Kiiksud

Erootiline maal pandi külastajate pahameele tõttu näitusele uuesti välja (33)

Toimetas Silja Ratt, 4. veebruar 2018, 17:49
"Hylas ja nümfid", John William Waterhouse (1896) Wikimedia Commons
Inglismaal Manchesteri galeriis riputati näitusele uuesti üles erootilise sisuga maal, mis sealt eksperimendi korras eemaldatud oli. Näituse külastajad reageerisid seksuaalse alatooniga maali eemaldamisele pahameeletormiga, pidades seda liigseks tsenseerimiseks.

The Guardian kirjutab, et John William Waterhouse'i 1896. aastal maalitud "Hylas ja nümfid" eemaldati eksperimendi korras näituselt algatmaks arutelu seksuaalsuse kujutamisele lõuendil. Maalil "Hylas ja nüfmid" on kahtlemata seksuaalset alatooni – maalil on kujutatud noort meest, keda ümbritsevad palja ülakehaga nümfid.

Galerii ajutise juhi Amanda Wallace'i sõnul lootsid nad pildi eemaldamise kaasa aidata diskussiooni arendamisele ning see neil ka õnnestus, kuna näituse külastajatelt tuli väga palju tagasisidet. Nimelt oli külastajatel võimalus kohale, kus maal varem ripus, märkmepaberile enda mõtteid kirjutada. Enamik külastajaid mõistis maali eemaldamise hukka, pidades seksuaalse alatooniga kunstiteose eemaldamist liigseks tsenseerimiseks.

Kõik ei pea galerii eksperimenti aga õnnetunuks. Mõned kriitikud avaldasid, et poliitkorrektsuse ja tsenseerimisega on juba niigi liiale mindud ning vähemalt kunsti võiks sellest säästa.

33 KOMMENTAARI

m
Mees 6. veebruar 2018, 07:27
Jah kas siis oli veel aeg kui võis muretult lasta end kepitadaa ega pidanud hiljem seisma silmitsi surmahaigusega?
p
Peeter 5. veebruar 2018, 11:32
Tundub, et ainumaski kommija ei ole juttu pealkirjast kaugemale lugenud!
Loe kõiki (33)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee