Erakorraline pensionitõus 60-70 euro võrra on pakkumine, millele teistel erakondadel on raske midagi vastu panna. Küll võib proovida leida keskerakondlikule valimislubadusele oma lähenemisnurka: IRLi esimees soojendas ideed anda pensionitõusuks teise samba vabatahtlikuks muutmisest vabanev raha, sotsid asusid aga ennetama uusi maksutõuse, viidates plaani üüratule kulule. Muidugi vajab pensionäride elujärg parandamist. Teisalt on selge, et pensionitõusu teema ei kerki aasta enne valimisi pelgalt poliitikute heldusest.

EV100ga plussi?

Kas Tartu hotellidelt tasuta ööbimise palumise tingis EV100 etendust lavastava teatri NO99 pingeline eelarve või võimalus rehepappi teha – halb maik jääb mõlemal juhul. Riigi 100. sünnipäevast oodatakse enamat kui säästupidu, ometi tundub tavakodanikule 250 000 eurot peo korraldamiseks enam kui küll – asjaosaliste majutuskulud ongi juba hinnas sees. Mis aga peamine: keegi ei taha peolauas tunda, kuidas sünnipäevalaps või peo korraldajad kalkuleerivad, kas nad jäävad kingitustega plussi.

Solidaarne rahvas

Valitsus sai valusa õppetunni, et millegi ära võtmine on alati suurema mõjuga kui millegi juurde andmine. Tuleb välja, et tervelt pool elanikkonnast on tulumaksureformi suhtes kriitilised, olgugi et paljud neist võitsid rahaliselt. Kaotajate hääl on valjem ja vaevalt oskas valitsusliit just sedasorti solidaarsust erineva elatustasemega gruppide vahel oodata, kui keerulise tulumaksureformi idee välja käis.

Mis maksab piir?

Vanarahvatarkus „üheksa korda mõõda, üks kord lõika“ idapiiri puhul nähtavasti ei kehti. Tulemuseks on 2,5kordne möödapanek piiri väljaehitamise maksumusega. Riigi kaitstus on hindamatu väärtus ja küll need puuduolevad 118 miljonit kuskilt leitakse. Keerulisem lugu on eksimuse eest vastutajaga.

Aasta ettevõtte pahupool

Ametiühingu tähelepanek, et Rimi töötajad on kurnatud ja virelevad, ei tee aasta ettevõtteks valitud kaubandusketile au. Teisalt – kui palju on kaubanduses töötavaid inimesi, kes saavad öelda, et on oma töökohaga täiesti rahul? Tööjõupuudus on sellises olukorras arusaadav, raskem on selgitada, miks sellest hoolimata ehitatakse kaubanduspindu aina juurde.

Jaga artiklit

34 kommentaari

9
999  /   06:30, 8. veebr 2018
Kes kuulub edetabelisse, end võimule valetamise poolest! KÕIK, peale EKRE.
L
lii  /   23:35, 4. veebr 2018
Minu meelest on kõik keskerakondlased helded, nad hoolivad ka kõige vaesemast inimesest. Kõige hoolimatumad on reformistid, kes viisid paljud meie inimesed vaesusesse.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis