Eesti uudised

Gustav Adolfi gümnaasiumi nõukanostalgia kontsert kütab kirgi (39)

LISA KOMMENTAAR

Jüri 8. veebruar 2018 13:16
Nõuka aegne kultuur viis nõukogude võimu lõpule!!!
Olid ajad, kui just kultuuritegelaste kongress või konverents või mis see just oli, andis alguse nõukogude võimu lõpule. Olid ajad kui eesti rahvas laulis end vabaks.
Hea idee ka praeguseks? See ehk praegust nimenklatuuri hirmutabki?
vilistlane 8. veebruar 2018 12:59
Juba ammu on aeg orkestrijuht koolijuhi kohalt maha võtta.
Meil on juba 2 lastemuusikakooli, muusikakeskkool, muusikatehnikum (G. Otsa nimeline) ja muusikaakadeemia. Ei ole vaja lisaks GAG nimelist muusikakooli
Alar1 8. veebruar 2018 12:58
Järgmiseks korraldab Agur kontserdi Saksa sõjaaegse estraadiga näiteks mõnes sõjaaegses koonduslaagris või juudi kalmistul. Tagajärjed panevad ehk Aguri mõtlema ja millestki aru saama.
Sven 8. veebruar 2018 20:30
Aga teleseriaal ENSV on millegipärast väga pop!`?
Laulurästas 8. veebruar 2018 11:27
Hakkan leebuma. On tõsi, et ilusaid laule oli ka poliitikavabu. Armastuslaulud kõlavad kaunilt ka täna. Ma ei nimetaks kontserti "krasnaja strela", sest see tekitab küll turritust. Kuid on õige, et kõik meie vanad lauljad laulsid ju ka oma noorusajal. Ja hea, et oli järjepidevus, nii on ka tänastel lauljatel õpetajad olemas. Olen sündinud 70ndatel, kuid ka mu vanemate noorusajal oli ilusaid laule nii eesti kui vene keeles. No jah, muusika pole süüdi poliitilistes jamades.
Odin 8. veebruar 2018 12:27
To laulurästas: Nii muusika, kirjandus kui ka sport on poliitikaga vägagi seotud. Nende abil kasutatakse n.ö. ajude loputamiseks ning kombatakse - kui kaugele võib manipuleerimisega minna, et siis näha mida järgmisena ette võtta! Sinu kommentaarist allpool olev Tiit ei saa siiani aru, et G. Ots oli kollaborant ning tegutses Moskva huvides.
Tiit 8. veebruar 2018 10:56
Hüsteerikud oskavad igast asjast skandaali ülesse puhuda. Eestis peaksid Tonis Mägi, Anne Veski, Georg Ots ja paljud teised lausa kurjategijad olema. Nemad laulsid ju ka noukogude ajal ja koguni vene keeles.
A 8. veebruar 2018 10:47
Ei ole nõukogude laulud ,vaid on nõukogudeaegsed laulud -umbes nagu joo ,sõber joo ja punane värv muudeti kuulutusel ka siniseks ja viisnurk kuusnurgaks
A 8. veebruar 2018 10:39
`Su aknad ma värviks siis seda värvi maa ,et iga päev ....`räigelt kremlimeelne nõukaaegne laul ,sest kindlast tahab aknad punaseks värvida
Eestlane 8. veebruar 2018 10:23
Mis on kontserdil viga? Ilusad meloodiad autoriteks lätlane Pauls ja teised head autorid. Ei mingit poliitilist teksti. See ei ole patt kui laulud vene keeles. Ajaloole tuginedes saame sõnumist aru. Pidevalt heietatakse laule inglise keeles, millest suurem osa ei jaga midagi. Valitud on ilusa meloodiaga laulud. Kas see on rohkem meeldivam ,kui kolm minutit ei kuule muud kui ühte lauset "Ümberringi soorebased" Minule igatahes meeldib ilusa meloodiaga laulud.

Dusja 8. veebruar 2018 10:07
Lavanda - imeilus laul, kui see laul oleks eesti keeles, laulaks isegi, venet ei mõista
A 8. veebruar 2018 10:50
Veel ei ole siia miinuseid laotud .... aga küll valvekontor ärkab
eestlased.... 8. veebruar 2018 08:55
..ongi süüdi ja peavadki lepitust otsima. Aga miks mitte siis juba kõigilt andestust paluda,kes on suvatsenud siia oma sõbralike mõõkade ja kavatsustega tulla. Palume andeks keretäite eest mõisatallis,orjatöö eest kive kandes,ehitades Toompead,pommitamiste,küüditamiste jne, eest---sest hinges olime ju neile vastu olnud.
konsa 8. veebruar 2018 08:48
Gustav Adolfi gümnaasiumi nõukanostalgia kontsert kütab kirgi
.-.-.-.
tegelikult KOMBITAKSE ühiskonna vastuvõtlikust MARKSISMILE (asja mõte, ühiskond PEAB MARKSISMI VASTUVÕTMA), sest muidu on raske seletada sellist PUNA PROPAGANDA nõude järjepidevust ja selle PEALESURUMIST ÜHISKONNALE ja jälle on näha
Herbert Marcuse kõrvu
https://et.wikipedia.org/wiki/Herbert_Marcuse
sest tahetakse teha EBANORMAALNE NORMAALSEKS
konsa 8. veebruar 2018 08:55
lisa,
Marcuse kirjeldab oma raamatus “Repressive tolerance”, kuidas kõik normaalne tuleb kuulutada ebanormaalsuseks, et vähendada enamuse survet. Enamuse haarde vähendamisel on kasuks kõik vähemused, kes aitavad lagundada senist ühiskonda. Kõikide “piinatud” vähemuste – anarhistie, immigrantide, seksuaalvähemuste, jne - taotluseid tuleb teatud piirideni soodustada, kuniks varasem ühiskonnamudel on muutunud ebakindlaks, et sellele suurem hoop anda. Enamuse jõu vähendamiseks tuleb vähendada põlisrahva rolli (sh protsentuaalset osa rahvastikus aga ka osa juhtivrollides) nende omas riigis, sest see aitab enamuse soove alla suruda. Seejärel tuleb anda otsustav löök ja tuua senise võimu asemele “uus” marksistlikule eliidile kasumlik ja lojaalne süsteem.
hiiuvana 8. veebruar 2018 08:40
Müts maha, nende kõigi ees, kes selle üritusega seotud on! Eelkõige GAG-i direktori ees. Olen ise muusikaga tegelenud niiukaua kui mäletan. Lastele olen muusikat ja pillimängu õpetanud üle kolmeküne aasta ja teen seda praegugi. Kui need tolba-joobanid aru ei saa milleks see kontsert mõeldud on, siis on küll kuradima kahju. Loodi ju nõuka ajal imeilusaid laule ja muusikat, milles nemad süüdi on et elas stalin, lenin ja nikita. Mõelge milleks see sõnum-kontsert on ja tulge siis kaagutama. LASKE EDASI GAG-I RAHVAS, LASKE EDASI!!!
Kas 8. veebruar 2018 08:35
EV on nii nõrk, et ei kannata vanavanemate laulegi välja. Siis meie isesisvusel küll pikka pidu ei ole ja tulevikulootust ei paista. Inimesed viskud kirglikult võitlusse ise aru saamata, mille nimel, saades
kapitalimaailma propaganda tööriistaks. Rohkem mõistust ja rahulikku meelt!
Odin 8. veebruar 2018 08:33
Minu arvates on Eesti Vabariigi koolidirektor Agur, kas ise lihtsalt loll või langes ta kellegi provokatsiooni ohvriks - vahet pole. Üks on ammu selge - nii kaua kui siin elavad inimesed ei mõista, mis asi rahvustunne, isamaa, sõltumatus, ema keel, ei väärtusta Vabadussõda, Tartu Rahu, Eesti Wabariigi hümni ja ka sini-musta-valget - pole iseseisva riigil mõtet. Kelle jaoks teda ikka vaja on kui inimesed ise ei taha. Putin plaksutab Kremlis käsi. Tal pole siia FSB töötajaid vaja saata, sest kohapealsed isamaatud ja vigase keele ning mõttemaailmaga isendid ei suuda ju mingit ohtu näha, rääkimata vastupanust. Laulge, tantsige ja trallitage aga edasi ning ülistage okupantide poolt toodut!
Murelik 8. veebruar 2018 08:29
Miljon õit-selle autor on lätlane ja on väga ilus laul. Tore, kui leidub inimesi, kes meenutavad neid aegu, kuna see oli paratamatult ühe põlvkonna noorusaeg ja muusika on kunst-mitte poliiitika!!!!
plakatil 8. veebruar 2018 11:38
on sirp ja vasar kujundus on poliitiline 60datel võis tegelt plakatitel olla mingi kass ja lilleke mingil juhul polnud seal poliitilisi sümboleid välja arvatud oktoobri aastapäev jne
Vaatleja 8. veebruar 2018 08:22
On lihtsalt häbi. Kas kogu see kool on nii oma direktori käpa all, et sealt ei tule peale osa vilistlaste seltskonna ühtegi reaktsiooni? Kui ma oleksin veel gümnasist, oleks mul silmad häbi täis igal hommikul GAG'i uksest sisse astuda. Seni, kuni see sell eesotsas on.

Leida 8. veebruar 2018 08:20
Praegu on kritseerimisega natuke liiga liiale mindud. Ta soovis ju ainult teha kontserdi ja meenutada kõike head. Lisaks sellele on ta teinud niipalju. Ehitanud mitu kooli. Lubanud tööle võtta hr. Leesi. Suutnud inimesi nimetada lodipüksideks, mida teised ei ole suutnud teha.
Paavo 8. veebruar 2018 08:17
lapsed ja lapsevanemad peaksid asja oma kätte võtma ja boikoteerima seda palagani !
pioneer 8. veebruar 2018 08:10
elu nõuka ajal polnud meelakkumine-aga ära elati ja mitte just kõige halvemini.praegune elu on on hea röövkapitalistidel ning nende kannupoistel.
Madis Millingul õigus.... 8. veebruar 2018 07:58
..."Leppimise" märgiks järgmine GAG,i etteaste saksa okupatsiooniaegsed laulud ja sümboolika. Tegelikult oleks neid võinud lausa koos esitada. Saksa lipp,CCCP,i lipp ,haakrist,sirpja vasar, hitlerijugent ja pioneerid. Miks pühenduda ainult ühele okupandile,meil oli teine ka. Kohe üks sauur "leppimispidu". Et,10 märtsil see prasnik edasi lükati üldsuse survel,tähenda seda,et selle koolidirektori tegelik sõnum muutunud on. Ilmselt teine Kõlvarti lemmik---Garanža ja Agu. Lastest on kahju---neid esinejaid seal vaevalt et enam hea pilguga vaadata. Ja publik saalis on ka tähelepanu väärne.
Miks ei võiks lapsedki laulda oma vanavanemate laule. 8. veebruar 2018 07:57
Tookord oli laul, sport, kunst, ... ainsad mis hoidsid rahva vaimu elus. Nüüd on keegi lausa hullumas, aga miks siis olite rahul, kui NLi aegsed aktivistid (NLKPs) Eesti Vabariigis hakkasid usinasti toimetama. Mõelgem lõpuni, enne kui hüsteeritsema asuda.
Oh aegu , oh muutusi Mis järgmiseks ? 8. veebruar 2018 07:57
IRL liige korraldab pealinnas stalinistliku okupatsiooni ülistamiseks kontserdi. Kas konferansjee on Mart Laar ?
See 8. veebruar 2018 08:10
stalinistliku okupatsioon on osa meie värskemast ajaloost, kas peaksime seda häbenema või eitama? Olematuks seda ei muuda, punnita palju tahad.
Oot, aga äkki see hädapasundaja tahabki varjata tolle aja kontrolli-lembususe sarnasust tänapäevase "häbenemisfiilsusega", et bääd for the pisniss, kui rahvas märkab..
nõukaaegne inimene 8. veebruar 2018 07:51
"...muusika, mis saatis meie vanemaid nende nooruspõlves ja nüüd on meil võimalus sellega tuttavaks saada,“ seletab Saara.
Kulla laps - kõik lapsevanemad ei elanud nõukogude kultuuris - nii nagu üks seltsimees siin üritab meile selgitada - eestlased elasid Eesti kultuuriruumis! Ja nõukaaegsed shlaagrid ei olnud sugugi meelismuusika....
Kulla rahvas! 8. veebruar 2018 07:36
See on osa ajaloost. Kas vaikime selle perioodi maha ja unustame ära? Ka sellel ajal elati , armastati ja lauldi laule. Kirjutati enamasti ridade vahele.
Meie iseseisvust ohustavad Autorollotajad, mitte Gagi lapsed!
kullake 8. veebruar 2018 08:16
see on lihtsalt ilus laul, miks mitte neid meenutada, oli meloodia, oli sõnum.
Aga noh, praegu on ka sõnum- kiki-miki-kõki-mõki, ja lisaks eesti laul inglise keeles.

Kus viibib ja miks vaikib seltsimees Reps ? 8. veebruar 2018 07:24
Kui samal ajal on seni uinuvas olekus hoitud agentuur ilmselgelt aktiviseerunud. Või arvab keegi et see Agur laulab korraga okupantidele kiidulaulu omal initsiatiivil ?
Sm. Aguri tembutused 8. veebruar 2018 07:08
Ilmselt hoiab see seltsimees kõrgel ELKNÜ lippu ! Lenini idee elab edasi, paraku.
korealane 8. veebruar 2018 06:26
Agur on tubli käsutäitja!
Thule 8. veebruar 2018 05:55
Sm. Agur võiks oma laule sm. Putinile laulda.
Ei küta kirgi 8. veebruar 2018 02:11
VAID tekitab sügavat põlgust selle kooli ja direktori vastu. Esiteks ei tea koolidirektor, millal on küüditamise aastapäev, teiseks puudub elementaarne vastutustunne ja kolmandaks, ega ta üritust ilma isikliku rahalise kasuta tee. Pugedes ühele rahvusrühmale, alandab ta teist ning teeb seda laste kätega.
Hulkuri Valts 8. veebruar 2018 01:31
Mis kirgi see lödipüks (ise pani endale sellise nime) ikka kütab!
aitab juba 8. veebruar 2018 00:54
Lõpetage ära, mis sõnumi te noortele annate. Pealkiri ja kuupäev läksid veidi viltu aga muu on jõle propakanda kisa. Las lapsed laulavad. Ajakirjandus võiks veidi pealkirju leevendada.
pealtvaataja 8. veebruar 2018 07:58
Ei aita! Mitte midagi "ei läinud veidi viltu" - kõik oli väidetavalt tahtlikult planeeritud. Inimene, kes igatseb taga nõukaaegset "kultuuri", ja varjamatult kiidab sotsialismust - selle asemel et edasi kanda GAG traditsioonilisi väärtusi - ei vääri kooli direktori ametikohta.