Eesti uudised

VIDEOD | Häirekeskus tunnustas julgeid lapsi, kes on pidanud valima 112 (7)

Liis Vaksmann, 9. veebruar 2018, 14:56
 Liis Vaksmann
Täna tunnustas häirekeskus mitut last, kel tuli valida hädaabinumber 112 ning jagada oskuslikult informatsiooni põhjustest, miks ta helistab ja keda tal appi vaja on.

"See juhtus oktoobris. Tulin just koolist koju ja õnnetus juhtus täpselt minu kodu kõrval. Seal on üks selline ohtlik ristmik," meenutab 11aastane Andreas päeva, mil tal tuli Pärnus hädaabinumbrile 112 helistada. Vaatamata sellele, et ümberringi oli mitu täiskasvanut, ei teinud peale Andrease keegi kõnet.

Samal teemal

"Olin peaaegu kodus kui kuulsin, et käis mingi pauk. Nägin, et kaks autot olid kokku pannud. Hakkasin siis kähku jooksma ja vaatasin olukorra üle. Võtsin telefoni välja ja helistasin hädaabisse ja kirjeldasin olukorda: kaks autot, ühes vanem ja teises noorem inimene sees. See noorem inimene, temal oli kõik korras aga see vanem, minu meelest oli ta veidikene uimane ja tal oli uks niimoodi lömmis, et ta ei saanud autost välja," kirjeldab poiss talle avanenud vaatepilti. "Siis ma ütlesin kohe aadressi ja ütlesin, mida on vaja, kas politseid või kiirabi."

Kuidas aga Andreas teadis, kuhu helistada ja mida teha? "Mul on õpilaspäevik. Seal on kirjas, mida teha: jääda rahulikuks. Ma olen muidu ka näinud telekast, kus öeldakse alati, et tuleb jääda rahulikuks ja võimalikult detailselt olukorda kirjeldada," ütleb ta ning kinnitab, et ise ta juhtunust ära ei ehmunud.

 Liis Vaksmann

Tänukirja pälvis ka 14 aastane Aveliis, kes esmaspäeva õhtul helistas Häirekeskusesse. "Ema oli poes ja  mina vaatasin filmi. Mul olid kõrvaklapid peas ja ega ma tegelikult ei teadnud mitte midagi, kuni vend jooksis minu juurde ja ütles, et keldris käis mingi pauk ja nüüd tuleb sealt tossu," rääkis Aveliis.

"Läksin alla vaatama. Kõik oli suitsu täis ja siis ma helistasin häirekeskusesse. Pärast tuli välja, et see oli hästi kuuma vee aur, aga see oli nii paks, et see tundus täpselt nagu suits," ütleb ta tunnistades, et avanev vaatepilt kohutas nii tema kui ta venna ära.

"Häirekeskusest siis öeldi, et me paneksime soojalt riidesse ja läheksime õue. Päästjad kohe tulevad, ja nad tulid ka hästi ruttu. Meid viidi siis politseiautosse istuma, kuni päästjad kontrollisid kõik seal üle."

Tüdruku ema Kirsti tunnistab, et tegemist oli äärmiselt õnneliku õnnetusega. "Et keegi kuuma veega pihta ei saanud, sest keskküttekatla toru ju lõhkes ja kõik oli seda kuuma veeauru täis."

 

Lisaks tunnustati kaht venda, Raikot ja Markust. Nimelt nägi Raiko kuidas üks vanem inimene tänaval maha kukkus ja jäi lamama. Raiko jooksis tuppa ja rääkis nähtust vennale. Koos mindi välja ja siis valis poiss juba hädaabinumbri 112 ning rääkis, kus ja mis oli juhtunud.

6aastane Hendry on juba kahel korral pidanud numbrit 112 valima: ühel korral kutsuma abi oma emale, kes oli ukse taha jäänud, ja teisel korral, kui emal oli tervisega probleeme.

7 KOMMENTAARI

t
TÕesti 9. veebruar 2018, 20:04
Kas telefoninumbri valimine on tõesti nüüd juba kangelastegu??? Meie ühiskond on nõnda mannetuks muudetud, et telefoni taskust võtmine väärib preemiat???
j
jah 9. veebruar 2018, 16:26
Mõned lapsed on asjalikumad ja rahulikumad kui täiskasvanud.
Loe kõiki (7)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee