Vene president Putin ja sõjaväe juhataja armeekindral Šoigu 9. mai tähistamisel Moskvas. (Reuters/Scanpix)

Värskelt avaldatud Eesti välisluureameti kolmandas aastaraportis leitakse, et Kreml üritab oma eriteenistuste abil igati pisendada ja mustata 2018. aastal tähistavat Eesti, Läti ja Leedu vabariigi sajandat juubelit.

"Aktiivselt otsitakse Balti riikidest ajaloolasi, kes oleksid valmis oma osalemisega legitimeerima Kremli propaganda Eesti, Läri ja Leedu suunas. Seejuures tuleb arvestada, et Venemaa ei taotle sisulist dialoogi ega diskussioone, s.o platvormi loomist akadeemiliseks läbikäimiseks, vaid püüab lihtsalt ära kasutada kujuteldava vastaspoole esindajaid," vahendab ERRi uudisportaal raportit.

Kreml ei ole ühemõtteliselt hukka mõistnud nõukogude režiimi inimsusevastaseid kuritegusid Venemaal ja teistes riikides ning püüab tundlike ajaloosündmuste käsitlemist suunata riigiasutuste, sh eriteenistuste abil.

"Venemaa praegusele võimuladvikule on endiselt palju olulisem NSV Liidu "suure võidu" ehk Teises maailmasõjas toimunud impeeriumi taastamise propageerimine. Kunagi okupeeritud ja/või Nõukogude Liidule allutatud naaberriigid on Kremli arvates endiselt osa Venemaa õigustatud huvide sfäärist ja teiste riikide venekeelsed elanikud "Vene maailma" nimelisest väljamõeldisest," seisab seal.

Jaga artiklit

64 kommentaari

.
...  /   09:40, 27. veebr 2018
siis kästi laulda nii-suur lenin sa oled üllas....sundlaulmine, vaat nõnda,lugege eesti ajalugu ka vahel, siis näha et seda riiki koguaeg sõditud,nagu kullaauk oleks kuskil olnud peidus, nii väiksel maal, pidi siis ikka olema imski ilge põhjus.
V
võib ju öelda  /   22:13, 10. veebr 2018
aga paneme nalja pärast vabariigi aastapäevaks vene vapid tee äärde se on ju vahva nali eks me pole sovinistid siin midagi tuleb veel tõenäoliselt

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis