k (Mari Luud)

Olen ka varem juhtinud tähelepanu maanteeameti  puudustele teedeehituses ja hooldusel. Nüüd avaldan arvamust maanteeameti peadirektori asetäitja Tarmo Mõttuse kirjutisele 5.veebruari Õhtulehes. Nagu arvata oligi, jääb maanteametil õigust ülegi. Elan nüüd Tartu linnas, Haage külas, (endine Tähtvere vald) ja siin on külavahel teehooldusega probleeme küllaga. Keegi pole veel kirjutanud kergliiklusteede hooldusest, mis käib praegu nii, et sahk käib ja lükkab lume ära, kuid libedus jääb.

Kui põhimaanteel liiklejatele öeldakse, et valige õige sõidukiirus, siis kas kergliiklusteel liiklejatele tuleb öelda, et muretsege suusad? Kui keegi peaks libastuma ja kukkuma, siis ei ole ka surmajuhtumid kuigi kaugel, luumurdudest rääkimata.

Soojad talved on meie liiklejad ära hellitanud ning lumesadu tekitab hirmu, kirjutas maanteeametnik. Samamoodi on teehooldajad ära hellitatud ja õige talv tuleb alati üllatusena. 

Kergliiklusteedel peaks lumesahk tee puhtaks lükkama ja masin ka sõelmeid peale raputama, vähemalt külavahelisel lõigul, kus liiklus kõige tihedam.

Jaga artiklit

23 kommentaari

T
tibu  /   18:32, 26. veebr 2018
autojuhid- õppige sõitma ja jalakäiad- õppige käima... ja ongi mure murtud.
P
pragma  /   19:31, 13. veebr 2018
on hädapätakad.. vaata kalendrisse - talv on.. peabki libe olema..

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis