Laadin videot...
17
fotot

„Väga palju saab teada internetist ja vaadata reklaamist, kuid vahetu suhtlus ei ole kuhugi ära kadunud,“ põhjendab Henrik Urbel, kuidas on Tartu Näitustel juba 26. korda õnnestunud korraldada haridusmess Intellektika.

„Enne otsuste langetamist on vajalik küsida infot otseallikast,“ jätkab Tartu Näituste kommunikatsioonijuht Urbel. „Paljusid koole tutvustavad õpilased, nende käest saab otse küsida, millise need erialad on, mida nad endast kujutavad, kui kaua õpe kestab, kui raske see on. Kõik see on noortele väga vajalik ja nad saavad küsimusi esitada 59 organisatsioonile. Messil esindatud valdkonnad on väga erinevad, nii et erinevate huvide ja oskustega noored saavad siin väga palju uurida, kuulata, vaadata.“

Külastajaid messile jätkub, sest tuldi tervete klasside kaupa, õpetajadki kaasas. Kutsekoolid pakkusid erinevat nokitsemist kuni Teadustoimetuse korraldatud iseehitatud puidust mänguautode võiduajamiseni, mille peaauhinnaks oli külaskäik saate "Rakett 69" salvestusele.

„Lisaks veel vigurpannkookide küpsetamine ja Informiin ning paljud koolid üle Eesti on siia kohale sõitnud, et just võistlustest osa võtta,“ lisab Urbel.

Kuuest suurest avalik-õiguslikust ülikoolist puudub messil vaid Muusika- ja Teatriakadeemia, samuti on kohal enamus rakenduslikku kõrgharidust pakkuvad asutused ning arvukad kutsekoolid. Nende kõrval ka mõned gümnaasiumid, vabatahtlikku tööd või õpilasvahetust pakkuvad ühendused. Suure esindusega on Intellektikal kohal töövahendusportaalid, töötukassa ja sihtasutus Innove, mis tutvustab oma Rajaleidja nõustamiskeskusi.

„Messil võimalik saada tasuta karjäärinõustamist,“ toonitab Urbel karjäärinõu vajalikkust, mida iga messikülastaja saab ära proovida ja lisab, et äsja kanepit suitsetanuna ei maksa messile tulla. „Intellektika on turvaline koht, sest kohal on politsei, vanglateenistus ja tolliamet koos teenistuskoertega, muidugi peamiselt selleks, et näidata noortele, milliseid elukutseid on olemas.“

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis