53 kommentaari

R
Riigiametite ja arstide pöördumine seoses HPV-vaktsiiniga  /   20:44, 11. veebr 2018
T
Tohoh  /   19:25, 8. veebr 2018
Et siis kui oleks vaktsiine ja ravimifirmade kasumeid kiitnud oleks kõik korras?! Ärge ikka selle tallalakkumisega liiale ka minge!
M
mimm  /   20:40, 7. veebr 2018
huvitav on see, et ega lapsed ja lapsevanemad ei näinud probleemi, aga keegi ühes kinnises vestlusgrupis võttis laused ja lasi siis ajakirjanikul lehte panna. väga alatu.
D
djaval  /   14:17, 7. veebr 2018
Kole õpetaja selline, ei mõista, et meil on demokraatlik riik kus kehtib sõna ja arvamusevabadus (ehk siis tohib kasutada kõiki LUBATUD sõnu ja mõtteid. Oh õudu, lapsed võivad nii hakata iseseisvalt (valesti) mõtlema.
K
Kui võimurid sunnivad   /   17:07, 7. veebr 2018
õpetajat koolilastele sooneutraalsust ja homondust propageerima on kõik OK...
T
To djaval  /   17:55, 7. veebr 2018
Matemaatikaõpetaja võib siis ka õpetada mingeid valereegleid, sest et demokraatia??? See õpetaja esindas enda arvamust nagu faktidena ?
P
palun lugege  /   14:01, 7. veebr 2018
suur inimlik rumalus ...võhikud usuvad, et arstid teavad, mida nad teevad http://www.thevaccinereaction.org/2015/11/doctors-are-no-experts-on-vaccines/
T
To palun lugege  /   17:56, 7. veebr 2018
Loomulikult, arstid ei tea midagi aga kahtlased vaktsiinidevastased leheküljed on kõige usaldusväärsemad allikad üldse, üldjuhul pole teada ka kes on selliste lehekülgede tegijad ja mis agenda nendel tegelikult on.
A
Aga kui õige....  /   13:27, 7. veebr 2018
Kui nüüd vaktsineerimise poolt ja vastu olemist arutada, siis teatud veidral moel olen ma isegi selle poolt, et mitte vaktsineerida. Ma tean, et nüüd tõusevad kõiksugu õiguslased tagajalgadele ja hakkavad materdama nii et vähe pole.
Miks võiks vaktsineerimise ära jätta. Me saaksime tervel maakeral päris mitu probleemi lahendatud.
Kõigepealt ülerahvastatus, see laheneks lähema mõnekümne aastajooksul iseenesest. Tagasi tulevad kõik haigused mille olemasolu me oleme juba jõudnud unustada. Kusjuures palju hullemal moel kui neid kunagi tunti.
Loodusressursid. Nende kasutamine väheneks kordades kuna ei ole enam niipalju nõudlust tänu elanikkonna vähenemisele. Seega väga kasulik maakera ökosüsteemile.
Loodusressurside kasutamise vähenemine annab meile ka parema elukeskkonna. Tagasi tulevad metsad, magevesi ei oleks enam probleem, ookeanid saavad puhtamaks ja nii edasi. Looduskaitsjaid ei olegi enam vaja kuna looduslik tasakaal saab taastatud.
Laheneb elamispinna probleem, elanikkond väheneb üsna katastroofilisel kiirusel. Peagi võib allesjäänud inimkonna kolida paari suurlinna ja tänu sellele väheneb elanikkond veelgi sest haigused teadagi levivad ju tiheda asustuse korral ikka kiiremini. Hajaasustuse korral me ilmselt nii „head“ tulemust ei saa ja inimkond võib isegi ellu jääda.
Ilmselt võiks seda loetelu pikalt jätkata aga eks laske fantaasial lennata.
Nii et lugupeetud vaktsineerimise vastased, kas teeme ära? “Plusse” on ju nii palju mille nimel pingutada.
Ü
ühiskonna tervendamiseks  /   14:31, 7. veebr 2018
ühe sõnaga nt poliomüeliit Eestis oleks teretulnud nähtus
K
Kõige selle tulemusel hakkab  /   17:14, 7. veebr 2018
toimuma looduslik valik nagu looduses ikka metsaloomade juures.Marutaudi vastane vaktsineerimine viis rebaste jt .kasvuni aga levima hakkas kärntõbi ja vähenes lindude ja metsjäneste arv,Kõik on kaheotsaga.
J
jah   /   13:06, 7. veebr 2018
et oleks võinud edasi rõugtesse surra - milleks seda vaktsiini ikka vaja. lastehalvatusest ei maksa rääkida - las jäid invaliidideks, mõni asi see. Õpetaja peaks andma võimaluse valida, aga mitte kasutada tundi propaganda tegemiseks. Mis on järgmine - mõni vegan õpetaja hakkab lastele rääkima, et praad on laip laual? Sellise õpetaja koht ei ole koolis, kes surub lastele oma vaateid peale. Alaealiste puhul otsustav nende tervise sh. vaktsineerimise üle ikkagi ta vanem. Mina pooldan vaktsineerimist, olen oma lapsed vaktsineerinud ja kui selline õpetaja peaks hakkama koolis sellist propagandat tegema - siis kindlasti reageeriks sellele.
  /   16:28, 7. veebr 2018
Uuri veits ajalugu - vaktsineerimine ei kaotanud rõugeid. Läbi ajaloo on inimkonda laastanud koledad haigused, teatud aja jooksul saavutab populatsioon, kahjuks kadudega, immuunsuse. Seda teadmist ära kasutades on loodud vaktsiiniäri müüt. Selliseid koledaid haiguseid on vähem tänu elutingimuste paremaks ja puhtamaks muutumisele. Musta katku kaotasime ka tänu vaktsineerimisele v?
  /   18:35, 7. veebr 2018
Rõuge vaktsiini hakati süstima hetkel, kui uute haigestumisjuhtude arv hakkas juba langema, st populatsiooni immuunsus oli välja kujunemas, kuid haiguse vähenemine pandi valega vaktsiini pähe.
K
Kui võimurid suruvad  /   17:18, 7. veebr 2018
oma propagandat õpetaja kaudu peale lastele programmide kaudu siis on kõik ju nii hea....Ja keegi ei räägi ,et selle õpetaja koht ei ole koolis.Kummaline elu meil nn.EV-s või hoopis ENSV-s
S
Sm.Mao  /   13:04, 7. veebr 2018
Suurt trummi lyyakse siis,kui keegi sureb näiteks grippi,kusakilt aga ei leia inffi,palju on gripivaktsiini manustamise tagajärjel tysistustesse ja komplikatsioonidesse surnud vöi haigestunud tösiselt näiteks narkolepsiasse...soomes eelmise suurema kampaania ajal said töestatult narkolepsia yli paarikymne lapse-täisealistele ei makstut isegi korvausrahaa...lastele eluaegne rohtude raha???!!! Osa suuremast vandenöust,järgmisena tuleb kohustuslik rahva vaktsineerimine ja siis kiibistamine(et suur vend saaks jälgida)...rahvast on palju...tarvis on myya hiljem nörgenenud immuunsussysteemi elus hoidmiseks ravimeid..Nyyd astuge avalikult(nimeliselt need arstid,kes on vötnud sellel aastal gripivastase vaktsiini ja millise,sest seda sodi,mida rahvale manustatakse ei systita mitte teps valitud seltskonnale,kuna too on töhusam ja kordades kallim!
  /   16:35, 7. veebr 2018
Avalikustan igal võimalikul sammul vaktsiinide pooltkõneleja nime: aasta perearst 2017 Karmen Joller. Põhjenduseks, miks ta aasta perearstiks sai, olgi see, et ta “võtab sõna ühiskondlikult tähtsatel teemadel”. Seega, räägi big pharma juttu ning raha ja au tuleb!
S
siu  /   12:28, 7. veebr 2018
See vaktsiinide peale surumine ja ajupesu tekitab just selle vastuseisu! Kas arstid ja ministeeriumiametnikud on ise näiteks gripi vastu kõik vaktsineeritud??? see on ju väga hea asi, miks nad siis ei vaktsineeri??? mida nad kardavad? ise kiidavad ja suruvad peale. Miks ma pean neid uskuma?
T
To siu  /   18:00, 7. veebr 2018
Tervislikku toitumist surutakse ka peale ja propageeritakse! Ära parem usu ja söö regulaarselt rämpstoitu,
N
Nii peabki !  /   12:28, 7. veebr 2018
Tore, et on ikka inimesi, kes julgevad ka tõtt rääkida !
  /   14:32, 7. veebr 2018
Kust sa nii täpselt tead, kus on see tõde?
*
***  /   12:25, 7. veebr 2018
Ma küll ei arva, et propagandistlik esinemine tähendab "laste oma peaga mõtlema õpetamist".
Äkki siis igasugune kaubanduskeskustes imala häälega korrutatav reklaam õpetab kah meid oma peaga mõtlema? (Poleks paha!)
S
see  /   12:14, 7. veebr 2018
Eesti elu juba nagu keskajal, ainult lõkkeaset täidab ajakirjandus oma lapsajakirjanikega. Julge , aruka, süsteemiväliselt mõtelda oskava õpetaja igati normaalne tegevus koolis väärib kummalisel kombel mingi kollase ajakirjanuse tähelepanu? Mis ajast?
G
Gunnar Stahl  /   11:54, 7. veebr 2018
Mujal maailmas tapetakse vaktsineerimisvastaseid ja eks meilgi püütakse neid vähemalt häbistada, sest see on ju miljardi bisnes, kus inimese tervis ei maksa midagi.
J
jorma  /   12:04, 7. veebr 2018
kui on nii kange himu looduses puhtalt elada, siis tasuks loobuda kõigest, mis seotud meditsiiniga - kirurgia, vaktsiinid, hambaravi, desinfitseerivad ja puhastavad ained jne jne. elu nagu keskajal, kus üle 35 vist väga sagedasti ei elatud, eriti kui veel tavaline kodanik olid. ära vaktsineeri ja ära tarbi meditsiiniteenuseid. oled mees ja ei siruta oma korbatanud kätt välja, et "aidake, ma olen maksumaksja!"
N
njah  /   12:24, 7. veebr 2018
antiikajal suri 50% lastest enne 1 aastaseks saamist. Veel 17. sajandil peeti 50 aastast inimest raugaks. See oli väga kõrge vanus.
  /   18:26, 7. veebr 2018
Jah, aga mis kvaliteediga. Täna vikerraadiost: eesti mees hakkab arstide juures käima 50selt, penssi saab keskmiselt 2 a, sest kauem ei ela. Mis elukvaliteet see on, kui nüüd juba 40selt, kui mitte 30selt hakkavad saatma kroonilised, pidevat ravi vajavad haigused. Hooldekodud on pungil degeneratiivsete närvihaigustega inimestest, kes vajavad mähkmeid? See ongi see ilus “kaasaegne” elu?
  /   11:48, 7. veebr 2018
Kas on olemas ainult üks tõde ? Siis kummalt poolt seda tõde vaadata tuleb ? Kui me räägime nt II MS sündmustest, siis enamuse Euroopa jaoks olid punased vabastajad. Meie jaoks... aga anastajad. Niisiis, õigus nii ühel kui ka teisel. Poola astus vastu läänes levinud vulgariseeritud sõnakõlksule ja soovib et edasipidi tema maad ei süüdistataks II MS koletuste korda saatmises, mis on ju õige. Korraldajad olid ju teised, seda teavad kõik. Lääs kasutab aga rhumeelselt moonutatud info õpetamist koolides... Mis vaktsiinidesse puutub, siis ma muidugi eelistan vaktsineerimist ja ei tahaks koledaid haigusi enda nahal läbi põdeda, kuid möönan, et ega ma ikka ei tea, mis imeasja mu ihusse süstitakse. Ma usun pimesi seda, mida arst mulle räägib. Aga öelda võib kõike. Täna on üks tõde, 30 aasta pärast juba uus. Niisiis, väga hea, kui lapsi utsitatakse kaasa mõtlema ja enesele küsimusi mõtlema. See ongi õpetamine.
V
Vaktsineerimine  /   17:24, 7. veebr 2018
muidugi sisuliselt ei ole paha,kuid vaktsiine konserveeritakse mürgiste kemikaalidega,mis on kahjulikud organismile,kuid maks püüab need ained lagundada ja organismist eemaldada.
I
igati kiiduväärt  /   11:47, 7. veebr 2018
Austus ja igakülgne lugupidamine sellele tublile õpetajale, kes lastele tegelikkusest, ja asja kahest poolest räägib ja arendab igati noorte mõtlemisvõimet. Kas ohtudest rääkimine on tabuteema????
M
mukk  /   12:28, 7. veebr 2018
Millistest ohtudest?
Pole kunagi kuulnud ega kusagilt lugenud, et vaktsiinidel oleks kõrvalmõjusid.
Või kui need on, siis need on väga haruldased.
M
Meelis  /   14:49, 7. veebr 2018
Otsi ja Sa leiad! Ainuõiget lahendust ei ole olemas ja arvamusi tulebki arutelu käigus arendada. Nõistlik oleks ka teise "mätta" otsast vaadata ?!
T
To Meelis  /   18:04, 7. veebr 2018
Enamik nendest vaktsiinivastastest lehtedest on väga kahtlase ja ebausutava ülesehitusega, ei jäta usaldusväärset muljet. Rohkem nagu keegi loodab kasu saada sellest.
T
tubli õps,  /   11:09, 7. veebr 2018
lapsed saavad analüüsida ja ajutööd teha,mitte ainult siledaks neid pesta.
  /   10:44, 7. veebr 2018
Väga õige. Tegke oma kodutöö ja näete mis jura me oma kehasse süstida lubame
T
To 10:44  /   18:05, 7. veebr 2018
Need mitte vaktsineerijad maksavad pärast ise kinni oma arstivisiidid, kui mõnda vaktsiiniga ennetatavasss haigusesse nakatuvad?
K
Kadri  /   19:11, 7. veebr 2018
Vaktsineeritutest saavad ravimifirmade eluaegsed kliendid
A
arvamus  /   10:32, 7. veebr 2018
Kui on vaba maa, siis võib rääkida ka vastu, vaktsineerimist pooldavat ravimifirmade propagandat ju kõik kohad täis.
K
K  /   10:14, 7. veebr 2018
Õpetaja ülesanne ongi õpilaste mõtlemisvõimet arendada. Maailm muutub iga päev, teadus areneb. Las lapsed uurivad ise juurde. Võibolla tekib kellelgi nii suur huvi, et hakkab rohkem õppima ja tahab arstiks saada?
U
uskuge  /   10:02, 7. veebr 2018
see on alles algus! Suur lugupidamine selle julge ja aruka õpetaja vastu! Just selliseid oleks meie koolidesse rohkem vaja! Oskavad iseseisvalt mõelda, julged ja õpetavad seda ka meie lastele.
L
Lii  /   13:19, 7. veebr 2018
Ja lapsed jooksevad kaebama, milline julmus- me peame mõtlema hakkama.
T
To uskuge  /   18:06, 7. veebr 2018
Siis rääkigu kõigest nii. Veganitest jne. Miks ainult ühe teemaga laste mõtlemist agardada soovib? Kui juba siis juba, ladugu kõige teemal asjad ette.
U
uskuge ikka  /   22:33, 8. veebr 2018
Täpselt nii- füüsika õpetaja peaks ka tegelikult rääkima, et Maa on lapik. Nii saaks Eesti vabaks!
V
vaktsineerimine!  /   09:33, 7. veebr 2018
see ju puhas äri.
P
puhas  /   10:06, 7. veebr 2018
Just nimelt - PUHAS äri. Totaalne mahategemine on aga räpane ja vastutustundetu.
  /   14:33, 7. veebr 2018
ah soo
T
To 09:33  /   18:06, 7. veebr 2018
Kui ei vaktsineeriks saaks kulutada ju rohkem raha nende ravimisele. Vaktsiin vaid ühekordne.
L
labor.  /   09:33, 7. veebr 2018
Teises maailmasõjas katsetati juutide peal-täna juudid meie peal.
V
vaktsineeritud NL relikt  /   14:34, 7. veebr 2018
sinu vanavana- vanemate peal ju kah
M
miinustele  /   15:29, 7. veebr 2018
Väidate, et teie vanemad on vaktsineerimata?
U
uus mood  /   15:32, 7. veebr 2018
Tänapäeval peab olema nii: Teises maailmasõjas katsetati moslemite peal-täna moslemid meie peal.
A
Al  /   09:33, 7. veebr 2018
Aga miks ei tohi rääkida ohtudest???
K
kribu  /   10:37, 7. veebr 2018
Farmaatsiafirmad ja apteekrid ei luba.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis