Ilm ja loodus

KÜTAB KIRGI: kas kass tohib linde püüda? (171)

Toimetas Silja Ratt, 7. veebruar 2018, 14:38
Kass linnuga Pixabay.com
Eesti ornitoloogiaühingu avalikus Facebooki grupis oli täna pilt kassist, kellel oli linnuke hammaste vahel. Eesti metsaloomaühingu Facebooki lehel tekkis seepeale arutelu, kas ja kuidas peaks linde kasside eest kaitsma. 

Metsloomaühingu Facebooki lehel kirjutati, et pilt uhkest kassist, kes linnuke hambus, võidurõõmsalt kodu poole kõnnib, on kurb. Samas nenditi, et kurbusest ja emotsioonidest pole kasu, kuna olukorda see ei lahenda. Samuti ei viivat lahendusele lähemale plakatitega "Kassid luku taha" vehkimine.

Postituses arutleti, kuidas oleks võimalik linnukesi kasside teravate küüniste eest päästa.

"Kas oleks hoopis abi sellest, kui lõpetada selles aias, kus on ka kass, talvine lindude toitmine, et neid mitte liiast ligi meelitada ning sinna käima harjutada," käidi välja ühe lahendusena. "Paluda inimestel, kelle aias on kass, kasutada aedades lindude peletamiseks spetsiaalseid vahendeid (kollased kotkasilma meenutavad pallid, helkivad ripatsid, hernehirmutised)? Kas kellukene kassi kaelas säästaks mõne mustsõstrapõõsas peatuva värvulise elu?"

Postituse lõpus kutsuti kõiki üles ratsionaalsele arutlusele, kuidas ennetavalt saaks inimene antud olukorda sekkuda.

Väärib äramärkimist, et Eestis kehtivate seaduste järgi ei tohi kiisusid tegelikult ilma järelevalveta õue lubada. Lahti pääsenud ja plehku pannud koduloom, kelle omanikku ei ole võimalik tuvastada, loetakse loomatauditõrje seaduse kohaselt omanikuta koduloomaks. Loomakaitseseadus näeb omakorda ette, et kohalik omavalitsus peab sellise looma kinni püüdma, ning kui tema omanik välja ei ilmu, siis vähemalt kahenädalase ooteaja järel  magama panema. Vabapidamisel oleva looma omanikule võibki ka trahvi teha. 

Hea lugeja, mis sa arvad, kas linnukesi peaks kasside eest kaitsma või on jahtimistung siiski kiisude loomupärane omadus ning selle piiramine läheks loodusega vastuollu?

171 KOMMENTAARI

k
Kassiomaniku kui loomapidaja VASTUTUSEST 12. veebruar 2018, 19:23
Teile, kes te ühehäälselt hüüate oma enese õiguse kaitseks: kass on KODULOOM (nagu ka koer). Koduloomal on olemas tema OMANIK ehk peremees või perenai...
(loe edasi)
o
olku 9. veebruar 2018, 12:37
Igale liikuvale kassile aktsiisimaks panna
Loe kõiki (171)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee