Foto: Vida Press
Toimetas Piret Kütt 2. veebruar 2018 10:49
Soome ametiühingute keskliidu (SAK) korraldatud streik ei ole politsei sõnul pealinnas suuremat kaost kaasa toonud, kirjutab Yle.  Bussidest oli hommikul töös 20-25% ning tööle saabus 250 bussijuhti, kirjutab Yle.

Jere Roimu Helsingi politseist kinnitas, et hommikuses liikluses ei ole ette tulnud midagi erakordset - ei lumest tingitud keerukaid sõiduolusid ega ka ummikuid. Samuti polnud tavalisest suuremat rahvamurdu rongides. 

Kui bussijuhtide streik lõpeb kell kuus õhtul, siis metroo ja trammid ei liigu terve tänase ööpäeva jooksul. Tavapärase graafiku alusel liiguvad aga kõik lähirongid ja ka Suomenlinna praam. Eestinen.fi paneb südamele, et seda tasub silmas pidada kõigil neil, kel on kavas reedel laevaga Eestisse naasta.

SAK pidas Helsingis ka miitingu, mis lõppes poole ühe paiku pärastlõunal. Osalejatele pakuti tasuta kohvi ja suppi ning kuulata sai muusikat.

Foto: Vida Press

Streik, mis kestab kuni laupäeva varahommikuni, on korraldatud vastuseisuks valitsuse otsusele jätta toetustest ilma töötud, kes pole kolme kuu jooksul kirja saanud 18 töötundi ega osalenud ka ühelgi koolitusel.

Foto: Vida Press
Foto: Vida Press
Tühi metroojaam Helsingis Foto: Vida Press

Kui viibid Soomes, anna kommentaarides teada, kas ja kuidas on streik mõjutanud sinu tegemisi.