Eesti uudised

Surmaautost pääsenu oli kohalik lapstäht (69)

Küllike Rooväli, 7. veebruar 2018, 22:45
KIHNU STAAR: Umbes kuueaastane Merle ratsutas 1973. aastal valminud Mark Soosaare filmis „Kihnu naine“ lammastega. Foto: Kersti Palgi
Manija püsielanik ja filmimees Mark Soosaar paljastas ETV „Ringvaates“ , et Merle (51), kes pääses teisipäeval Munalaiu sadama lähedal läbi jää vajunud autost, oli tema 1973. aastal vändatud telefilmi „Kihnu naine“ üks meeldejäävamaid tegelasi.

 „Head paranemist Merlele, keda ma tean juba päris pisikesest peale ja kes oli siis see tüdruk, kes Kihnu naise filmis lammaste seljas ratsutas,“ soovis Mark Soosaar telepildi vahendusel. Tema sõnul on Merle juba korra pääsenud samalaadsest õnnetusest traktoriga. Ta päästeti selle katuselt, kuid juht jäigi vee alla. „Aga kolmandat korda, Merle, sulle pääsemisvõimalust ei anta, nii et ole ettevaatlik!“ hoiatas filmimees. 

Eesti Telefilmis valminud „Kihnu naine“ räägib aastasadu Kihnu naiste tööl põhinenud saare kultuurist, kus mehed on traditsiooniliselt kalurid ja meresõitjad, naiste õlul aga maast-madalast kõik talutööd ja lastekasvatamine. Film räägib ka meestest, kellest paljud on oma elu merre jätnud ja kelle naised on elu edasi viinud.

Samal teemal

15. veebruar 2018, 19:03
Vabatahtlikud leidsid Munalaiu tragöödia neljanda hukkunu
7. veebruar 2018, 22:40
Tõstamaa ja Kihnu elanikud on leinas: „See oli meeletu-meeletu katastroof!“
7. veebruar 2018, 17:01
Läbi jää vajunud seltskond valmistus teekonnaks täidetud paagi ja pirukatega
7. veebruar 2018, 12:08
Tuuker Munalaiul: nähtavus on halb, kedagi pole leitud ja otsing on peatatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee