k (Mari Luud)

Olen ka varem juhtinud tähelepanu maanteeameti  puudustele teedeehituses ja hooldusel. Nüüd avaldan arvamust maanteeameti peadirektori asetäitja Tarmo Mõttuse kirjutisele 5.veebruari Õhtulehes. Nagu arvata oligi, jääb maanteametil õigust ülegi. Elan nüüd Tartu linnas, Haage külas, (endine Tähtvere vald) ja siin on külavahel teehooldusega probleeme küllaga. Keegi pole veel kirjutanud kergliiklusteede hooldusest, mis käib praegu nii, et sahk käib ja lükkab lume ära, kuid libedus jääb.

Kui põhimaanteel liiklejatele öeldakse, et valige õige sõidukiirus, siis kas kergliiklusteel liiklejatele tuleb öelda, et muretsege suusad? Kui keegi peaks libastuma ja kukkuma, siis ei ole ka surmajuhtumid kuigi kaugel, luumurdudest rääkimata.

Soojad talved on meie liiklejad ära hellitanud ning lumesadu tekitab hirmu, kirjutas maanteeametnik. Samamoodi on teehooldajad ära hellitatud ja õige talv tuleb alati üllatusena. 

Kergliiklusteedel peaks lumesahk tee puhtaks lükkama ja masin ka sõelmeid peale raputama, vähemalt külavahelisel lõigul, kus liiklus kõige tihedam.

Jaga artiklit

21 kommentaari

P
pragma  /   19:31, 13. veebr 2018
on hädapätakad.. vaata kalendrisse - talv on.. peabki libe olema..
V
Vanamees  /   00:19, 12. veebr 2018
Nõuka-ajal ei olnud eraldi suve- ja talve rehve ning sai ka sõidetud. Teehooldus oli enam-vähem peateedel, mujal olid teed päevade kaupa lund ja libedust täis, aga tänapäevale iseloomulikku hädaldamist ja paanikat ei olnud. Tänapäeva on siiski põhiline viga rooli ja istme vahelises tihendis, ehk kui on libe, siis tuleb sellele vastavalt ka sõita.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis