Eesti uudised

VIIES KORD: presidendi ja tema abikaasa ühised visiidid saab veel sõrmedel kokku lugeda (41)

Asso Ladva, 7. veebruar 2018 15:37
VÄLJAMAAL HARVA KOOS: See jäädvustus presidendipaarist on tehtud taasiseseisvusmispäeva vastuvõtul Kadrioru roosiaias.Foto: ERLEND ŠTAUB
President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski on sel nädalal töövisiidil Lõuna-Koreas, tegemist on viienda välisvisiidiga, kuhu president sõidab koos abikaasaga. Visiidi tipphetkeks on Pyeongchangi taliolümpiamängude avatseremoonia. 

Varemalt on president Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski koos visiitidel käinud eelmise aasta märtsis ja novembris Soomes, mullu novembris Gruusias ning aastavahetusel Austrias.

„Iga visiidi delegatsioon komplekteeritakse vastavalt sisule ja vajadusele,“ ütleb presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe. „See sõltub peamiselt sellest, millised sündmused, kohtumised ja tegevused on kavas. Otsused, kes delegatsiooni kuuluvad, teeb presidendi kantselei.“

Linnamäe lisab, et omaette programmi ei ole Maksimovskile Koreas korraldatud, presidendipaar liigub ja toimetab koos.

Eelmise presidendi Toomas Hendrik Ilvese abikaasa Evelin Ilves kuulus aastaid sagedasti presidendi välisvisiitide delegatsiooni, sõidud lõppesid järsult 2014. aasta augustis pärast skandaalset musitamist šarmantse prantslasega.

Ilvese kolmas abikaasa Ieva Ilves jõudis oma abikaasat saata veel mõnel välisvisiidil – Horvaatiasse, Ameerika Ühendriikidesse ja Lätti, samuti võõrustada Soome presidendi Sauli Niinistö abikaasat Jenni Haukiot.

President Kersti Kaljulaid kohtus Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-in'iga.Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

President Kaljulaid kohtus praegu vältaval visiidil teisipäeval oma Lõuna-Korea kolleegi Moon Jae-iniga, jutuks oli küberjulgeolek, regionaalne julgeolekuolukord ja Eesti e-valitsemise kogemus. Samal päeval vääristas president oma kohaolekuga Eesti kõlaritootja Estelon uue salongi avamist.

Kolmapäeval kohtus president Kaljulaid Gyeonggi provintsi kuberneri Nam Kyung-piliga ja avas Soulis e-residentide digi-ID keskuse, kus politsei- ja piirivalveamet asub eraettevõtte vahendusel väljastama e-residendi digi-IDd. 

Reedel on president olümpia avatseremoonial, käib olümpiakülas kohtumas Eesti sportlastega. Võistlustest jälgib president naiste ja meeste murdmaa- ning laskesuusatamist ja iluuisutamist.

Samal teemal

02.03.2018
Truudusetuse õnnelik lõpp: kuidas Kersti Kaljulaid ja Georgi-René Maksimovski teineteist leidsid... ning varasemad paarid vahetusid
09.02.2018
KALJULAID KOREAS: vaatame olümpiat pingevabalt, rõõmu ja lustiga!
08.02.2018
FOTOD | Varnjas mälestati Peipsi järvejääl hukkunud piirivalvureid
07.02.2018
GALERII | Põhja-Korea saadab olümpiale sadu kauneid ergutustüdrukuid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee