ALKOMEETER (MATI HIIS )

Politsei tabas möödunud ööpäeval Eesti eri paigus kaheksa joobes juhti. Toimus üks raske liiklusõnnetus, kus sai üks inimene viga.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahviga või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Liiklusõnnetused 

08.02.2018 kell 17.21 teatati liiklusõnnetusest Tallinnas Pirita tee 20 juures, kus 48-aastase mehe juhitud liinibussile Man Lions City GL keeras ette seni tuvastamata sõiduauto. Sõiduauto manöövri tõttu pidurdanud bussis kukkus reisija, 63-aastane naine. Reisija toimetati Ida-Tallinna keskhaiglasse.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis