Eesti Vabariigi 100. juubel

Lisatud Ratase kommentaar!

FOTOD | Peaminister Ratas külastas abikaasaga Vatikanis paavsti (80)

Toimetas Denes Kattago, 9. veebruar 2018, 13:59
Peaminister Jüri Ratas Vatikanis kohtumisel paavst Franciscusega. POOL
Peaminister Jüri Ratas külastas täna koos abikaasaga Vatikani, kus kohtuti paavst Franciscuse ja riigisekretär kardinal Pietro Paroliniga.

Peaminister Jüri Ratas ja paavst Franciscus keskendusid tänasel kohtumisel sõjategevusest tingitud humanitaarkriisidele ning sellele, kuidas neile konfliktidele rahumeelseid lahendusi leida. 

Peaminister Jüri Ratas Vatikanis kohtumisel paavst Franciscusega. Reuters/Scanpix

Lisaks kohtus Ratas Roomas Itaalia ametikaaslase Paolo Gentiloniga, et arutada Euroopa Liidu järgmise pikaajalise eelarve prioriteete ja rände teemasid.

Peaminister kõneles paavst Franciscusega tema sügisese Eesti visiidi ettevalmistustest.

Peaminister Jüri Ratas Vatikanis kohtumisel paavst Franciscusega. Reuters/Scanpix

„Paavst külastas viimati Eestit 25 aastat tagasi. On suur au, et järgmine visiit langeb aastasse, mil tähistame Eesti 100. sünnipäeva. Eesti rahvas ja valitsus ootavad väga Püha Isa külaskäiku,“ kinnitas Ratas.

Ratas ja paavst Franciscus arutasid konfliktides kannatavate inimeste abistamist

„Uudised ohvriterohketest rünnakutest Süürias, Ukrainas ja teistes maailma konfliktipiirkondades on kahjuks jätkuvalt igapäevased. On oluline, et me ei anna alla ning otsime konfliktidele poliitilisi lahendusi ja võimalusi inimeste elujärje parandamiseks,“ rääkis Ratas.

„Samas tuleb lisaks Minski lepetesse, sanktsioonidesse ja Genfi protsessi panustamisele pidada meeles  inimesi, kes kaotavad oma lähedased ning on sunnitud kodudest põgenema. Sõjakoledused ning  füüsilised vigastused ja hingehaavad jäävad neid saatma kogu eluks. Meil tuleb ligimestena hoida oma süda avatuna ja ulatada abikäsi,“ lisas ta.

Sõjategevus Süürias on kestnud seitse aastat ning Ukrainat laastanud relvastatud konflikt varsti juba neli aastat. Paavst Franciscus on nimetanud Süüria konflikti suurimaks humanitaarkatastroofiks pärast Teist maailmasõda. Ukraina konflikt on mõjutanud ligi 5 miljonit inimest, neist 3,8 miljonit vajab humanitaarabi. Sisepõgenikke on Ukrainas ligi 1,6 miljonit inimest.

Eesti on eraldanud Süüriale humanitaarabi kokku 7 miljoni euro eest ning 2018-2019 panustab veel 1,3 miljonit eurot. Aastatel 2015-2017 võttis Eesti vastu 155 Süüria pagulast. Ukraina konfliktis kannatanuid on Eesti 2014. aastast toetanud enam kui 5 miljoni euroga.

Peaminister Jüri Ratas Vatikanis kohtumisel paavst Franciscusega. Reuters/Scanpix

Peaminister Ratas ja paavst Franciscus kõnelesid veel kliimast ja keskkonnakaitsest, rahvastiku arengust ja hariduse tähtsusest. 

Lisaks kohtus Ratas Vatikanis riigisekretär kardinal Pietro Paroliniga, kellega tõusetusid teiste teemade seas suhted Venemaaga. 

Täna hommikul kohtus Ratas Roomas ka Itaalia ametikaaslase Paolo Gentiloniga ning arutas Euroopa  Liidu järgmise pikaajalise eelarve prioriteete, Euroopa Parlamendi valimistega seotud küsimusi ja rännet puudutavaid teemasid. Ratas tõstis esile Itaalia osaluse Balti õhuturbes ja NATO küberkaitsekeskuses.

Peaminister naaseb Eestisse homme õhtul.

Samal teemal

10. märts 2018, 19:11
TV3 VIDEO | Piiskop Philippe Jourdan: paavsti visiit Eestisse on eriline
9. märts 2018, 13:27
Paavst külastab Eestit 25. septembril
14. veebruar 2018, 10:04
FOTOD | RATAS KOREAS: peaminister kutsus kolleegi Tallinna digitippkohtumisele
31. jaanuar 2018, 09:42
Paavsti visiidi eel saab katoliku katedraal 125 000 eurot

80 KOMMENTAARI

a
ab 10. veebruar 2018, 22:49
Huvitav, kas oli ka juttu eestit puudutavatest salaürikutest , nii aastaid 10-14 tuhhi tagasi? K.G.B arhiivis need olemas, aga ka 100 luku taga! Kui ei olnud, siis las lambad reisivad!
ä
10. veebruar 2018, 09:24
äkki lõi paavst talle nuiaga ajud paika
Loe kõiki (80)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee