Eesti uudised

Rängim talvine liiklusõnnetus Eestis - jäisesse Emajõkke uppus takso üheksa inimesega (11)

Toimetas Triinu Laan, 6. veebruar 2018, 19:12
 Teet Malsroos
1931. aastal toimus ränk õnnetus Tartus, kui 4. jaanuari õhtul sõitis Emajõe jääl takso, mis vajus jõkke. 

6.jaanuari Postimees kirjutab, et  "jäljetult on kadunud takso, kus lisaks juhile oli lõbusõitu tegemas veel kaheksa inimest. Esmaspäeva hommikul ilmus Tartu linna politsei 1. jaoskonna kantseleisse Adele Rassu ja teatas, et tema abikaasa Ferdinand Rassu on laupäeva õhtust saadik jäljetult kadunud," kirjutab leht. 

Samal teemal

Takso, mida juhtis Aleksander Seeland, sõitis 4. jaanuari hilisõhtul mööda Emajõe jääteed "Rannale". Autos oli lisaks juhile veel kaheksa inimest:  22-aastane Aleksander Vanaase, tema 40-aastane onu Jaan Vanaase koos abikaasa Anna (51-aastane) ja nende kümneaastase poja Erichiga, lisaks veel Aleksandri sõbrad Elfriide Laar, Aleksander Liivoja, Harry Pärtelpoeg ja Ferdinand Rassu – kõik alla 30 aasta vanad.

Politsei selgitas välja, et "Rannal" oli seltskond viibinud vaid veerand tundi ja pööranud siis tagasi Emajõele. Tartusse aga keegi ei jõudnud. 

Esmaspäeval vaadati jõgi Tartust „Rannani" üle, kuid midagi tähelepanuväärset ei märgatud. Kõik kaitsepuud jäälõikusekohtade juures olid terved. Samuti ei olnud näha kahtlast veelaiku jääs, kuhu auto oleks võinud sisse langeda.

Leht kirjutab, et "kõige usutavam on, et raske auto sattus tuisus (ööl vastu pühapäeva tuiskas), õigelt teelt kõrvale nõrgale jääle, mis murdus ja auto langes vette ning nii äkki, et keegi sõitjaist ei saanud mahti välja hüpata. Vees oli see aga juba võimata, sest vesi rõhub auto uksele väljast vastu jaei lase seda avada. Nii leidsid kõik külma haua jõepõhjas. Oöl vastu pühapäeva oli umbes seitse kraadi külma ja arvatakse, et see hommikuks külmetas sisse kukkumise kohale värske jää peale, mis hiljem lumega kaetud. Nii on õnnetute uppumiskohta raske kindlaks teha."

7. jaanuari leht jätkab teemat ning märgib, et kolmekuningapäeval tõmmati auto tuletõrje lendsalga poolt välja. Autos oli neli surnukeha, nende seas kümneaastane poiss ja naine. Viis surnukeha leiti alles kevadel. 

Leht oletab, et õnnetus võis tekkida sellest, et öösel tuiskas ja autojuht ei näinud õiget teed ning "sõitis vana teed mööda, mis otse jääaukudesse viis. Uus tee teeb jääaukude juures käänaku. Politsei ja kohtuvõimud juurdlevad õnnetuse põhjuse üle."

11 KOMMENTAARI

j
Jääaugud 7. veebruar 2018, 11:10
Olid A Le Coq tehase jäälõikamise tulem.
Mingi teema oli, et jääd lõikadi nad üheltpoolt jõge kuid tolkorral miskipärast lõigati teiseltpoolt kus...
(loe edasi)
Loe kõiki (11)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee