Lugejakiri

Kiri | Teadmised pole veel kogu haridus (12)

Risto Tanner, Talinn, 4. veebruar 2018, 20:05
 ALDO LUUD
Eesti noorte võimalused haridust saada on viimaste aastakümnetega tundmatuseni mitmekesistunud. Arusaadavalt peab siis ka sellealane riiklik korraldus ajaga kaasas käima. Seda siiski nii, et haridus kui selline jääks alles.

Väga häirivad on 30. jaanuari Õhtulehe jutud lõputunnistuseta õppurite teadmiste kontrollimisest. Tehkem ikka vahet – teadmised ja haridus pole üks ja seesama. Haridust tuleb hinnata ennekõike kui teadmiste terviklikku süsteemi, mille loob läbimõeldud ja tasakaalustatud õppekava. Haridus on ennekõike oskus teadmistes orienteeruda, uusi varasematega kombineerida, süstematiseerida ja vajadusel edasiõppimisele mõelda.

Gümnaasiumi või siis ka bakalaureuseastme haridust võiks ehk võrrelda kuusepuuga, millele riputab edasine haridustee järjest ehteid külge, kuni sellest saab kaunis jõulupuu.

Meie noortel on tänapäeval tõepoolest palju võimalusi ennast maailma ülikoolides täiendada, aga kõige viljakam on see siis, kui baasharidus on ühe kindla kooli tervikliku süsteemi järgi omandatud. Seda kirjutab siin oma pika elu jooksul ülikoole vahetanud, unikaalse individuaalse õppekava välja teeninud, tänapäeva mõistes doktorikraadiga kogenud spetsialist, kes tunneb kõigele vaatamata oma kunagi poolikuks jäänud keskharidusest puudust.

12 KOMMENTAARI

a
ahha 21. veebruar 2018, 09:39
Ei meeldinud modele !
e
eesti mees 21. veebruar 2018, 09:39
Milleks haridus, milleks diplom- me oleme sündinud targad. ilma õppimise ja eksamiteta põrutame kohe ülikooli ja ka sinna mitte õppima vaid akadeemikuteks saama.
Loe kõiki (12)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee