Eesti uudised

LAULUPEO SURVE: Reidi tee läbirääkimised kaotasid teelt kolmanda raja (10)

Toimetas Denes Kattago, 8. veebruar 2018, 12:39
Pirita tee-Reidi tee droonifotod Foto: Alar Truu
Tallinna linnavalitsusega Reidi tee osas kompromissile läinud rühmituse Merelinna Kaitsjad esindaja Elo Kiivet ütles, et läbirääkimisi survestas linna soov Reidi tee enne 2019. aasta laulupidu valmis saada.

Kiivet rääkis ERRi uudisportaalile, et projekti suurim muutus on kolmanda sõiduraja kaotamine, trassi nihutamine mere äärest veidi eemale ja tee laiuse vähenemine Russalka monumendi ees.

Samal teemal

"Paraku ei saanud erinevatel põhjustel tee üldmõõte suuremas mahus enam vähendada, nii palju kui oleks soovinud või isegi ruumi leidunud - eelkõige surus tagant ehituse lõpetamise tähtaeg, sest linnal on suur soov see enne 2019. aasta laulupeo rongkäiku valmis saada," sõnas Kiivet.

Kiiveti sõnul peab ta õnnestumiseks veel sõidukiiruse allatoomist, mis aitab kaasa inimsõbralikumale ruumile, ning vananenud linnaplaneerimisest sisse jäänud harjumusest loobumist arvestada igikestva autoliiklise kasvuga, mis teeb sammu keskkonnasäästlikuma liikuvuse suunas.

Tallinna linn ja rühmitus Merelinna Kaitsjad jõudsid Reidi tee projekti osas kokkuleppele, sõlmides ühise 16-punktilise memorandumi ehitusprojekti korrigeerimiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee