Juhtkiri

Juhtkiri | Saatuslike vigade parandamise ränk hind (13)

Ohtuleht.ee, 8. veebruar 2018, 20:10
 Teet Malsroos
Teisipäevased teated Munalaiu sadama lähedal läbi jää vajunud väikebussist, mis viis kindlasse surma neli inimest, mõjusid ehmatavalt, kurvastavalt ja hirmutavalt. Loodetavasti pole Eestis enam kedagi, kes vaatamata kõhklustele jää kandevõime suhtes saatust proovile paneks. Kahjuks teame sedagi, et õnnetusest ajendatud ettevaatus on üürike. Kas saaks olla veel paremat tõestust kui see, et üks kahest eluga pääsenust ei leidnud end lõbusõidu järel jääkülmast veest abi ootamas sugugi esimest korda?

See pole parastamine, kuid näitab, et õpetussõnade kordamine on mingist hetkest leheruumi raiskamine. Selle asemel tahaks lugejatelt küsida, kas nad teavad, et enne, kui vesi jõuab läbi jää vajunud auto akendeni, on neil väljumiseks aega vaid 30–60 sekundit? Seega tuleks turvavöö enne jääle sõitmist lahti teha. Kuidas eluga pääseda, kui sõiduk on juba vee all? Ja mis abivahendid võiksid selleks puhuks autos kergesti ligipääsetavas kohas olla? Kui aga ei tea kõike seda, oleks nüüd hea see endale selgeks teha.

Või arvame, et nad peaksid eraldatuses elamise luksuse ise kinni maksma? Seda juba tehaksegi – nii annetuste kujul päästetehnika soetamiseks kui ka vabatahtlikena töötades. Pealegi on samu teenuseid vaja isegi siis – või just siis –, kui püsielanikke jääb vähemaks, kuid see-eest avastavad saareelu võlu kohalike oludega vähem kursis olevad puhkajad.

13 KOMMENTAARI

k
kahju 9. veebruar 2018, 06:07
lõpetage see targutamine ,see oo vale jutt,et naine pääses teist korda.soosaar mõelgu enne ,kui sellist infot jagab,mida ta räägib.palun laske hukkunud olla rahus .
e
eeh 9. veebruar 2018, 01:36
Polnd meri pölvini, kordades yle pea oli.
Loe kõiki (13)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee