Ants Laaneots (Arno Saar)

Kui järgmine kaitseväe juhataja Martin Herem on öelnud, et sõjaajal on Eestil võimalik lahingusse saata 21 000 sõdurit, siis endine kaitseväe juhataja ja praegune riigikogu liige erukindral Ants Laaneots märkis, et tegelikult on Eestis käsirelvi ja ka muud relvastust 80 000 sõdurile.

Laaneots rääkis, et Eestil pole tarvis Kaliningradi eksklaavi viidud Iskanderi rakettide pärast muretseda, sest Venemaal on lihtsamaid võimalusi Eesti kaitsevõimekuste nõrgendamiseks, näiteks pommitajate või hävitajate kasutamine meie kahe brigaadi halvamiseks, vahendab ERRi uudisportaal.

Kui meie piirkonnas peaks puhkema sõjaline konflikt, kuhu on tõmmatud ka NATO, siis Laaneotsa hinnangul Soome Eestile sõjaliselt appi ei tuleks, sest tegeleks eelkõige enda julgeoleku tugevdamisega. Küll, aga toetaks nii Soome kui ka Rootsi Laaneotsa hinnangul Eestit ilmselt materiaalselt ja lubaks Natol oma territooriumi kasutada Balti riikideni jõudmiseks.

Reformierakonnaga liitus Laaneotsa enda sõnul seetõttu, et selles erakonnas sõjalist kompetentsi ei olnud ja nii otsustatigi koos Johannes Kerdiga Reformierakonda astuda ja riiki sõjaliste teadmistega aidata. 

Jaga artiklit

69 kommentaari

K
Kuss  /   13:47, 17. veebr 2018
Warszawi pakti maal oli samuti DDR il sama suurusjärk vene armeelasi, samuti uued tankid. Oma armeed oli käputäis. Soome on erapooletu ja partisani sõjale lootes. Seda annab mõista luuraja memuaarid.
O
oho  /   10:27, 8. veebr 2018
Mind soda ei huvita!Pinsi sain maksin korteri uuri! Ja nuud alles hakkab elu nagu rembol Aga sina tahad soda!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis