Loomad

VIDEO JA FOTOD | Ninasarvik Kigoma tähistas loomaaias 8. sünnipäeva tordiga (2)

Ohtuleht.ee, 7. veebruar 2018, 18:52
 Stanislav Moškov
Loomaaias tähistas oma kaheksandat sünnipäeva ninasarvik Kigoma. Tähtsal päeval sai loomake torti süüa, teistele pidulistele pakuti kringlit.

Ninasarvikutest kõneles nende talitaja Marika, looduses elavate ninasarvikute kaitsetegevuse toetamise olulisusest rääkis vabatahtlik liigikaitse projektide eestvedaja Signe.

Saksamaal Berliini loomaaias sündinud isane Ida-Aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma saabus koos Krefeldist pärit emase teravmoka Kibibiga Tallinna 27. aprillil 2013. aastal. Kigoma oli siis juba kolmeaastane sälg, Kibibi veel kaheaastane.

Kigoma ninamikule on nüüdseks kasvanud jäme ja tugev sarv, mille otsa ta on päris teravaks ihunud, kuid uute olukordade, lõhnade ja muutunud ümbruse suhtes on ta jätkuvalt umbusklik. Ta keeldub vahel õueaedikust sisse tulemast, kui haistab võõrast lõhna või pole tuttavad asjad oma kindlatel kohtadel. Ükskõik kui külm õues on! Ta seisab ukse vahel ja puhiseb.

Üllataval kombel aga harjus ara verega hiiglane graanuleid laiali viskava söödaautomaadiga küllaltki kiiresti. Ja kuigi ta söödagraanulite põrandale kukkumise krobina peale ka praegu kergelt võpatab, siis teab ta kohe, kuhu maitsvat mokatäit otsima minna.

Kigoma sai läinud aasta suvel isaks vahvale nisasarvikuvarsale Kibetale.

2 KOMMENTAARI

n
Nii 8. veebruar 2018, 15:35
suur loom ja nii väike tort! Palju õnne!
i
imelik 8. veebruar 2018, 12:32
mis kigoma see ju edkar

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee