Eesti uudised

Tartu ametiühingute toetusgrill: me peame oma inimesi toetama (6)

Asso Ladva, 6. veebruar 2018 10:49
IKKA RAKVERE VORSTI: Streikijate toetuspiketil Tartus pakutakse möödujatele koos sooja joogiga särisevaid vorste.Foto: Aldo Luud
„Täna on Rakvere omad hädas, aga homme võib samasugune olukord tabada kedagi teist,“ ütleb Arno Arukask metsatöötajate ametiühingust, kes jagas lendlehti ja vestles möödujatega ametiühingute keskliidu Tartus korraldatud Rakvere streikijate toetuspiketil.

Raekoja platsi vahetus lähedus, Poe ja Küüni tänava ristmikul jagavad erinevate ametiühingute aktivistid Rakvere lihakombinaadi streikijate nõudmisi seletavaid lendlehti ja selgitavad möödujatele ametiühingute põhimõtteid. Lisaks on püsti pandud grill, kus särisevad loomulikult Rakvere vorstid, mida koos sooja joogiga möödujatele pakutakse.

„Meil tuleb oma inimesi ikka toetada,“ selgitab Arukask piketi eesmärki. „Me peame oma kodus asjad korda saama, muidu lähevadki kõik ära Soome või Rootsi, nii lihtne see ongi.“

Teisipäeva hommikul alustasid 23 Rakvere lihatööstuse töötajat tähtajatut streiki, mille ajendiks on vaidlus tapamaja liinitöötajate töötasu osas. Streiki korraldabiIndustriaal- ja metallitöötajate ametiühingute liit (IMTAL), mis esindab Rakvere lihatööstuse töötajaid.

Samal teemal

07.02.2018
Rakvere lihatööstuse streikijad: „Me läheme lõpuni välja!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee