Salah Abdeslam (fotol vasakul) ja tema väidetav kaasosaline Sofiane Ayari Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Piret Kütt 5. veebruar 2018 12:34
Brüsselis peetakse kohut 28aastase Salah Abdeslami üle, kel arvatakse olevat seos 2015. aastal Pariisis toime pandud terroriaktidega. Abdeslam, kes vahistati pärast politseiga tekkinud tulevahetust, on ainus ellujäänud kahtlusalune, krjutab BBC.

Maskides politseinike saatel kohtusaali saabunud süüalune eiras käsku püsti tõusta „Ma ei soovi vastata ühelegi küsimusele,“ teatas Abdeslam, kui tal paluti oma isikut kinnitada. Kinnipeetav on keeldunud uurijatega kõnelemast alates 2016. aasta märtsist, mil ta vahistati. Kohtuniku Marie-France Keutgeni sõnul ei soovi Abdeslam ka, et temast kohtuprotsessi kestel fotosid või videoid tehtaks.

Kohtunik Marie-France Keutgen Foto: Reuters/Scanpix

Maroko juurtega mehest, kes on küll sündinud Belgias ja omab Prantsuse kodakondsust, sai pärast Pariisis toimunud terroriakte Euroopa tagaotsituim kurjategija. Ligi kolm aastat tagasi hukkus Pariisis toimunud terrorirünnakutes ühtekokku 130 inimest. Ühe kohviku juures toimunud plahvatuse korraldajaks oli Abdeslami enesetaputerroristist vend.

Kinnipeetav Salah Abdeslam kohtusaalis Foto: AFP/Scanpix

Tänane kohtualune tabati neli kuud hiljem Brüsselis. Toonasel ülekuulamisel teatas ta, et oli Pariisis Stade de France’i rünnakus end õhkida kavatsenud, kuid oli viimasel minutil oma otsusest taganenud.

Lisaks Abdeslamile on kohtu all ka tema väidetav kaasosaline Sofiane Ayari.

Salah Abdeslam (fotol vasakul) ja tema väidetav kaasosaline Sofiane Ayari Foto: AFP/Scanpix
Sven Mary, Salah Abdeslami advokaat Foto: Reuters/Scanpix