Maailm

Ajaloolane Applebaum süüdistab Poola valitsust kallutatud meedia toetamises (23)

LISA KOMMENTAAR

see on nii 9. veebruar 2018 11:29
EV Valitsus kallutatud meediat ei toeta,olles opositsioonis ise selle ohver ja seda ka praegu
Kui üks riik okupeerib teise 9. veebruar 2018 07:10
siis see teine riik de facto,lõpetab eksistentsi okupatsiooni ajaks.De jure eksisteerib edasi,sest okupatsiooni ei legaliseerita.Okupeeritud territooriumitel tehtavate jõleduste eest,vastutab okupant.Klooga surmalaager ei ole eesti surmalaager ja ka okupeeritud Poola laagrid ei olnud poolakate korraldada/vastutada.
Jure ja facto 9. veebruar 2018 07:43
Aga indiaanlaste riigid Ameerikas . Kuidas nendega siis jääb ? Kas o siis facto või Jure? Või need on aegunud.
või siis see 9. veebruar 2018 08:12
jalgratta keti krigin kui kett on õlitamata,rääkimata kividest kirssides.
no 9. veebruar 2018 09:38
To Kui üks riik. Kloogal on tapetud tuhandeid eri rahvusest inimesi-enamus juudid. Aga keegi ei taha kirjutada Kalevi-Liivast. Seal tegutsesid eestlased SS, nende peamees Ain Ervin Mere põgenes pärast Inglismaale ja et mitte kohusse tulla/ kohus oli avalik ja tv näha/ pool ennast üles. Laak, Viik ja Gerrets olid jubedad mõrtsukad-lastetapjad. Kohus aga lasid põlvili ja palusid armu, õnneks said surmanuhtluse ja see viidi ka täide.
küsimus 9. veebruar 2018 11:29
on selles, kes seal tegutsesid ja jõledusi tegid? Kloogal tegid mitmed eestlased, kelle üle hiljem ka kohut mõisteti. Kui mõrtsukas tapab kellegi mingis firmas valmistatud noaga, siis pole firma süüdi, vaid ikka mõrtsukas.
kaks viimast kommi 9. veebruar 2018 12:00
on väga meelevaldsed otsingud ja püüavad ilmselt vastutuse kitsenevat tekiräbalat laiemale venitada ja olukorda omakasuks pöörata.Inetu.Me ei mõista süüdi okupeeritud rahvaid kelle territooriumil inimesi küüditati või rahvuste järgi laagritesse aeti,vaid ikka rezhiime kes seda soosisid ja praktiseerisid.
Thule irwitab 9. veebruar 2018 06:04
Lugesin kord sm. Applebaumi teost "GULAG" ja sain teada, et enamik gulagi vange olid juudid:D
Urmas 9. veebruar 2018 05:08
"Muide, Iisraeli valitsus ning mitmed juutide rahvusvahelised organisatsioonid nõustuvad sellega, et nimetada natside koonduslaagreid, mis asusid okupeeritud Poola pinnal „Poola koonduslaagriteks“, on eksitav. Siiski on nende sõnul asjade praegune käik murettekitav, koonduslaagritega olid siiski seotud ka MÕNED Poola elanikud."
Miks Iisraeli valitsus ning mitmed juutide rahvusvahelised organisatsioonid ei tunne muret kuritegude kohta, mis sooritati II MS ajal ja pärast sõda Eesti Vabariigi okupeeritud territooriumil MÕNE juudi rahvusest isiku poolt nagu näiteks Idel Jakobson ja veel mõned teised.
Kas tõesti on juutidele alates JK ristilöömisest ikka veel vähe, et kõik peab nende tahtmist mööda käima nagu oleksid nad maailma naba?
Irf 9. veebruar 2018 10:04
NKVD ja selle hirmutegudega olid seotud tuhanded teatud rahvusest isikud - Jagoda, Frenkel, Jakobson, Feigin ja nii edasi ja kõik sedasi. Äkki peaks NKVD kordasaadetud samuti teatud rahvuse hirmutegudeks nimetama hakkama?
Noh 21. veebruar 2018 08:20
aga ongi ju õige. Vastasleer valetab, nõuab et normaalseksuaalseid nimetatakse heteroteks, mis on täpselt sama mis nimetada saksa koonduslaagreid poola omadeks.
Pööriöölane 9. veebruar 2018 01:09
Mulle tundub, et Tel Avivis on olemas spetsiaalne propagandaosakond, mis on suunatud Ida-Euroopale. Nähtavasti on nende põhiline valvekoer Zuroff hakanud juba püksi laskma, seetõttu ongi saadetud "õpetussõnu" jagama uus "hommikumaa tark".
Pööriöölane 9. veebruar 2018 00:55
Juba nimi ütleb, millise rahvusega on tegemist! Aga tundub, et nii nagu Poola peatas omal ajal sionistide Maailmarevolutsiooni nimelise maailmavallutuskatse, nii ka nüüd ei õnnestu, suuresti tänu Poolale Euroopa rahvaid Kalergi plaani kohaselt hävitada. Poola on selleks lihtsalt liiga suur ja iseteadlik!
9. veebruar 2018 00:38
HTB "mesto vstretśis" muutus arutelu päris absurdselt koomiliseks, kui stuudios olnud külalised väitsid, et Poola ei olnud natsismi sünniriik, vaid IIMS ajal vallutatud territoorium, kus okupandid okupatsiooni ajal võimu teostasid ja kus leidus kvislingeid nagu igas okupeeritud riigis IIMS ajal. Ega keegi kuulata ei tahtnud ja Saksamaa ei puutunud asjasse.
9. veebruar 2018 00:42
Ühesõnaga stuudiokülalistele tehti politoloogide poolt selgeks, et Saksamaa ja NSV Liidu okupatsioonide ajal okupantide poolt sooritatud kuritegudes on süüdi okupeeritud alade elanikud, loomulikult monorahvuselised elanikud.
Ex-soomlane 9. veebruar 2018 00:10
Jaa jaa, peaks toetama kultuurimarxist meedia, muidu on vaimuhaige. Näideks Helsingin Sanomat, pole enam mitte midagi muud kui islam supermeeste imetleja või "LGBT on normaalne" paber.Sellsed Applebaum moodi marxistid on inimisliigi suurim oht, suurem kui kommunism oli 1917-1992. On murettekitav et näideks inimine kes lõpetab Helsingi ülikoolist, ei enam tea kes/mis on mees ja naine.

8. veebruar 2018 23:08
Noh, juudiproua, on valus või kui info sirgeks kallutatakse?
ahah 8. veebruar 2018 23:07
siis kui soros finantseerib midagi, siis on normaalne...
auschzwitzil tehti 8. veebruar 2018 22:21
korstnad alles pärast sõda,Pidi olema sõbralik sanatoorium sõja ajal
guldpuu ooravits 8. veebruar 2018 22:15
Anne Applebaum has stated that she was brought up in a "very reformed" Jewish family.
Müller 8. veebruar 2018 22:07
Applebaum on tüüpiline juut ja muretseb kõige pärast, mis holokaustitööstust segama võiks hakata.
küsimus 8. veebruar 2018 22:02
kas selle appelplummi arvamus on nüüd see ainsam ja õige arvamus? Enne seisukoha võtmist peaks vast ka mõne poola ajaloolase arvamust siin edastama. Mina usun poolakaid rohkem kui küsimus poolas.
Kes on see appelplomm, 8. veebruar 2018 23:31
pole kuulnud, aga tean Poola ajalugu ja millist mõõtmatud kurjust on sakslased ja venelased nn tsiviliseeritud euroopa reetmise tulemusega Poolakate kallal kordasaatnud.Nii, et need liberaalidest silmakirjalikud ajaloolased võiksid Poola teemal mitte mögiseda.