Vaktsineerimine (TEET MALSROOS)

Rakke kooli õpetaja Marliis Newsome pühendas bioloogiatunnis tublisti aega sellele, et tutvustada lastele vaktsiinide negatiivseid külgi.

Newsome ei usu vaktsiinidesse, aga üheksanda klassi bioloogiaõpik käsitleb just vaktsiine ja seal on märgitud, et end vaktsineerimata jätta on teiste ees vastutustundetu.

Ta pöördus Facebooki grupi „Ravimite ja vaktsiinide kõrvaltoimed” poole ja tunnistas seal, et rääkis lastele vaktsineerimise ohtudest, näitas filmi „Vaikne epideemia” ja lasi ette lugeda „hämmastavaid fakte sellest, kuidas vaktsineerimisest hoolimata on epideemiad puhkenud ja inimesed nagu kärbsed surnud”. 

„Noored inimesed ei proovigi ise uurida, aina hädaldavad ning filmi ajal enamus poiste seltskonnast tukkus,” kirjeldas ta.

Tarmu Kurm haridus- ja teadusministeerium ütles kommentaariks, et õpetajad peavad oma tegevuses lähtuma riiklikust õppekavast, kuid ministeerium ei saa anda hinnangut õpetajate tegevusele, teadmata toimunu tausta ja konteksti ehk seda, kuidas tunnis tegelikult teemat käsitleti.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

Jaga artiklit

53 kommentaari

R
Riigiametite ja arstide pöördumine seoses HPV-vaktsiiniga  /   20:44, 11. veebr 2018
T
Tohoh  /   19:25, 8. veebr 2018
Et siis kui oleks vaktsiine ja ravimifirmade kasumeid kiitnud oleks kõik korras?! Ärge ikka selle tallalakkumisega liiale ka minge!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis