Maailm

Valge Maja töötaja astus perevägivalla süüdistuste tõttu ametist tagasi 

Toimetas Greete Kõrvits, 7. veebruar 2018, 22:08
Rob Porter seisab president Trumpi selja taga. Reuters / Scanpix
Valge Maja personalisekretär Rob Porter astus kolmapäeval ametist tagasi, vahendab ABC News. Mehe eksabikaasad süüdistavad teda vägivallatsemises, mees ise eitab seda ning väidab, et tegu on ettekavatsetud laimukampaaniaga.

Uudisega tuli lagedale pressiesindaja Sarah Huckabee Sanders, kes luges ette ka Porteri avalduse. Mees eitab vägivallasüüdistusi, tema sõnul toimub tema vastu hoolikalt planeeritud laimukampaania.

Porteri esimene abikaasa kirjeldas Daily Mailile, et mees oli igati armastav ja hoolitsev kuni nende mesinädalateni, mil mees ta voodisse lükkas ja teda lööma hakkas. Vägivald läks aja jooksul hullemaks ja Porter kägistas oma naist mitmel korral. Naine andis ajalehele ka foto, millel on näha tema vigastused pärast üht mehe vihahoogu.

Porteri teine abikaasa kinnitas, et mees oli ka temaga vägivaldne. Kusjuures olevat FBI enne mehe Valge Maja tähtsat töökohta käinud naisega vestlemas. Eksabikaasa tunnistas, et mees vägivallatses ta kallal ning võimalik, et seetõttu pole Porteril hoolimata ametikohast endiselt Valge Maja turvakaarti.

Porter ei lahku töökohalt päevapealt, kuid lähiajal. Porter ja personaliülem John Kelly on ühed president Trumpi lähedasimatest alluvatest ning paljudes küsimustes vaid üks aste presidendist endast madalamal. Hetkel on Porter vallaline, kuid tema silmarõõmuks arvatakse olevat Trumpi valitsuse kommunikatsioonijuht Hope Hicks.

Rob Porter (vasakul) jaanuaris tööülesandeid täitmas.  BRENDAN SMIALOWSKI

Samal teemal

15. mai 2018, 20:02
LEKIB NAGU SÕEL? Valge Maja on keelepeksjatega hädas
14. märts 2018, 10:42
Trumpi kauaaegne nõunik talutati Valgest Majast välja turvameeste saatel
7. veebruar 2018, 08:57
Trump andis Pentagonile käsu sõjaväeparaadi korraldamiseks
3. veebruar 2018, 08:00
Mis on FBI-vastase memo sisu, mille Trump heaks kiitis?

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee