ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Õpilased ootavad sööklas üha enam kalatoite (14)

Kristel Veerus | Video: Martin Ahven, 5. veebruar 2018 16:48
Foto: Martin Ahven

Laste teada-tuntud lemmikud on makaronid ning värske koolitoidu uuring kinnitab seda. Makaronidele järgnevad riisi- ja kartuliroad ning boršisupp. Lihatoidud jäävad esikohast kaugemale ning populaarsemad on hoopis supid ja kalaroad.

Tallinna Nõmme gümnaasiumi koolikokk Anna leiab, et uuringu tulemused peavad paika ka nende koolis, ehkki lihatoidud kuuluvad neil samuti lemmikute hulka. „Lihapallid, kana, seljanka,“ loetleb ta õpilaste lemmiktoite. Kala söömisega olevat nii ja naa. Kalasuppe ja räimi ei armastata, see-eest kalapulki ja paneeritud kala süüakse väga isukalt. Kui uurime makaronide kohta, noogutab ta innukalt - ka neid süüakse suurima heameelega. Lemmikmagustoitude hulka kuuluvad vanad klassikalised magustoidud - kissellid ja kohupiim moosiga. Leivasuppi aga ei armastata.

Sama kinnitavad õpilased. Nad räägivad, et nende söökla toit on üldiselt väga hea, enamik õpilasi käib iga päev söömas ning portsjonid küllalt suured. Kes tahab, saab juurdegi. "Kana ja kanakastmed, lihakastmed, risoto-taolised riisiroad,“ nimetavad Tallinna Nõmme gümnaasiumi abituriendid oma lemmikroogasid. Makarone ei maini keegi. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.09.2018
Kool vallandas lastele kängurulihast pajarooga teinud koka
15.02.2018
Piiks-piiks, näita kaarti! Miks kehtib koolisööklas samasugune kord nagu autobussis?
08.02.2018
HEA NÕU: kuidas lapsed salatit sööma meelitada?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee