Eesti uudised

Linnale kuuluvatel lasteaedadel on jääle minek rangelt keelatud

Uskumatu lugu: kasvatajad viisid väiksed lapsed Emajõe jääle

Asso Ladva, 8. veebruar 2018, 17:35

97 KOMMENTAARI

s
Sten Lohk/ 5. veebruar 2019, 12:17
s
Stern Urbel/ 5. veebruar 2019, 12:22
m
10. veebruar 2018, 15:46
mode, avalda eilsed kommentaarid uuesti, miks oled need kustutanud
k
10. veebruar 2018, 15:36
Kuhu on siit kadunud osa kommentaare, mis eile olid ja mode on need kustutanud. mis õigusega?
m
10. veebruar 2018, 00:21
s
Sellepärast/ 10. veebruar 2018, 12:14
m
10. veebruar 2018, 00:18
Mart, mine ravile, kui sinule mingid eeskirjad ei kehti, siis seal tehakse need sulle puust ja punaselt katse korras ette ära, saad mitu korda seda uppumist katsetada.
l
lasteaia territoorium/ 10. veebruar 2018, 00:15
Millise õigusega viib nn isehakanud lasteaia töötaja lapsed üldse kinniselt aiaga suletud lasteaia territooriumilt välja, mina lapsevanemana ei ole neile seda luba andnud, või sealsed kasvatajad seda vanemate käest üldse ei küsigi.
m
M./ 9. veebruar 2018, 14:00
Kahjuks ei saa artiklit lugeda, aga sooviksin küll teada, mis täpsemalt juhtus. Olen lasteaiaõpetaja ja saan vanematelt tihtilugu siunata, et ei suuda korraga jälgida lapsi, et nad lund suhu ei paneks ja ühe lapse peput pestes turvalisust tagada teistele. No viimane on tõsi ka tegelikult...Kuid jääleminekut pean ikka otseselt turvariskiks ja ohtuseadmiseks----enda lolluseks. Kus on mõistus?
l
lgp Tartu Linnavalitsus/ 9. veebruar 2018, 11:52
lugesin kommentaarid läbi. Kas Teile ei tundu, et laste elu ohtu seadmise ja pedagoogide puuduva kvalifikatsiooni tõttu on piisav alus selle õuelasteaia sulgemiseks? Järelvalvet ikka teostate, härrased-prouad?

m
Mart/ 9. veebruar 2018, 11:23
Las lasteaed ja vanemad omavahel klaarivad, see on nende vastutus. Ülejäänud võiksid tegeleda oma asjadega. Jõe jääl ei ole lubatud korraldada avalikke üritusi, antud juhul ilmselt ei olnud tegu avaliku üritusega. Eraisikutel ei ole jõe jääl viibimine keelatud. Aegade algusest on eestlased jõgesid jääd mööda ületanud, see nõuab lihtsalt keskmisest rohkem oma kodujõe tundmist. See, et kesklinnas varemete kohal jõgi lahti on ei tähenda, et ta ühtlase vooluga kohtades ei kannaks. Eriti kui jääd eelnevalt kontrollida.
m
Mardile/ 9. veebruar 2018, 11:35
No ikka pole küll nii, et vanemad klaarivad. Lastega töötamisel on teatud ohunormid, mida peab arvestama ja jõejääle minek, mis "arvatavasti kannab", on kindlasti midagi, mida ei tohi teha, kui seal polegi just ametlikku liuvälja vms avatud. Alles uppus 4 inimest, kes ka arvasid, et jää kannab, sellest ei piisa või? Need olid vähemalt täiskasvanud otsustusvõimelised inimesed; lasteaialaps on täielikult kasvataja vastutusel ja selliseid ohtlikke jalutuskäike jääl lihtsalt ei tohi teha. Või sinu arust oleks normaalne, et sa viid hommikul lapse lasteaeda ja õhtul enam tagasi ei saa, sest ups, jää ei olnudki nii tugev, kui me arvasime?!?
m
Mart/ 9. veebruar 2018, 11:43
See on kohatu võrdlus - uppusid ikka purujoobes täiskasvanud, kes tõsteti laevalt maha ja kes ilmselgelt polnud jääoludega kursis. Kui elad jõe ääres lastega, on targem õpetada neile, kuna võib ja kuna ei või jõejääle minna. Kui lihtsalt keelad kogu aeg, siis ükskord ikka lähevad ja võib-olla valel ajal ja vales kohas. Samuti - kui sa ei luba lapsel kunagi puu otsa ronida, siis ükskord leiab ta ikka võimaluse ja võib end siis surnuks kukkuda, kuna pole ronimises eriti osav.
m
Mardile/ 9. veebruar 2018, 12:53
Mismõttes kohatu võrdlus? Uppusid TÄISKASVANUD, kes olid sealtkandist pärit ja kellel oli võimalik oma tegevuse tagajärgi eelnevalt hinnata. Lasteaialaps ei oska sellist hinnangut anda ja isegi kui ta peaks seda ohtlikuks, siis vaevalt kasvatajad teda kuulaksid st tal puudub võimalus oma elu eest seista! Jääle võib minna küll. Sina nt võid oma lastega minna iga suvalise jää peale! Samuti võib lasteaiarühm minna jääle, mis on 100% turvaline, praegune Emajõe jää seda kindlasti ei ole! Nagu sa mainisid, tark on õpetada lapsele, millal ei või jääle minna, siis praegu oleks hea sellist õppetundi anda, et kuigi jää tundub tugev, siis sellest ei piisa, et me võiks sinna ohutult minna. Või sa eelistaksid lugeda artiklit, et 10 last uppus, sest kasvatajatele tundus, et jää käib kah?
v
Vabandus/ 9. veebruar 2018, 13:20
kogemata panin miinuse, lugeda plussiks
m
Mann/ 9. veebruar 2018, 12:15
Mart, aga kui sinu laps oleks viidud praegu jõejääle? Jõgi ei ole lahti ainult varemete kohal, vaid pikalt mitmes kohas ka allpool. Ja kas kasvataja on pädev hindama kui tugev jää kuskil on?
j
juuli/ 10. veebruar 2018, 16:43
Mardisugustel ei veel lapsi, ega mõistuse juures olev lapsevane nii ei räägiks....
s
sina Mart/ 9. veebruar 2018, 13:21
ei anna enesele aru kuidas vooluvesi võib jää ALTPOOLT õhukeseks kulutada samas kui lumel selge tugev ülekäigurada. Omal vastutusel võivad need kasvatajad sealt üle jõe käia aga lapsed sinna jääle viia oli kuritegu.Lapsi võib viia vaid sellisele jääle/eriti vooluveekogul/ mis on eelnevalt AMETLIKULT kontrollitud.
i
Issand küll/ 9. veebruar 2018, 10:54
On näha, et vanemad on neist asjadest huvitatud,” lausub Haugas. „Me ei taha oma tegevusega vastanduda. Tahame vaid, et loomulikku elu oleks rohkem. Olgu see siis lõkketegemine või jääle minek. Lapsed juba ootavad, millal saame üle jää teisele kaldale.”
h
ha-haa/ 9. veebruar 2018, 11:10
Ja kui looduslik ja loomulik veel kui teise kalda asemel hoopis põhja saab
j
ja jah/ 9. veebruar 2018, 11:12
jõe põhjas on veel eriti loomulik ja looduslik
a
Avalikustamist!/ 9. veebruar 2018, 09:46
Selline laste eludega mängimine lausa nõuab uurimist ja avalikustamist.
m
Muretseja/ 9. veebruar 2018, 10:05
Palun, palun,kas keegi tegeleb selle asja uurimisega , politsei !SEE EI TOHI NIISAMA JÄÄDA! Jube mõelda, sellised on siis kasvatajad lasteaias, appi !
l
lugeja/ 9. veebruar 2018, 10:22
Ja kes need miinused panid? Kasvatajad ise? Igatahes need miinusepanijad on küll süüdimatud.
p
püksid/ 9. veebruar 2018, 09:29
Huvitav,et see artikkel ei olegi tasuline.Palju õnne lugejad.
j
juga/ 9. veebruar 2018, 08:58
Eluaeg on järvedele liuvälju tehtud. Meil kooli taga järvel aastaid oli uisurada, kus keka tunnid toimusid. Oleks pidanud siis terve kooli juhtkonna vangi panema. Jõejää on nüüd küll jah pisut kahtlasem värk.
t
tädi / 9. veebruar 2018, 09:17
nägi. aga tõesti, mida ta täpselt nägi? Kui lapsed kaldaveeres jalutasid jääl on lugu teine kui jõge ületasid. Näib, et on jah mingi skandalist, miks teavitas ajakirjandust haridusosakonna asemel. Ega ajakirjanik ju lasteada sakutama hakka, ikka haridusosakond
k
Kuule penskar!/ 9. veebruar 2018, 09:18
Ehk suvatsed märgata, et enam ei ole endised külmad talved.
i
Indrek2/ 9. veebruar 2018, 09:27
Eluaeg ole lapsi märga hauda ka läinud, seda tahtsid öelda? Külma pole õieti olnudki aga muudkui ronivad jääle!
j
juga-le teadmiseks/ 9. veebruar 2018, 14:25
Järves pole jää all ka kiiret voolu. Jääst läbivajuja jääb sama koha peale hulpima. Jões oled kadunud momentaalselt, nagu s--t lehma ihust.
p
Puudub kontrollitud ja rajatud jääradade ametlikkus Tartus, vaba tahe kannab üle/ 10. veebruar 2018, 17:42
Emajõe jääd kontrollisin, oli jah kahtlane. Mitu aastat nägin, kuidas seal käidi, seega võib öelda, et eluaeg seal käiakse ju. Ja kohtava argpüksina läksin ise ka alles päris suurena. Oli õnne - kuna ma kihilises kohas astusin läbi, ühtki last jää all polnud, siis kas nii võime veel järeldusi leiutada? Kontrollimise usaldusväärsuse kohta saab järeldada, et kontrollitud punktides see on kontrollitud. Kontrollimata punktides kontrollimata. Nii palju ma seal märja jalaga ise järeldasin. Lapsed on ju kerged, seega kui keegi olekski karistatud, siis just täiskasvanud. Kompromissjäreldusi ka. Kui vanemad olid eelnevalt teadlikud ja nõus, siis kelle asi...
b
Bla/ 9. veebruar 2018, 08:57
bla bla, ving ving ving, ainult üks kiunumine...keelake jää ära siis
e
9. veebruar 2018, 07:56
Emajõgi on väga salakaval ja sinna jääle minek on alati suur risk ,parem hoiduge ja need lasteaednikud tuleks nüüd küll vallandada päevapealt
a
Asi Ants/ 9. veebruar 2018, 07:29
mitte politsei ei peaks sakutama, vaid tööandja peaks nad tänaset alates vallandama.

k
Kas kalakeste köhud on siis/ 9. veebruar 2018, 06:57
t
TARTUMAA ON ORAVATEKANTS KILEKOTIROTID ELAVAD SEAL/ 9. veebruar 2018, 06:55
SEALT KAINET JA TERVET MÖISTUST OTSIDA ON SAMA MIS LOOTA ET ORAVAD OMA EESTIRIIGILE TEHTUD PATUD ÜLES TUNISTAKS
s
selgitamine/ 9. veebruar 2018, 06:52
tegelikult ei ole ju asi selles, kas jää hetkel kandis vöi mitte, kui lastele peab pidevalt rääkima, et jääle ei minda siis mis järeldused nyyd lapsed teevad- vöib ikka kyll ja järgmine kord lähevad yksi ja jumal teab siis kui paksule jääle... laps ei tarvitse manitsusi ega öpetusi hetkeemotsiooni ajel mäletada kyll aga on selgelt meeles varasem jääpeal käimine mis vöib tekitadagi selle hetkeemotsiooni ajel taas jääle mineku...
k
Keeld=parim õpetus?/ 9. veebruar 2018, 11:54
Elan maal, veekogu ääres, ja olen lastele samuti maast madalast õpetanud veega seotud ohte - ja mitte läbi keeldude, sest arvan,et just nõnda on oht, et lapsed ühel hetkel suurest uudishimust keelust üle astuvad. Ikka läbi selgitamise ja katsetamise, olukordade läbimängimise, sest nii on toenäosus suurem,et lastele midagi päriselt kaje kõrva vahele jääb.
k
Keeld=parim õpetus?/ 9. veebruar 2018, 11:54
Elan maal, veekogu ääres, ja olen lastele samuti maast madalast õpetanud veega seotud ohte - ja mitte läbi keeldude, sest arvan,et just nõnda on oht, et lapsed ühel hetkel suurest uudishimust keelust üle astuvad. Ikka läbi selgitamise ja katsetamise, olukordade läbimängimise, sest nii on toenäosus suurem,et lastele midagi päriselt kaje kõrva vahele jääb.
a
anu/ 9. veebruar 2018, 06:49
Huvitav, kuidas ei olnud pildistamiseks midagi, mitte kellelgi, aga lehte küll said helistada,
t
to: anu/ 9. veebruar 2018, 07:16
Kas Sulle piisab vaid pildist?
Kas koeraga jalutaja juhuslik mööduja peavad pildistamiseks vajaminemat aparaati kaasas kandma, et Sina näeksid teatud pilti, kuna muidu ei suudaks loetut uskuda?
Lapsed räägivad juhtunust kodus ja see hulljulge rumalate täiskasvanute järel käimine teadmata ei jää, kas oli siis JÕE LÄHEDUSES MITTEOLEV LASTEAED või ERALASTEAED äkki hoopis väljastpoolt Eestit...
r
Raadio Vabandus/ 9. veebruar 2018, 06:37
Lapsi tuleb hoida hermeetiliselt suletavates lapsekandmiskohvrites.
h
Hapniku/ 9. veebruar 2018, 06:56
m
Mann/ 9. veebruar 2018, 07:00
Sa vist pole Emajõge kunagi näinud. See ei ole mingi ojake, vaid sügav ja lai ning väga kiirevooluline jõgi. Sinna on küll neid kangelasi uppunud, kes üritavad ühelt kaldalt teisele ujuda. Me räägime aga lastest! Kohutavalt vastutustundetu tegu!
t
to: Mann/ 9. veebruar 2018, 07:17
On rumalad kasvatajaid ja lehelugejaid, midagi ei ole teha...
j
jj/ 9. veebruar 2018, 06:32
seekord koos kasvatajatega. Järgmine kord juba üksi või koos sõbraga.
t
tartlane/ 9. veebruar 2018, 06:18
Miks ei helistatud hädaabunumbrile? Minu sõbranna tütar jäi kevadisse Emajõkke just sealt üle jää minnes.
m
9. veebruar 2018, 07:18
Miks Sa siis ei õpetanud oma sõbrannat ennem?
j
Just just/ 9. veebruar 2018, 05:29
Uurige välja mis lasteaed oli, võtke kõik oma lapsed sealt ära. Mässige kodus mullikilesse ja hoidge turvaliselt kapi otsas. Ja tegelt mitte ainult selle lasteaia laste vanemad vaid kõik kellel allameetrised kodus. Kuigi vahet pole kui ema ja isa arusaam lapsekasvatusest on tahvel pihku ja asi ants siis ei näe ma kyll kuskil põhjust miks nad siin prõõkama peavad.
t
to just just/ 9. veebruar 2018, 07:19
aga kui kõik oleksid vee alla jäänud, Sa isegi ei prõõkaks siin!
l
lugeja to Just just/ 9. veebruar 2018, 10:28
Miks sa siin niimoodi lahmid? Annad ka aru üldse, kui ohtlik oli selline teguviis? Oled ilmselt noor plikake veel, kel kõrvade vahel tuul ulub. Kasva ja arene. Ehk oma last oskad tulevikus ikka hoida.

h
he-hee/ 9. veebruar 2018, 00:28
Eks kasvatajad/õpetajad ole noored lumehelbekesed ja lendlevad üle õhukese jää/vee.
I
./ 9. veebruar 2018, 02:09
Ise oled lumehelbeke, lapsed on alati jää peal käinud, vanasti sõitsid poisid isegi jääpankadega ringi. Kasvatajad üritasid just lastest tõelisi mehi kasvatada, mitte neid tänapäevaseid lumehelbekesi- hädavareseid, kes jääd ja lund kardavad.
t
To ./ 9. veebruar 2018, 02:54
Väikeste laste, mudulaste kes isegi ujuda ei oska nõrgale jääle viimine ei ole mingi tõeliste meeste kasvatamine.
j
jah/ 9. veebruar 2018, 09:12
l
lugeja/ 9. veebruar 2018, 10:30
"Tõelisi mehi" ei kasvatata nende elu lapseeas ohtu pannes. Terve mõistusega tuleb seda ikka teha, mitte Vene ruleti moodi - kas läheb õnneks või mitte.
k
kuulge, lapsevanemad!/ 9. veebruar 2018, 00:26
Küsige oma lapselt, kas nende rühm käis jääl. Tuleb kindlaks teha, kus sellised vastutustundetud kasvatajad töötavad, kes lapsi ohtu seavad.
n
naisuke/ 9. veebruar 2018, 07:20
Lapased räägivad selliseid asju ise.
m
Mis tähendab sõna/ 9. veebruar 2018, 00:14
"kahjatseb"? Kas see mingi ostlevate eestimaalaste leibkonna mingi uus termin?
t
to: 00:41/ 9. veebruar 2018, 08:19
vaata parem teisi sõnu, mis on ultramoodsad: viite, kuute, majasi, laisisi, naisisi, mehesi
a
aSD/ 9. veebruar 2018, 10:14
"Kahjatseb" on väga vana eestimaine sõna. http://kn.eki.ee/?Q=kahjatsema
t
to 23 :49/ 9. veebruar 2018, 00:02
Formaalselt võib ju lasteaednikel õpetaja nimetus olla, kuid sisuliselt on nad ikkagi eelkõige kasvatajad. Õpetajad töötavad koolides.
i
irw/ 9. veebruar 2018, 07:21
formaalselt võivad nad ju lasteaednikud olla, tegelikult töötavad aednikud aias.
u
uskumatu lugu jajajaa/ 8. veebruar 2018, 23:49
kuid lood on sellised, et juba pea 10 aastat ei ole meil kasvatajaid lasteaedades, on hoopis lasteaiaõpetajad.
k
Kodanik/ 8. veebruar 2018, 22:42
Ebameeldivalt suur kulu Eesti riigile. Mingi junni pärast tuleb tõlk Soomest kohale tuua.
k
Kodanik/ 8. veebruar 2018, 22:46
Vabandust. Mu kommentaar oli mõeldud kirjaoskamatu narkoärikast neegri loo juurde.
t
Tiia/ 8. veebruar 2018, 22:13
„Võimalik, et kõik oligi väga turvaline, jääpaksus normikohane". No ega ei saanud küll olla. Linna vahel on mitmes kohas jõel suured jäävabad
n
naine/ 8. veebruar 2018, 21:53
Süda läks kohe pahaks....kus on alles mõistus täiseealistel, või õigupoolest selle puudumine. Kui ma oleksin seda pealt näinud, oleksin kohe kisama läinud...Mis kasu on sellistest inimestest, kes näevad potentsiaalseid mõrvareid aga appi hädasolijatele ei tõtta????

a
Arvamus/ 8. veebruar 2018, 20:41
Ega lasteaednikud intelligentsusega just ei hiilga.
e
Emajõe Sparta/ 8. veebruar 2018, 20:18
Kui ei ole kaubikus, vaid omal jalal, siis vahest ujuvad välja. Mis ei tapa, teeb tugevaks.
m
Mann/ 8. veebruar 2018, 21:40
Emajõgi on nii kiire vooluga jõgi, et sealt väga raske välja ujuda.
t
Tiia/ 8. veebruar 2018, 22:08
Et lasteaialapsed ujuvad jääkülmast voolavast veest välja???
n
Nunuh/ 8. veebruar 2018, 19:46
Ma igal võimalikul juhul seletan oma meetristele, et sügav jõgi, ainult veelinnud ja laevad käivad seal ja siis mingid soodad viivad lapsed sinna uppuma. Kui nad pärast kooli esimeses klassis lähevad emajõe jää peale ukerdama, kas kasvataja läheb valvama ja ära päästma neid?
k
Kayks lapsevanem/ 8. veebruar 2018, 21:05
Uppuma!? Palju neid uppunuid oli? Ma ei lugenud küll seda isegi ridade vahelt! Ajate vist läbi jää vajunud kaubikuga midagi segi.
k
9. veebruar 2018, 12:12
Keela mis sa keelad, aga uudishimu võib olla ühel hetkel suurem, kui sind kõrval pole. Ei taha kuidagi uskuda, et ouehoid seda retke uisapäisa ette võttis, olen käinud ühel nende korraldatud seminaril, nende õpetajad on kogenud pedagoogid ja retkejuhid.
p
Pedagoog (vastuseks 18.33)/ 8. veebruar 2018, 19:41
Kas lapsevanemad ka teavad? Suund on sinnapoole, et peagi pole nõutav Teie lastega töötamiseks/hoidmiseks palga kokkuhoiu nimel ei vastavat haridust ega ammugi ka kvalifikatsiooni!
Seega ei pruukinud täiskasvanud lastega jäälemineja pedagoog olla!?
a
arvata/ 8. veebruar 2018, 21:59
võib, et mingi lastehoid sealt Suppilinnast. Mõtlematu tegu, kuid võib arvata, et tädikesed olid ka ise eelnevalt seal jõel jalutanud. Sellee linnavalitssuse tegelase suhtumine on küll imelik, et kui mittemunitsipaalhoid, siis tema ei sekku. Hallooo, aga haridusamet peab ka eraaedu ja hoide kontrollima!
m
mis keel/ 9. veebruar 2018, 07:25
n
./ 9. veebruar 2018, 07:23
neid nn pedagooge ei olnud seal vaid 1, nagu lehejutust selgus
k
9. veebruar 2018, 07:24
kas vaid pedagoog teab, et ei minda üle jää, tohoh?
v
vaat/ 8. veebruar 2018, 19:29
millised soodad need kasvatajad on!
k
8. veebruar 2018, 19:28
Kasvatajad ju ei vastuta laste ellujäämise eest, see sai selgeks vaieldud Tartus juba 20 aastat tagasi.
l
Lapsevanem / 9. veebruar 2018, 14:33
Oi ja kuidas veel vastutavad.. 20a tagasi ja nüüd see ikka suur vahe vms? Tänapäeval on kasvataja vastutusel laps alates sellest ajast kui lapsevanem annab lapse kasvatajale üle. Ja kõik mis juhtub peale seda on kasvataja kohustatud võtma vastutust õnnetuste korral
v
vanamees/ 8. veebruar 2018, 19:23
Nägin kord kuidas metskits jõel läbi jää vajus. Üritas korra jääle pääseda, aga vool kiskus ta jää alla. Kui laps kukub suvel jõkke, siis on veel lootust teda päästa. Kui vool viib jää alla, siis on kõik. Selline vaimupuudega kasvataja tuleks pika puuga lasteasutusest minema kupatada. Veel õigem oleks tõesti elude ohtu seadmise eest kriminaalasi algatada.
s
Supilinna punt/ 8. veebruar 2018, 18:52

x
Xxx/ 8. veebruar 2018, 18:51
s
Stella/ 8. veebruar 2018, 19:19
Pipart sulle keele peale.
e
Ema/ 8. veebruar 2018, 18:48
Tore, et pealtnägija teatas. Lodjakojast saaks ju välja uurida lasteaia. Need kasvatajad tuleks vastutusele võtta.
m
Mann/ 8. veebruar 2018, 18:43
Päris karm lugu. Tahaks väga teada, mis lasteaiaga oli tegu.
k
kriminaalasja algatamine/ 8. veebruar 2018, 18:33
Selle teo eest algatan oma laste pärast nende kasvatajate suhtes kriminaalasja, ja kui pedagoogidel ei ole mõistust peas, ega ole minu käest küsitud, ega ka teiste lastevanemate käest, siis loodan, et need kasvatajad vallandatakse.
e
elektritsaabtasutablogspotcom/ 8. veebruar 2018, 18:48
Miks sa ei pannud yles hoiatussilte ja ei teavitanud sellest ohust ?
m
möhh/ 8. veebruar 2018, 19:36
s
sinul on õigus/ 8. veebruar 2018, 21:24
minu esimene selleteemaline kommentaar kustutati, katsun nüüd uuesti.
See oli äärmiselt jõhker ja hoolimatu tegu. Suurema külmaga võib voolava vee peale kandev jää tekkida aga vool kulutab jääd altpoolt ja nii võib lumise raja all jää olematuks kuluda. Ka merel kus vool on nii ka suuskadega läbi jää lennatud.
m
mitte nende laste vanem/ 9. veebruar 2018, 07:28
need peaks vallandatama juba enne kriminaalasja arutlusele tulemist 7 kuu või aasta pärast. Ikka ajuvaba tegu oli, eriti veel suure veeõnnetuse kontekstis.
n
Nonii/ 9. veebruar 2018, 11:17
Tõenõoliselt on ju lasteaed selgunud, vaadake viimast linki kommentarides, lausa oodatakse, millal saab üle jää teisele kaldale minna, appi, appi !Kas see on kasvataja otsustada, millal on selleks õige aeg, kas kasvataja teab jää paksust ? Mul eiole enam lihtsalt sõnu!
j
Juhan/ 9. veebruar 2018, 12:01
Jää paksuse mõõtmine pole just raketiteadus, kust sa tead, et ei mõõdetud?
e
ega jah/ 8. veebruar 2018, 18:08
eestimaal on inimeste ajudes ikka suur taandareng toimunud.Tartu politsei peaks kindlasti selle lasteaia üles otsima ja ikka väga karmilt kasvatajaid sakutama. Sellised napilt alla nulli ilmad ja voolav vesi mis altpoolt pidevalt jääd sulatab. Kus on aru et lastega seal jääle ronida.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee