Cory Henry on tunnustust kogunud organisti, pianisti, laulja ja gospelmuusikuna. (Jazzkaar)

Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm tunneb erilist heameelt, et aprillis 29. korda toimuval Jazzkaarel esinevad tänavu kolm Grammy auhinda võitnud Cory Henry ja Suurbritannia lauljatar Laura Mvula.

„Need on kaks artisti, keda oleme püüdnud mitu aastat Jazzkaarele meelitada,“ märgib Erm Linnalehele. Selleks, et Mvula kontsert teoks saaks, pidid Jazzkaare korraldajad kokku leppima oma partnerfestivalidega, et võimaldada talle siinses piirkonnas mitu kontserti.

„April Jazz Soomes ja Kaunas Jazz Leedus olid Mvula kontserdist samuti huvitatud ja nii saime koos juba eesmärgi poole liikuda, lubasime katta ka festivalidevahelise transpordi ning leppisime kokku mitmetes detailides,“ selgitab Erm, kuidas saab võimalikuks souli orkestraalsed seaded müstiliste helidega ühendava briti laulja-laulukirjutaja Eestisse tulek.

Lisaks on Jazzkaare meeskond juba päris pikalt jälginud Ameerika multiinstrumentalisti Cory Henryt. „Kuna bänd The Funk Apostles tuleb Ameerikast, siis on nende hind meie Vaba lava tagasihoidliku saali jaoks üsna krõbe. Kuna soov oli suur, siis ikka jõudsime piirini, kus agentuur nõustus meile bändi andma,“ tutvustab Erm.

Lisaks on 20.–29. aprillini toimuva Jazzkaare peaesinejateks saksofonilegend Bill Evans kvartetiga Petite Blond II, džässtrio The Bad Plus ja Ameerika esitrompetistiks valitud Ambrose Akinmusire. Festivali üks kulminatsioone on 20. aprillil Noblessneris toimuv kontsert-etendus „Saja lugu“, mille autorid on helilooja Erki Pärnoja, fotograaf Kaupo Kikkas ja lavastaja Jaak Prints.

Jaga artiklit

1 kommentaar

T
tamm  /   13:24, 20. veebr 2018
ha-ha-ha!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis