124
fotot
Kultuurkapitali auhinnad (Robin Roots)

Eesti Kultuurkapital autasustas reede õhtul Kultuurikatlas toimunud pidulikulk auhinnagalal parimaid kultuuri- ja sporditegelasi. Välja jagati kehakultuuri ja spordi, kujutava ja rakenduskunsti, rahvakultuuri ning audiovisuaalse sihtkapitali aastapreemiad. Igas valdkonnas anti üle ka elutööpreemia pikaajalise loomingulise või spordialase tegevuse eest.

Näitekunsti valdkonnas sai 10 000 euro suuruse elutööpreemia Roman Baskin. Elutööpreemia pälvisid ka Mait Summatavet (arhitektuur), Mats Traat (kirjandus), Jüri Kalmus (sport), Liivi Soova (rahvakultuur), Mark Soosaar (audiovisuaalne kunst), Tiit Pääsuke (kujutav kunst) ja Peep Lassmann (muusika). Kokku jagas Eesti Kultuurkapital välja 58 preemiat.

Loe võitjate nimekirja siit.

Jaga artiklit

15 kommentaari

V
Vingats  /   18:28, 4. veebr 2018
Vahel vaataks hea meelega fotogaleriid mõnest toimunud üritusest ja saaks sel moel sest osa, aga enamasti osutub see võimatuks , sest lihtsalt ei suuda vaadata täiesti suvaliselt kokku klõpsitud jama. Saan aru, et info kiire meediasse paiskamine on tänapäeval oluline, kuid nii palju aega peaks üks fotograaf või väljaanne ikka võtma, et korrastaks oma galeriid enne avaldamist - võtaks välja ebaõnnestunud kaadrid, paneks pildid sobivasse järjestusse, jätaks sellesse pildistatust parima võtte, mitte kümme täiesti ebaolulist, lisaks, kes on pildil jne jne.
V
väärikus  /   14:23, 4. veebr 2018
on kadunud-kadumas, ka rõivastumises. Pidulik üritus ikkagi, enamik hipsteritest rasket füüsilist tööd ei tee, miks siis "kraavikaevajana" lavale minna, suvalise hõlstiga. Väärikas pildirida kannaks ka väärikate ja selle poole teel olevate pildistatute nimesid, põlvkonnad sageli üksteist enam ei tunne, olgugi ühes aeg-ruumis viibides-tegutsedes, seega vajanuks kogu mälukaardi väljariputamine pisutki toimetamist. Premeeritud ja auhinnatud on pika tee tulemusena pärjatud saanud, kuhu piltnikul kiiret oli, samu pilte mitmekordistades? Tasu tükitöö eest ... Vanemal põlvkonnal, elutöö teinul, soliidsust kordades enam. Suhtumise küsimus.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis