Krimi

EESTI ELU: mees kehastus Facebookis naiseks ja pettis puudega ohvrilt suure summa raha välja (3)

Annika Erg, 1. veebruar 2018 20:36
FacebookFoto: Alar Truu
Pärnu maakohus mõistis süüdi mehe, kes pettis valenime kasutades puudega ohvrilt suure summa raha välja.

Varasemalt kelmusi ja vargusi toime pannud 39-aastane Veljo Vares alustas 2016. aasta suvel Facebookis naisena esinedes suhtlust ohvriga, kellel on vaimne puue. Vares peilis erinevaid põhjendusi tuues ohvrilt välja tolle ema pangakonto paroolid, mille abil logis 2017. aasta suvel ema kontole sisse ja avastas, et pank on teinud ohvri emale 6000-eurose väikelaenu pakkumise.

Samal teemal

Vares pakkus Facebookis välja, et ostab ohvrile auto, ehkki ta teadis väga hästi, et ohver ei saa sõiduauto ostuga kaasnevatest tingimustest aru ning usaldab tehingu tegemise temale.

Varese palvel võtsid V.V. ja J.N. ohvri 16. juuni õhtul tema elukohast peale ja sõidutasid Nõlvaku Prisma parklasse. Varesel oli oma sülearvuti kaasas ja ta lasi selle kaudu ohvril sisse logida ema internetipanka ning mehe juhendamisel võtta 5900 eurot väikelaenu. Pank kandis raha üle ja Vares palus ohvril sealsamas sularahaautomaadist 3200 eurot välja võtta. Samal päeval lasi Vares ohvril 2600 eurot A.T. kontole üle kanda .

Seejärel sõitis Vares koos ohvriga J.T., elukohta, kus viis ohvri ja J.T. kokku kui näiliku sõiduauto ostu-müügitehingu osapooled ning koostas laenulepingu, mille kohaselt ohver laenas J.T.-le 5900 eurot.

Järgmisel päeval lasi Vares J.T.-l oma õe A.T. kontole kantud 2600 eurot sularahas välja võtta ja müüdava sõiduauto tasuna endale üle anda.

Kohus mõistis varem kolm korda kiriminaalkorras karistatud Varese süüdi arvutikelmuses ja määras talle tingimisi karistuse katseajaga.

Kõnealuse pettuse eest sai Vares pooleteise aasta pikkuse vangistuse, millele liideti varasema karistuse ära kandmata osa. Liitkaristusena määrati Varesele 2 aastat 5 kuud 17 päeva vangistust, kuid trellide taha ta minema ei pea, kui ta kolme aasta jooksul ei pane toime uut kuritegu ning täidab kohtu poolt seatud kontrollnõudeid. Vares peab menetluskuludena tasuma 1122 eurot.

Samal teemal

31.00.2018
Kaitsja viib kelmusesüüdistusega Narva volikogu esimehe asja Riigikohtusse 
30.00.2018
„Pealtnägija“ kangelaseks tõusnud kelm pääseb vabadusse
29.00.2018
FOTOD | Eluheidikuid tüssanud vandeadvokaat võib pääseda kohtus vaid ehmatuse ja kopsaka rahanõudega
29.00.2018
Politsei kahtlustab kuut inimest riigiasutustelt enam kui miljoni euro väljapetmises