Eesti uudised

Õpetaja propageeris bioloogiatunnis vaktsiinivastasust (53)

Eesti Päevaleht, 7. veebruar 2018, 09:02
Vaktsineerimine TEET MALSROOS
Rakke kooli õpetaja Marliis Newsome pühendas bioloogiatunnis tublisti aega sellele, et tutvustada lastele vaktsiinide negatiivseid külgi.

Newsome ei usu vaktsiinidesse, aga üheksanda klassi bioloogiaõpik käsitleb just vaktsiine ja seal on märgitud, et end vaktsineerimata jätta on teiste ees vastutustundetu.

Samal teemal

Ta pöördus Facebooki grupi „Ravimite ja vaktsiinide kõrvaltoimed” poole ja tunnistas seal, et rääkis lastele vaktsineerimise ohtudest, näitas filmi „Vaikne epideemia” ja lasi ette lugeda „hämmastavaid fakte sellest, kuidas vaktsineerimisest hoolimata on epideemiad puhkenud ja inimesed nagu kärbsed surnud”. 

„Noored inimesed ei proovigi ise uurida, aina hädaldavad ning filmi ajal enamus poiste seltskonnast tukkus,” kirjeldas ta.

Tarmu Kurm haridus- ja teadusministeerium ütles kommentaariks, et õpetajad peavad oma tegevuses lähtuma riiklikust õppekavast, kuid ministeerium ei saa anda hinnangut õpetajate tegevusele, teadmata toimunu tausta ja konteksti ehk seda, kuidas tunnis tegelikult teemat käsitleti.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

53 KOMMENTAARI

r
Riigiametite ja arstide pöördumine seoses HPV-vaktsiiniga 11. veebruar 2018, 20:44
t
Tohoh 8. veebruar 2018, 19:25
Et siis kui oleks vaktsiine ja ravimifirmade kasumeid kiitnud oleks kõik korras?! Ärge ikka selle tallalakkumisega liiale ka minge!
Loe kõiki (53)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee