John McCainFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 8. veebruar 2018 19:54
Vabariiklasest USA senaator ja kunagine presidendikandidaat John McCain soovitab Twitteris Eesti presidendi artiklit lugeda. Wall Street Journalis ilmunud artikkel on McCaini sõnul lausa kohustuslik lugemine.

Artikkel on kirjutatud EV100 puhul. President Kaljulaid mainib ära selle, et USA ei tunnustanud kunagi Nõukogude okupatsiooni ning et see oli siinsetele elanikele oluline.

Kaljulaid kirjutab ka enda mälestustest 10aastase tüdrukuna, kui toimusid 1980. aasta olümpiamängud ning lääne sportlased boikoteerisid purjetamisvõistlusi Tallinnas. „Terve generatsioon lääne sportlasi loobus võimalusest saada olümpiakangelasateks, et protestida režiimi vastu, mis meie maad okupeeris,“ kirjutab Kaljulaid.

President kirjutab ka iseseisvumise taastamisele järgnenud ajast, mainimata ei jää Eesti kui e-riik. Presidendi arvamusloost kumab läbi tänumeel nii 1980. aastal olümpiamänge boikoteerinud sportlaste ja okupeeritud Eestit toetanud lääne poliitikute suhtes.

„Kust me teame, mis kohast järgmine suur innovaatiline idee tuleb? Äkki Gruusiast? Või Ukrainast? Iga riik, mis püüdleb selle poole, et olla osake vabast maailmast, väärib võimalust see unistus täide viia. Mitte nii väga kauges tulevikus võib see riik meie maailmale anda sellise panuse, mida me täna ettegi ei kujuta.“

President Kaljulaidi arvamuslugu Wall Street Journalile võib lugeda SIIT.

Samal teemal

Kommentaarid  (45)

uskumatult 9. veebruar 2018 23:22
Debiilne ila.Boikoti põhjuseks oli Nõukogude vägede sisenemine Afganistaani tolleaegse juhi Nadzibulla kutsel,kes käis Moskvas Breznevilt abi palumas,kuna nadzibulla vend ja vennanaine kägistati nende enda magamistoas surnuks.Abi andmist pooldasid ka kõrgemad sõjaväelased,kes nende arvates jäid kõrvale suurte naftatulude jagamisest.Juba siis olid kompartel kasulikud afäärid Varburgide dünastiaga.Ei saanud aru,et sõjavägi oleks naftatuludest kõrvale jäänud,kuna 76 aastal olin armees ja nägin ise massilist uute relvade tulekut .Siis toimus ka vanadeAKde ümbervahetamine.Vanad pakiti sisse ja saadeti Angoolasse.Juba siis plaanis kõrgem parteinomenklatuur suurt mässu ja rahva varade erastamist oma taskutesse!
räige valetamine 9. veebruar 2018 23:12
Olümpiamängude boikoti põhjuseks oli Nõukogude vägede sisenemine Afganistani Nadzibulla kutsel,kes käis Breznevilt abi palumas,kuna Nadzibulla venna ja vennanaise kägistasid tema vastased surnuks nende magamistoas.Abi üle otsustasid neli juhti.Arvatavasti olid Nõukogude liidu kõrgemad sõjaväejuhid vihased,et nemad jäeti naftarahade jagamisest ilma.Kuigi olin 76 aastal just sõjaväes ,kui vahetati massiliselt r
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS