Maailm

Kohus mõistis 20aastase lapsemõrvari eluks ajaks vangi (7)

Aadu Hiietamm, 1. veebruar 2018 19:00
ELUAEGNE VANGLAKARISTUS:  Bochumi maakohus mõistis 20aastase topeltmõrvari Marcel Hesse (keskel) kolmapäeval eluks ajaks vangi. Foto: IMAGO/Scanpix

Saksa meedias Hernekoletiseks kutsutav Marcel Hesse tappis mullu märtsis lõbu pärast 52 noahoobiga üheksa-aastase naabripoisi Jadeni ning seejärel 68 noahoobiga ka 22aastase endise sõbra koolipäevilt Christopheri. Kolmapäeval mõistis Bochumi maakohus 20aastase topeltmõrvari eluks ajaks vanglasse.  

Saksamaal tähendab eluaegne vanglakaristus seda, et süüdimõistetu saab taotleda vanglast vabastamist pärast 15 türmis veedetud aastat. Arvestades Marcel Hesse kuritegude raskust, on aga tõenäoline, et ta jääbki elu lõpuni vanglasse. Pealegi tunnistas topeltmõrvar eeluurimisvanglas, et ta unistas seal naisvalvuri kägistamisest viimase juustega. Kohtunik Stefan Culemanni sõnul kinnitab niisugune tapmisfantaasia, et Marcel Hesse on ja jääb ühiskonnale ohtlikuks.    

 Samuti tuleb topeltmõrvaril kohtu otsusel maksta Jadeni omastele 40 000 eurot ja Christopheri lähedastele 50 000 eurot valuraha. Samas on väheusutav, et Marcel Hesse selle raha kunagi kokku saab.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.02.2018
PEAPROKURÖR LAVLY PERLING: vajame koostööd perevägivalla osas ja pedofiilide jälitamist
11.03.2017
"Olen Marcel Hesse. Kutsuge politsei. Nad otsivad mind."
10.03.2017
Väike Jaden tapeti 58 noahoobiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee