Eesti Vabariigi 100. juubel

Kreml üritab eriteenistuste abil mustata EV100 tähistamist (63)

Toimetas Denes Kattago, 8. veebruar 2018 13:31
Vene president Putin ja sõjaväe juhataja armeekindral Šoigu 9. mai tähistamisel Moskvas.Foto: Reuters/Scanpix
Värskelt avaldatud Eesti välisluureameti kolmandas aastaraportis leitakse, et Kreml üritab oma eriteenistuste abil igati pisendada ja mustata 2018. aastal tähistavat Eesti, Läti ja Leedu vabariigi sajandat juubelit.

"Aktiivselt otsitakse Balti riikidest ajaloolasi, kes oleksid valmis oma osalemisega legitimeerima Kremli propaganda Eesti, Läri ja Leedu suunas. Seejuures tuleb arvestada, et Venemaa ei taotle sisulist dialoogi ega diskussioone, s.o platvormi loomist akadeemiliseks läbikäimiseks, vaid püüab lihtsalt ära kasutada kujuteldava vastaspoole esindajaid," vahendab ERRi uudisportaal raportit.

Kreml ei ole ühemõtteliselt hukka mõistnud nõukogude režiimi inimsusevastaseid kuritegusid Venemaal ja teistes riikides ning püüab tundlike ajaloosündmuste käsitlemist suunata riigiasutuste, sh eriteenistuste abil.

"Venemaa praegusele võimuladvikule on endiselt palju olulisem NSV Liidu "suure võidu" ehk Teises maailmasõjas toimunud impeeriumi taastamise propageerimine. Kunagi okupeeritud ja/või Nõukogude Liidule allutatud naaberriigid on Kremli arvates endiselt osa Venemaa õigustatud huvide sfäärist ja teiste riikide venekeelsed elanikud "Vene maailma" nimelisest väljamõeldisest," seisab seal.

Samal teemal

27.02.2018
Venemaa meediat pahandab „Metsavenna laul“ ja „tiblade tapmine“
13.02.2018
Putin haigestus, kuid keeldus tööpostilt lahkumast
12.02.2018
FOTO | New Yorgi kuulsaim hoone säras Eesti lipu värvides
09.02.2018
Ajaloolane Jaak Valge luurajatele: Kremli konverentsidel osalemist ei pea pelgama, sest diskussioonis jääme iga kell peale!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee