Eesti uudised

RESERVKOLONELLEITNANT KUNNAS: vaid NATO heidutusele Eestis loota on naiivsuse tipp  (105)

Eesti Päevaleht, 2. veebruar 2018, 15:11
Leo Kunnas Robin Roots
Reservkolonelleitnant ja kirjanik Leo Kunnas arutleb oma arvamusloos kas Eesti kaitseplaneerimises on midagi viltu, mis takistab meil oma nappe ressursse ratsionaalsemalt ja tõhusamalt kasutamast.

Eesti peamine väevõimekuseesmärk on alates alliansiga liitumisest olnud üks ümberpaigutatav ehk piltlikult öeldes mis tahes maailma nurgas rakendatav mehhaniseeritud jalaväepataljoni taktikaline grupp.

Lõunanaaber Läti täidab täpselt samasugust eesmärki, Leedu tähtsaim väevõimekuseeesmärk on poole suurem: kaks ümberpaigutatavat mehhaniseeritud jalaväepataljoni taktikalist gruppi.

Samal teemal

Kas nelja mehhaniseeritud jalaväepataljoni taktikalise grupiga on võimalik luua sõjalist tasakaalu ja usutavat heidutust Venemaa Lääne sõjaväeringkonna ja Valgevene lähinaabruses paiknevate vägede suhtes – loomulikult mitte, sest need üksused polnud selleks mõeldudki.

Keegi ei mõelnud, et Taanit oleks võimalik kaitsta ühe brigaadi või Saksamaad 100 000 mehega, sest ainuüksi Lääne-Berliinis paiknes kolm liitlasvägede brigaadi – USA, Briti ja Prantsuse brigaadid. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

105 KOMMENTAARI

v
variant 4. veebruar 2018, 20:58
et nato jääb neutraalseks on kui serveeritakse konflikti mingi erariietes tsiviilrahutusena ala mehikesed
k
Kodanik Männike 3. veebruar 2018, 00:31
Kunnas on kindlasti üks selgema aruga strateege. Kui saaks mingi ime läbi paarsada tipptanki, siis võiks asjad siin regioonis üle vaadata. Aga unistada võib ikka.
Loe kõiki (105)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee