Maailm

Kurdi võitlejad tabasid viimased kaks briti ISISe-gängi liiget (11)

Toimetas Greete Kõrvits, 8. veebruar 2018, 22:31
Üks mõrvarite nelikust: Džihaadi-John, sai juba paar aastat tagasi surma.Foto: Reuters / Scanpix
Kurdi võitlejad võtsid 8. veebruaril vangi kaks Suurbritannia kodanikku, kes on ISISe ridades kohutavaid kuritegusid korda saatnud, vahendab BBC.

Nelik, kes briti meedias hüüdnime „The Beatles“ (ansamblis oli samuti neli liiget - toim.) sai, on nüüd täielikult kahjutuks tehtud. Nende liider Mohammed Emwazi, hüüdnimega Džihaadi-John, sai juba 2015. aastal õhurünnakus surma. Aine Davis istub eelmisest aastast terrorismis süüdistatuna Türgi vanglas. Alexanda Kotey ja El Shafee Elsheikh arvatakse nüüd olevat Süürias võitlevate kurdi sõdalaste käes vangis.

Nelik tegi terrorirühmituse ridades kõige julmemat tööd: nende hingel arvatakse olevat 27 lääne päritolu vangi mõrvad. Piinanud on nad veel rohkem inimesi. Nemad raiusid pea maha USA ajakirjanikel James Foleyl and Steven Sotloffil ning päästetöötajal Peter Kassigil.

Suurbritanniast ISISega liituma läinud terroristid šokeerisid briti avalikkust, sest tegu polnud vaeste või harimatute inimestega, Emwazi oli pärit jõukast perekonnast ning töötas programmeerijana.

Samal teemal

9. veebruar 2018, 21:14
Ohvrite lähedased soovivad briti ISISe jõhkardite kohtuprotsessi
30. jaanuar 2018, 18:02
Iidne tempel sai Türgi õhurünnakutes tõsiselt kahjustada
20. jaanuar 2018, 16:51
Erdogan kinnitas, et Türgi alustas Süüria kurdide aladel sõjalist operatsiooni
9. november 2017, 14:34
ISISe lõplik kaotus Süürias: mis saab edasi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee