GAGi direktor Hendrik Agur.Foto: Martin Ahven
Toimetas Denes Kattago 6. veebruar 2018 15:29
Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor Hendrik Agur kutsus ka teisi koole saatma omi õpilasi konkureerima "Krasnaja Strela" kontserdi solistideks ning lubas lisaks Eesti suurtele lavadele viia kontserdid ka Peterburi ja Moskvasse. 

"Palun viia allpool olev konkursiteade oma kooli õpilasteni. Tore võimalus andekatel muusikahuvilistel õpilastel kaasa teha muusikalises suurprojektis, millega on lisaks Eesti suurtele lavadele, plaan minna gastrolleerima ka St Peterburgi ja Moskvasse," kirjutab Agur ERRi uudisteportaali kasutuses olevas kirjas kõikidele Tallinna koolijuhtidele, muusikaõpetajatele ja huvijuhtidele.

Tallinna Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi ütles, et saatis Aguri kutsele vastuse, millel märkis ära, et 10. märts on Tallinna pommitamise aastapäev ja lisaks ka Leesi enda sünnipäev, et 25. märtsil on ka küüditamise aastapäev ja lütseumi laosed valmistuvad EV100 kontsert-aktuseks.

Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi. Foto: Tiina Kõrtsini

Tallinna koolidele saadetud 14-19-aastastele noortele suunatud konkursiteade kannab Hendrik Aguri allkirja ning ta tituleerib end lisaks koolijuhile ka kontserdi produtsendiks.

"Konkursi võitjad saavad võimaluse osaleda Nordea kontserdimajas toimuvatel kontsertidel solistidena 10. märtsil ja 14. aprillil, kus teevad kaasa Eduard Toman ja Voldemar Kuslap, soliste saadab GAG estraadiorkester," kirjutas Agur.

Samal teemal

Kommentaarid  (42)

konsa 7. veebruar 2018 11:50
GAGi juht kutsus ka teisi koole nõukogude estraadikontserdile
.-.-.-.-
nende laulude esitamine ei oleks miski probleem, kui seda üritust ei oleks IDEOLOGISEERITUD,
ehk siis seostatud puna türanniaga, osad nende laulude autorid, heliloojad, tekstide kirjutajad ja ka esitajad, represseerit, lasti maha, viidi kulagi jne. ka nõukogude lõpu aja osade laulude autorid-esitajad olid ka nõukogude võimu NEGATIIVSELT SUHTUVAD INIMESED.
oleks vaja olnud lihtsalt viidata NSVL aegse estraadimuusika õhtule.
nüüd näiteks on probleem saksamaa 1918 - 1945 estraadi muusika esitlemis õhtu tegemisega,
sellel oleks juba NATSI ideoloogia küljes
kooli direktori väga PIIRATUD SUHTUMINE.
võtnud eeskuju siis LINDPRIIDEST
vana ja tark 7. veebruar 2018 09:58
Mis paanika nüüd jälle lahti?! Ainus mis VÕIB häirida, siis vast kuupäev, aga me oleme ju enamuses nõukaaegsed, ega pole üleskasvanud Koidula ajal või vaid Matieseni muusikaga, seda enam võiks püüda mõista, mis meil väärtuslikku hoida ja armastada...!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS