Üks mõrvarite nelikust: Džihaadi-John, sai juba paar aastat tagasi surma. (Reuters / Scanpix)

Kurdi võitlejad võtsid 8. veebruaril vangi kaks Suurbritannia kodanikku, kes on ISISe ridades kohutavaid kuritegusid korda saatnud, vahendab BBC.

Nelik, kes briti meedias hüüdnime „The Beatles“ (ansamblis oli samuti neli liiget - toim.) sai, on nüüd täielikult kahjutuks tehtud. Nende liider Mohammed Emwazi, hüüdnimega Džihaadi-John, sai juba 2015. aastal õhurünnakus surma. Aine Davis istub eelmisest aastast terrorismis süüdistatuna Türgi vanglas. Alexanda Kotey ja El Shafee Elsheikh arvatakse nüüd olevat Süürias võitlevate kurdi sõdalaste käes vangis.

Nelik tegi terrorirühmituse ridades kõige julmemat tööd: nende hingel arvatakse olevat 27 lääne päritolu vangi mõrvad. Piinanud on nad veel rohkem inimesi. Nemad raiusid pea maha USA ajakirjanikel James Foleyl and Steven Sotloffil ning päästetöötajal Peter Kassigil.

Suurbritanniast ISISega liituma läinud terroristid šokeerisid briti avalikkust, sest tegu polnud vaeste või harimatute inimestega, Emwazi oli pärit jõukast perekonnast ning töötas programmeerijana.

Jaga artiklit

11 kommentaari

M
Moderaator korjas ära.   /   13:18, 9. veebr 2018
Jõukad igavlejad läksid sinna seiklusi ja närvikõdi otsima? Põnevale in.imsafarile. Kus saab volipärast t a p p a. Vä.givallatseda. Kus saab võtta , pruukida, osta ning müüa or.jatare j.n.e.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis