Lumesadu Tallinnas (Alar Truu)

Pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel valdavalt soolamärjad või soolaniisked, lõiguti sõidujälgede vahel soolalumesegused. Piirkonniti sajab hooti lund ja esineb pinnatuisku. Teedel võib esineda libedust.

Ilmaprognoosi kohaselt sajab õhtul ja öösel kohati lund. Paiguti võib olla pinnatuisku. Õhutemperatuur püsib miinuspoolel. Teedel püsib libeduseoht.

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele liiklemisel talvistes teeoludes:

• Talviseks sõiduks vali ikka talvine tempo! Naast- ja lamellrehvid ei lisa turvalisust, kui Sa talvel suvise kiirusega sõidad.

Täna hommikul oli Tallinn-Harkus lumekatte paksus 10 cm ja prognoosi kohaselt jätkub lumesadu hooti kuni homme varahommikuni.  

Tallinna kommunaalameti lepingupartneritel on lume- ja libedusetõrje tööde teostamisel töös  sahk-puisturid ja multifunktsionaalset traktorid ning lisaks muu spetsiifiline talvine tänavapuhastustehnika.

Jätkuvalt toimub sõiduteede kiirendus- ja aeglustusradade ning tagasipöörete ala laiendamine. Traktorid puhastavad lumest jalgratta- ja jalgteid. Käsitööbrigaadid puhastavad ülekäike ja ühissõidukite peatuste ootealasid. Jalakäijatel tuleb arvestada võimaliku libedusega ja olla eriti tähelepanelikud treppidel ja sõiduteede ületamisel.

Amet tuletab meelde, et kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik ja libeduse tõrjet tuleb teostada mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul. Tallinna territooriumil tuleb kõnniteedel lume ja libeduse tõrjumisel kasutada 2-6 mm läbimõõduga sõelmeid. Soola kasutamine libedusetõrjeks on kõnniteedel keelatud.

Libedusetõrje teostamiseks puistati möödunud ööpäeval linnatänavatele 201 t kloriide ning jalg- ja jalgrattateedele 11 t sõelmeid. 32 käsitööbrigaadi (73 inimest) teostasid ühissõidukite peatuste ootealade, treppide ja ülekäikude hooldust. Vanalinnast ja kesklinnast veeti välja 525 m3 lund. Lumevedu jätkub.

Pakane on tulekul

Ilmateenistuse teatel on neljapäeva öösel muutliku pilvisusega ilm ja kohati sajab lund. Puhub lõunakaare tuul 4-10, rannikul puhanguti 14 m/s. Külma on 6-12, Lõuna-Eestis kuni 15 kraadi, saartel ja kohati rannikul 3 miinuskraadi. Päeval on muutliku pilvisusega ilm ja kohati sajab lund. Puhub lõunakaare tuul 4-10, rannikul puhanguti 14 m/s, pärastlõunal tuul nõrgeneb. Külma on 3-8, kohati 11 kraadi.

Reede öösel on vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Puhub idakaare tuul 2-8 m/s. Külma on 9-14, kohati 18 kraadi, rannikul paiguti 4 miinuskraadi. Päeval on muutliku pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Puhub idakaare tuul 2-8 m/s. Külma on 3-9 kraadi.

Laupäeva öösel on pilves selgimistega peamiselt sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 3-9 m/s. Külma on 4-10 kraadi. Päeval on pilves selgimistega peamiselt sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 3-9 m/s. Külma on 2-7 kraadi.

Jaga artiklit

6 kommentaari

K
külma on praegu piisavalt  /   16:45, 9. veebr 2018
et võõras kaktus ennast hästi ei tunneks)
-
-15 KRAADI  /   01:25, 9. veebr 2018
Oijahh, õhtulehe arvates on -15 kraadi jube pakane v? Mida helli hahahha, naera ribadeks end. Ma saan aru kui räägitakse -30 kraadisest, vot siis on tõesti jah käre pakane, see -15 on ainult piece of cake, selle kannatab iga inimene ära aga noh jah, see on ju õl, kas te siis aru ei saa.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis