Eesti uudised

Tallinna Sadam esitas endistele juhtidele tsiviilhagi (5)

Siim Randla, 9. veebruar 2018 12:19
Ain KaljurandFoto: Tiina Kõrtsini
Harju maakohus hakkab uuel nädalal arutama Tallinna Sadama endiste juhtide Allan Kiili ja Ain Kaljuranna (pildil) altkäemaksuvõtmist käsitlevat kriminaalasja, kus nende vastu on esitanud tsiviilhagi Tallinna Sadam.

Riigiprokuratuur süüdistab Allan Kiili ja Ain Kaljuranda 2005.–2015. aastani suures ulatuses altkäemaksu võtmises ning rahapesus. Süüdistus altkäemaksu võtmises on esitatud ka Tallinna Sadama hooldusosakonna endisele juhatajale Martin Paidele, lisaks süüdistatakse seitset füüsilist ja kaht juriidilist isikut altkäemaksu andmises ja sellele kaasaaitamises, vahendab ERR. Süüdistuse järgi nõustusid Kiil ja Kaljurand võtma altkäemaksu mitmelt ettevõttelt selle eest, et nende lepingulised suhted ASiga Tallinna Sadam sujuksid võimalikult soodsalt.

Kümne aasta jooksul nõustusid Kiil ja Kaljurand nii ühiselt kui ka eraldi tegutsedes võtma altkäemaksu peaaegu nelja miljoni euro ulatuses, märkis süüdistus. 

Kohtuasjas on Tallinna Sadam esitanud Kaljuranna ja Kiili vastu tsiviilhagi. Selle suurust sadama pressiesindaja Sirle Arro sõnul praegu ei avaldata. Kohus pole veel otsustanud, kuidas tsiviilhagi edasi menetletakse, kas eraldi või koos kriminaalasjaga.

Samal teemal

13.11.2018
Tallinna Sadama kohtuprotsess tõotab veelgi venida
31.09.2018
URMAS SÕÕRUMAA AIN KALJURANNAST: mulle on emapiimaga kaasa antud mõistmine ja kaastunne
18.03.2018
Ringkonnakohus: Tallinna Sadama kriminaalasi tuleb menetlusse võtta
26.01.2018
Kohus tagastas Tallinna Sadama kriminaalasja süüdistusakti prokuratuurile