Eesti Vabariigi 100. juubel

JAAK ALLIK: traditsioonilist kontserti pole võimalik ERMis korraldada (24)

Anett Rannamets, 1. veebruar 2018, 17:32
JAAK ALLIK: ERMis pole võimalik esinejaid kuskile pannaFoto: Aldo Luud
Teatrikriitiku, poliitiku, endise kultuuriministri Jaak Alliku arvates on loogiline, et Eesti Rahva Muuseumis tavapärast kontserti sel aastal ei lavastata.

"Minu arust on see ju sellest ajast teada, kui teatati, et vastuvõtt ERM-is toimub, et seal pole lava ega saali, kuhu esinejaid panna," märgib Allik ja arvab, et seda teemat pole mõtet üldse arutadagi, sest Eesti Rahva Muuseumis ei ole lihtsalt sellist kohta, kus saaks staatilise kontsert-etenduse korraldada. 

Samal teemal

Vastuvõtu kohavaliku tõttu on loogiline, et sel aastal antakse ekraanidele võimalus kontsert ära teha ja seepärast on Jaak Alliku jaoks ka mõistetav, miks lavastavad seda just NO-teatri tegijad.

"Ma saan aru, et see pole ikkagi film, vaid see on nagu see lavastus "The Rise and Fall of Estonia". See on tehniliselt väga keeruline ja lavastaja, kellel ei ole taga nii head tehnilist meeskonda ja kogemust nagu on NOl, ei oleks sellega lihtsalt hakkama saanud," sõnab Allik viidates sellele, et võib-olla toimub osa tegevusest reaalajas, kuid seda vahendavad ekraanid.

"Ma kujutan ette, et see on esmakordselt siis nii, et televaataja näeb täpselt seda sama, mida külaline ERMi majas ja midagi muud teha ei ole seal lihtsalt võimalik," kinnitab Jaak Allik.

24 KOMMENTAARI

m
Max 2. veebruar 2018, 08:22
Täiesti absurd. Vale koht.Valed tegijad. President paneb ikka kogu aeg puusse.Hümni ei tulnud.Nüüd kogu see tohuvabohu.100-as aastapäev.
e
Enam ei huvita 2. veebruar 2018, 08:08
Kõik nn arvamusliidrid muudkui korrutavad, et NO99 on Eesti teatri lipulaev ja ta sai suurima võimaliku tunnustuse osaliseks ka Euroopas. Siin on üks ...
(loe edasi)
Loe kõiki (24)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee