Eesti uudised

Õpetaja propageeris bioloogiatunnis vaktsiinivastasust

Eesti Päevaleht, 7. veebruar 2018, 09:02

53 KOMMENTAARI

t
Tohoh/ 8. veebruar 2018, 19:25
Et siis kui oleks vaktsiine ja ravimifirmade kasumeid kiitnud oleks kõik korras?! Ärge ikka selle tallalakkumisega liiale ka minge!
m
mimm/ 7. veebruar 2018, 20:40
huvitav on see, et ega lapsed ja lapsevanemad ei näinud probleemi, aga keegi ühes kinnises vestlusgrupis võttis laused ja lasi siis ajakirjanikul lehte panna. väga alatu.
d
djaval/ 7. veebruar 2018, 14:17
Kole õpetaja selline, ei mõista, et meil on demokraatlik riik kus kehtib sõna ja arvamusevabadus (ehk siis tohib kasutada kõiki LUBATUD sõnu ja mõtteid. Oh õudu, lapsed võivad nii hakata iseseisvalt (valesti) mõtlema.
k
Kui võimurid sunnivad / 7. veebruar 2018, 17:07
õpetajat koolilastele sooneutraalsust ja homondust propageerima on kõik OK...
t
To djaval/ 7. veebruar 2018, 17:55
Matemaatikaõpetaja võib siis ka õpetada mingeid valereegleid, sest et demokraatia??? See õpetaja esindas enda arvamust nagu faktidena ?
p
palun lugege/ 7. veebruar 2018, 14:01
t
To palun lugege/ 7. veebruar 2018, 17:56
Loomulikult, arstid ei tea midagi aga kahtlased vaktsiinidevastased leheküljed on kõige usaldusväärsemad allikad üldse, üldjuhul pole teada ka kes on selliste lehekülgede tegijad ja mis agenda nendel tegelikult on.
a
Aga kui õige..../ 7. veebruar 2018, 13:27
Kui nüüd vaktsineerimise poolt ja vastu olemist arutada, siis teatud veidral moel olen ma isegi selle poolt, et mitte vaktsineerida. Ma tean, et nüüd tõusevad kõiksugu õiguslased tagajalgadele ja hakkavad materdama nii et vähe pole.
Miks võiks vaktsineerimise ära jätta. Me saaksime tervel maakeral päris mitu probleemi lahendatud.
Kõigepealt ülerahvastatus, see laheneks lähema mõnekümne aastajooksul iseenesest. Tagasi tulevad kõik haigused mille olemasolu me oleme juba jõudnud unustada. Kusjuures palju hullemal moel kui neid kunagi tunti.
Loodusressursid. Nende kasutamine väheneks kordades kuna ei ole enam niipalju nõudlust tänu elanikkonna vähenemisele. Seega väga kasulik maakera ökosüsteemile.
Loodusressurside kasutamise vähenemine annab meile ka parema elukeskkonna. Tagasi tulevad metsad, magevesi ei oleks enam probleem, ookeanid saavad puhtamaks ja nii edasi. Looduskaitsjaid ei olegi enam vaja kuna looduslik tasakaal saab taastatud.
Laheneb elamispinna probleem, elanikkond väheneb üsna katastroofilisel kiirusel. Peagi võib allesjäänud inimkonna kolida paari suurlinna ja tänu sellele väheneb elanikkond veelgi sest haigused teadagi levivad ju tiheda asustuse korral ikka kiiremini. Hajaasustuse korral me ilmselt nii „head“ tulemust ei saa ja inimkond võib isegi ellu jääda.
Ilmselt võiks seda loetelu pikalt jätkata aga eks laske fantaasial lennata.
Nii et lugupeetud vaktsineerimise vastased, kas teeme ära? “Plusse” on ju nii palju mille nimel pingutada.
ü
ühiskonna tervendamiseks/ 7. veebruar 2018, 14:31
ühe sõnaga nt poliomüeliit Eestis oleks teretulnud nähtus
k
Kõige selle tulemusel hakkab/ 7. veebruar 2018, 17:14
toimuma looduslik valik nagu looduses ikka metsaloomade juures.Marutaudi vastane vaktsineerimine viis rebaste jt .kasvuni aga levima hakkas kärntõbi ja vähenes lindude ja metsjäneste arv,Kõik on kaheotsaga.
j
jah / 7. veebruar 2018, 13:06
et oleks võinud edasi rõugtesse surra - milleks seda vaktsiini ikka vaja. lastehalvatusest ei maksa rääkida - las jäid invaliidideks, mõni asi see. Õpetaja peaks andma võimaluse valida, aga mitte kasutada tundi propaganda tegemiseks. Mis on järgmine - mõni vegan õpetaja hakkab lastele rääkima, et praad on laip laual? Sellise õpetaja koht ei ole koolis, kes surub lastele oma vaateid peale. Alaealiste puhul otsustav nende tervise sh. vaktsineerimise üle ikkagi ta vanem. Mina pooldan vaktsineerimist, olen oma lapsed vaktsineerinud ja kui selline õpetaja peaks hakkama koolis sellist propagandat tegema - siis kindlasti reageeriks sellele.
u
7. veebruar 2018, 16:28
Uuri veits ajalugu - vaktsineerimine ei kaotanud rõugeid. Läbi ajaloo on inimkonda laastanud koledad haigused, teatud aja jooksul saavutab populatsioon, kahjuks kadudega, immuunsuse. Seda teadmist ära kasutades on loodud vaktsiiniäri müüt. Selliseid koledaid haiguseid on vähem tänu elutingimuste paremaks ja puhtamaks muutumisele. Musta katku kaotasime ka tänu vaktsineerimisele v?
r
7. veebruar 2018, 18:35
Rõuge vaktsiini hakati süstima hetkel, kui uute haigestumisjuhtude arv hakkas juba langema, st populatsiooni immuunsus oli välja kujunemas, kuid haiguse vähenemine pandi valega vaktsiini pähe.
k
Kui võimurid suruvad/ 7. veebruar 2018, 17:18
oma propagandat õpetaja kaudu peale lastele programmide kaudu siis on kõik ju nii hea....Ja keegi ei räägi ,et selle õpetaja koht ei ole koolis.Kummaline elu meil nn.EV-s või hoopis ENSV-s
s
Sm.Mao/ 7. veebruar 2018, 13:04
Suurt trummi lyyakse siis,kui keegi sureb näiteks grippi,kusakilt aga ei leia inffi,palju on gripivaktsiini manustamise tagajärjel tysistustesse ja komplikatsioonidesse surnud vöi haigestunud tösiselt näiteks narkolepsiasse...soomes eelmise suurema kampaania ajal said töestatult narkolepsia yli paarikymne lapse-täisealistele ei makstut isegi korvausrahaa...lastele eluaegne rohtude raha???!!! Osa suuremast vandenöust,järgmisena tuleb kohustuslik rahva vaktsineerimine ja siis kiibistamine(et suur vend saaks jälgida)...rahvast on palju...tarvis on myya hiljem nörgenenud immuunsussysteemi elus hoidmiseks ravimeid..Nyyd astuge avalikult(nimeliselt need arstid,kes on vötnud sellel aastal gripivastase vaktsiini ja millise,sest seda sodi,mida rahvale manustatakse ei systita mitte teps valitud seltskonnale,kuna too on töhusam ja kordades kallim!
a
7. veebruar 2018, 16:35
Avalikustan igal võimalikul sammul vaktsiinide pooltkõneleja nime: aasta perearst 2017 Karmen Joller. Põhjenduseks, miks ta aasta perearstiks sai, olgi see, et ta “võtab sõna ühiskondlikult tähtsatel teemadel”. Seega, räägi big pharma juttu ning raha ja au tuleb!

s
siu/ 7. veebruar 2018, 12:28
See vaktsiinide peale surumine ja ajupesu tekitab just selle vastuseisu! Kas arstid ja ministeeriumiametnikud on ise näiteks gripi vastu kõik vaktsineeritud??? see on ju väga hea asi, miks nad siis ei vaktsineeri??? mida nad kardavad? ise kiidavad ja suruvad peale. Miks ma pean neid uskuma?
t
To siu/ 7. veebruar 2018, 18:00
Tervislikku toitumist surutakse ka peale ja propageeritakse! Ära parem usu ja söö regulaarselt rämpstoitu,
n
Nii peabki !/ 7. veebruar 2018, 12:28
Tore, et on ikka inimesi, kes julgevad ka tõtt rääkida !
k
7. veebruar 2018, 14:32
Kust sa nii täpselt tead, kus on see tõde?
M
***/ 7. veebruar 2018, 12:25
Ma küll ei arva, et propagandistlik esinemine tähendab "laste oma peaga mõtlema õpetamist".
Äkki siis igasugune kaubanduskeskustes imala häälega korrutatav reklaam õpetab kah meid oma peaga mõtlema? (Poleks paha!)
s
see/ 7. veebruar 2018, 12:14
Eesti elu juba nagu keskajal, ainult lõkkeaset täidab ajakirjandus oma lapsajakirjanikega. Julge , aruka, süsteemiväliselt mõtelda oskava õpetaja igati normaalne tegevus koolis väärib kummalisel kombel mingi kollase ajakirjanuse tähelepanu? Mis ajast?
g
Gunnar Stahl/ 7. veebruar 2018, 11:54
Mujal maailmas tapetakse vaktsineerimisvastaseid ja eks meilgi püütakse neid vähemalt häbistada, sest see on ju miljardi bisnes, kus inimese tervis ei maksa midagi.
j
jorma/ 7. veebruar 2018, 12:04
kui on nii kange himu looduses puhtalt elada, siis tasuks loobuda kõigest, mis seotud meditsiiniga - kirurgia, vaktsiinid, hambaravi, desinfitseerivad ja puhastavad ained jne jne. elu nagu keskajal, kus üle 35 vist väga sagedasti ei elatud, eriti kui veel tavaline kodanik olid. ära vaktsineeri ja ära tarbi meditsiiniteenuseid. oled mees ja ei siruta oma korbatanud kätt välja, et "aidake, ma olen maksumaksja!"
n
njah/ 7. veebruar 2018, 12:24
antiikajal suri 50% lastest enne 1 aastaseks saamist. Veel 17. sajandil peeti 50 aastast inimest raugaks. See oli väga kõrge vanus.
j
7. veebruar 2018, 18:26
Jah, aga mis kvaliteediga. Täna vikerraadiost: eesti mees hakkab arstide juures käima 50selt, penssi saab keskmiselt 2 a, sest kauem ei ela. Mis elukvaliteet see on, kui nüüd juba 40selt, kui mitte 30selt hakkavad saatma kroonilised, pidevat ravi vajavad haigused. Hooldekodud on pungil degeneratiivsete närvihaigustega inimestest, kes vajavad mähkmeid? See ongi see ilus “kaasaegne” elu?
k
7. veebruar 2018, 11:48
Kas on olemas ainult üks tõde ? Siis kummalt poolt seda tõde vaadata tuleb ? Kui me räägime nt II MS sündmustest, siis enamuse Euroopa jaoks olid punased vabastajad. Meie jaoks... aga anastajad. Niisiis, õigus nii ühel kui ka teisel. Poola astus vastu läänes levinud vulgariseeritud sõnakõlksule ja soovib et edasipidi tema maad ei süüdistataks II MS koletuste korda saatmises, mis on ju õige. Korraldajad olid ju teised, seda teavad kõik. Lääs kasutab aga rhumeelselt moonutatud info õpetamist koolides... Mis vaktsiinidesse puutub, siis ma muidugi eelistan vaktsineerimist ja ei tahaks koledaid haigusi enda nahal läbi põdeda, kuid möönan, et ega ma ikka ei tea, mis imeasja mu ihusse süstitakse. Ma usun pimesi seda, mida arst mulle räägib. Aga öelda võib kõike. Täna on üks tõde, 30 aasta pärast juba uus. Niisiis, väga hea, kui lapsi utsitatakse kaasa mõtlema ja enesele küsimusi mõtlema. See ongi õpetamine.
v
Vaktsineerimine/ 7. veebruar 2018, 17:24
muidugi sisuliselt ei ole paha,kuid vaktsiine konserveeritakse mürgiste kemikaalidega,mis on kahjulikud organismile,kuid maks püüab need ained lagundada ja organismist eemaldada.
i
igati kiiduväärt/ 7. veebruar 2018, 11:47
Austus ja igakülgne lugupidamine sellele tublile õpetajale, kes lastele tegelikkusest, ja asja kahest poolest räägib ja arendab igati noorte mõtlemisvõimet. Kas ohtudest rääkimine on tabuteema????
m
mukk/ 7. veebruar 2018, 12:28
Millistest ohtudest?
Pole kunagi kuulnud ega kusagilt lugenud, et vaktsiinidel oleks kõrvalmõjusid.
Või kui need on, siis need on väga haruldased.
m
Meelis/ 7. veebruar 2018, 14:49
Otsi ja Sa leiad! Ainuõiget lahendust ei ole olemas ja arvamusi tulebki arutelu käigus arendada. Nõistlik oleks ka teise "mätta" otsast vaadata ?!
t
To Meelis/ 7. veebruar 2018, 18:04
Enamik nendest vaktsiinivastastest lehtedest on väga kahtlase ja ebausutava ülesehitusega, ei jäta usaldusväärset muljet. Rohkem nagu keegi loodab kasu saada sellest.
t
tubli õps,/ 7. veebruar 2018, 11:09
lapsed saavad analüüsida ja ajutööd teha,mitte ainult siledaks neid pesta.

v
7. veebruar 2018, 10:44
Väga õige. Tegke oma kodutöö ja näete mis jura me oma kehasse süstida lubame
t
To 10:44/ 7. veebruar 2018, 18:05
Need mitte vaktsineerijad maksavad pärast ise kinni oma arstivisiidid, kui mõnda vaktsiiniga ennetatavasss haigusesse nakatuvad?
k
Kadri/ 7. veebruar 2018, 19:11
Vaktsineeritutest saavad ravimifirmade eluaegsed kliendid
a
arvamus/ 7. veebruar 2018, 10:32
Kui on vaba maa, siis võib rääkida ka vastu, vaktsineerimist pooldavat ravimifirmade propagandat ju kõik kohad täis.
k
K/ 7. veebruar 2018, 10:14
Õpetaja ülesanne ongi õpilaste mõtlemisvõimet arendada. Maailm muutub iga päev, teadus areneb. Las lapsed uurivad ise juurde. Võibolla tekib kellelgi nii suur huvi, et hakkab rohkem õppima ja tahab arstiks saada?
u
uskuge/ 7. veebruar 2018, 10:02
see on alles algus! Suur lugupidamine selle julge ja aruka õpetaja vastu! Just selliseid oleks meie koolidesse rohkem vaja! Oskavad iseseisvalt mõelda, julged ja õpetavad seda ka meie lastele.
l
Lii/ 7. veebruar 2018, 13:19
Ja lapsed jooksevad kaebama, milline julmus- me peame mõtlema hakkama.
t
To uskuge/ 7. veebruar 2018, 18:06
Siis rääkigu kõigest nii. Veganitest jne. Miks ainult ühe teemaga laste mõtlemist agardada soovib? Kui juba siis juba, ladugu kõige teemal asjad ette.
u
uskuge ikka/ 8. veebruar 2018, 22:33
Täpselt nii- füüsika õpetaja peaks ka tegelikult rääkima, et Maa on lapik. Nii saaks Eesti vabaks!
v
vaktsineerimine!/ 7. veebruar 2018, 09:33
p
puhas/ 7. veebruar 2018, 10:06
Just nimelt - PUHAS äri. Totaalne mahategemine on aga räpane ja vastutustundetu.
a
7. veebruar 2018, 14:33
t
To 09:33/ 7. veebruar 2018, 18:06
Kui ei vaktsineeriks saaks kulutada ju rohkem raha nende ravimisele. Vaktsiin vaid ühekordne.
l
labor./ 7. veebruar 2018, 09:33
Teises maailmasõjas katsetati juutide peal-täna juudid meie peal.
v
vaktsineeritud NL relikt/ 7. veebruar 2018, 14:34
sinu vanavana- vanemate peal ju kah
m
miinustele/ 7. veebruar 2018, 15:29
Väidate, et teie vanemad on vaktsineerimata?
u
uus mood/ 7. veebruar 2018, 15:32
Tänapäeval peab olema nii: Teises maailmasõjas katsetati moslemite peal-täna moslemid meie peal.
a
Al/ 7. veebruar 2018, 09:33
Aga miks ei tohi rääkida ohtudest???
k
kribu/ 7. veebruar 2018, 10:37
Farmaatsiafirmad ja apteekrid ei luba.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee