Siseminister Andres Anvelt ütles, et ta eesmärk pole politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Elmar Vaheri ohvriks toomine idapiiri väljaehitamise kallinemise eest.

2015. aasta veebruaris valitsuskabinetile esitatud esialgses hinnangus läinuks idapiiri ehitus maksma 79 miljonit eurot, kuid värskelt valminud ehitusprojektide kohaselt läheb idapiir 118 miljonit eurot kallimaks, vahendab ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Anvelt kinnitas, et ta ei kavatse Vaherit nö ohvriks tuua.

"Esiteks, Elmar Vaher on täna jätkuvalt ainus inimene, kellele olen teinud ametliku ettepaneku ja seda ettepanekut ta kannab edasi. Ja ühe auditi eesmärk, esimese vahekokkuvõtte eesmärk on see, et teha selgeks, enne kui minna parlamenti konsulteerima fraktsioonidega, et tema mundriau on puhas ja ta on teinud kõik võimaliku - tookord 2015 - , et selle aja jooksul teha selgeks see hinnang," ütles minister.

Vaata pikemalt "Aktuaalse kaamera" videost!

Eesti Vabariigi idapiir on kokku 338,6 kilomeetrit, millest 135,6 km on maismaapiir. Valmiv idapiir on plaani kohaselt terves ulatuses kaetud tehnilise seire- ja valvevõimekusega.

Jaga artiklit

24 kommentaari

K
karu  /   11:42, 4. veebr 2018
Hr. Anvelt, te peaksite tõsiselt kontrollima selle kallinemise põhjust---kas see on ikka PPA praeguse peadirektori vastutada, ehk on eelmisel Ministril sellega seoses ka mingigi vastutus.( Pevkur)
R
rahakull  /   23:34, 3. veebr 2018
Tänapäeval ei ole ükski sadu miljoneid maksev aed turvaline,see on meeletu raha raiskamine,mõne üksiku piiriületaja pärast.Interneti ajastul polegi vaja läbi aia augu pugeda.Aitab õigele ... nupule vajutamisest.Kui tuleb uus katastroof siis nutetakse raha raiskamist taga ,siis on juba hilja kahetseda.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis