Eesti uudised

Lisainfot programmi kohta leiab SA Kiusamisvaba Kool kodulehelt www.kiusamisvaba.ee

Koolielu paratamatu osa? Viiendik Eesti lastest on kiusamise ohvrid

Maria Rozbaum, 2. veebruar 2018, 09:34

63 KOMMENTAARI

n
Naine/ 4. veebruar 2018, 09:55
Mu tütart kiusasid teadmata põhjustel kaks mitu aastat vanemat neiut. Mulle ei rääkinud ta midagi, kuni ükskord ütles, et lõi kahele vanemale tüdrukule rusikaga kõhtu. Küsisin kuidas nii? Siis rääkis, et pikalt on kannatanud. Iga kord, kui need suured möödusid, togisid või ütlesid solvanguid. Peale seda juhtumit asi lõppes. Kui vasakule põsele lüüakse, siis parema ette keeramine ei aita, kahjuks.
k
Kurb aga tõsi/ 3. veebruar 2018, 23:57
Jah paratamatu tõsi on see tõesti. Aga pole ka ime. Sest vaadake millise suuvärgiga ja õelad kommentaatoridki Eestis on. See ju tavaline Eesti inimene kel paljudel tõenäoliselt ka lapsed. Loomulikult see viha ja vaen kandub võsukestele.
n
Nojah/ 3. veebruar 2018, 18:46
Aga kogu see paljusajaline reformi-haridusametnike armee asubki kohe kiusajate poolele neid korrale kutsunud õpetajate vastu! Ei tohi tunnis laamendanud pätihakatisi nattipidi klassist välja visata.
j
3. veebruar 2018, 15:46
Ja näiteks 40-ndatel saadeti siis kättemaksuks Siberisse ja Stutthofi.
k
// 3. veebruar 2018, 08:16
kellelt lapsed peaksid eeskuju võtma? Nii palju on kurjust, õelust täiskasvanute hulgas, ju siis ka kodudes. Kui laps näeb kogu aeg täiskasvanute kurjust, sõimu... . Kas laps saab siis teistsugune olla kui täiskasvanute kanakari, kukekari.
v
3. veebruar 2018, 23:59
Vot just õige iva. Nii see on ja siit see alguse saab kaa.
v
vilosoov/ 3. veebruar 2018, 02:09
pole mõtet jamada, kogu see 1/5 hakkab mentideks ja kiusab 4/5 eesti rahvast.
k
Kui .../ 3. veebruar 2018, 01:02
Kui kiusajaks on õpetaja? Lapse halvustamine klassi ees? Tema hinnete ja kodu kommenteerimine? Näägutamine? Karjumine lapse peale? Ja ikka kogu klassi ees, et kujundada klassi negatiivset suhtumist. KiVa kool, muide. Ja sama õpetaja teeb pärast südamlikke KiVa tunde. Küll oskab kenasti rääkida ...
l
Leisi/ 28. veebruar 2018, 11:58
Kas olete sellest murest koolijuhi või KiVa-tiimiga rääkinud? Selline käitumine ei ole kindlasti okei ka õpetaja poolt. Meie koolis on selleks KiVa-tiim, kes tegeleb igasuguste kiusamise juhtumitega. Soovitan pöörduda!
e
Emps/ 3. veebruar 2018, 00:36
Pole midagi muutunud..opetaja näeb et kiusatakse ning pöörab pilgu kõrvale või süüdistab last, et ju ta ise kuidagi süüdi oli.Kõik sõltub klassijuhatajast ning õpetajatest.KIUSATI mu tütart ka ...lõppes asi nii et käisin köik poisid ükshaaval läbi ning tegin samuti nagu nad.Tütar käib siiani psühholoogi vastuvõttudel...kurb.Kirun siiani õpetajat kes kohe poisse paika ei pannid vaid proovis semu hoopis nendega olla.Soovitus lapsevqnematele:alati minge ja võtke need kiusajad ette..teisti ei muutu miskit.

j
Jama/ 2. veebruar 2018, 21:47
Ma olin kooli minnes nii pisike,et isegi lühikesed püksid tehti lühemaks aga mingit erilist kiusamist küll ei olnus.Aga nagu ma märkasin oli tõesti üks sort(mitte küll päris viiendik) õpilasi kes kohe oskasid end teistele vastandada ja siis kiunusid,et neid kiusatakse.Muide üks neist oli praegune kange poliitikamees riisalu.Küllap see viiendik peaks ikka oma käitumist ka pisut korrigeerima ja püüdma enamusega kokku sulanduda.
r
Reti Jamale/ 4. veebruar 2018, 19:34
Kas Sa tead, mis see on, mis alati pärivoolu ujub?
m
Mm/ 2. veebruar 2018, 19:30
Ei luba neid kaameraid ei koolid ei lasteaiad, ammu on see juba teemaks olnud. Ettekäändeks tuuakse inimeste privaatsus jne.. Samas mûûjad kaubanduskeskuses on 10 tundi kaamerate all ja omaette olla saad ainult wc-s. Nii et tegelikult ei taheta näidata, mis tundides või lasteaias reaalselt toimub!
t
Tom/ 2. veebruar 2018, 14:37
Minu arust võiks üldse koolides olla kaamerad üleval nii klassiruumides, kui koolimaja peal. See ei tohiks kedagi häirida, kes mingi jamaga/lollustega ei tegele ja vajadusel saab alati kasutada tõestusena millegist, mis juhtunud/aset leidnud. Plus koolimaja peal võiks käija ringi turvamehed, kes oskavad sellistes tingimustes midagi teha ja vastavaid meetmeid kasutada, kas siis nooruk politseisse edasi anda vms. Ilmselgelt õpetajad koolides piisavalt avatud silmadega ringi ei käi.
1
123/ 2. veebruar 2018, 14:00
Mida me lastelt tahame.kui täiskasvanud annavad eeskuju.Kui vaadata igapäevaselt kommentaare ,olgu siis teema mlline tahes,on igal pool ainult õelus.Siis pole ju imestada,et lapsed on samasugused.Enne peaksime meie- täiskasvanud ennast parandama ja siis soovima,et lapsed oleks paremad.
k
Kes keda/ 2. veebruar 2018, 13:23
On ka nii, et kes on tegelikult kiusaja ja kes kiusatav. Minu pojaga käis üks poiss norimas, kuigi teadis, et teda lüüakse. Siis sai õpetajale kaevata ja need võtsid poja ette. Palusin pojal sellest poisist eemale hoida, kuid see käis tal järgi ja noris. Kõik kordus. Ühel päeval võtsin poja kaasa ja läksin teise poisi koju ja rääkisime asjad selgeks, kuidas tegelikult on. Siis lõppes probleem.
v
V/ 2. veebruar 2018, 12:51
Hakake õppima olema inimene. Ilusead autod,riided ja teie tegemata kodutõõ , Puudulik kooliharudussüsteem, mis tegelikult ei õpeta vaatama enda sisse. Misasja nüüd- olen kuningas haritud ja teistest parem ( materiaalne ,füüsilie jne välimuse mina paremusmääraja ). Asi on terviklikusest arusaamisest ja riigis õpetatud madalatasemelisest psüholoogiast, mis ei lase inimesel areneda. Nii madal kohe ,et häbi , mis ei ole hetkel meie sajandi kohane. Naaberriigis mida nii õpetatake vihkama, riigi kulul on inimeste nii palju tasuta loenguid, mis saitab inimesel ennast harida ja saada inimeseks. Algust peab tegema inimene ise ja küsima eneselt , miks minuga need asjad juhtivad. Tablett aitab peavalust vabaneda hetkeks ,tekkepõhjus on teile märk, midagi on teis valesti. Märk sellest, et tee midagi enda jaoks, et vabaneda põhjusest , mitte tagajärje eemaldamisest. Kui kuskil organ mädaneb , siis eemaldatakse, aga kus olid enne kui see oli terve. Kühveldasid raha taskusse ,teenisid raha lapse jaoks ,mis tagaks edu,et siis olete tegija. Aga põhiasja unustasite, mis lapsele on vaja tegelikult. See ego ajab inimese ummikusse ja väike sarvik,negatiiv juhib teid hävinguni, niikaua kui te ei küsi abi oma abiliselt. Leidke see ja ta tuleb , teie laps ei saa olema kiusamise ohver. Ega ka kurjusele kehtivad seadused nii vaimsed kui meie loodud materiaalsed , mis on ajajärgule jalgu jäänud ja ei lase inimkonnal areneda. Tegelikul kannatajaks on kogu inimrass, kellel puudub tahe aru saada seadustest mis aitaks meil luua uut ja arenevat inimkonda. Ei kao tahe olla valitseja külvata kaost kõigile ,enne kui teine osapool ei saa vaimselt targemaks See kes valitseb kurjuse mõjul , temas on suur tahe kiusata , kaevata, maha teha-, teda ju usutakse rohkem kui kannatajat . Tema ajus tõõtavad rohkem need hormoonid harmoonid, mis peaks olema tegelikult tasakaalus. See oleneb sünnijärgsest horoskoobist, millega inimene siia ilma sündis, selle mahalugemise õpetamisega peaks alustama, et oma minevikuvigu korrata, mis hiljem inimese hävitavad. .Vahetevahel juhtub ka imet ,nagu olete kuulnud, välk loob sisse jne, Kas ootate sama või proovite ennetada? Väiksest peale on vaja õpetada unustatud esiisede tarkusi( numeroloogi ,astroloogia ,käejooned ,energeetika) Kõike sellepärast ,et inimene saaks leida oma koha , mitte vanemate pealesurutud haridustee, pojake kannatasin mina ja ka sina kannata. See on teie enda tegemata tõõ, mitte lasta endase madala energiatasemega inimeste mõtteid! Sellepärast kõik kordub ja tundub kõik nii raske. Inimene on koos pandud eksisteerimaja , koos tuleb leida ka väljapääs. Paluge enda ellu ,kes teid aitab ja soovitavalt heade mõtete ja puhta energeetikaga . Mitte see ,kelle juurde tuleb jätta oma mõistus, raha, südametunnistus ja kes saab juhtida teie edaspidist elu. Võttes suhu, et millest aru ei saa ,see on soolapuhuja, siis te oletegi juba tema kammitsates kinni ise. Teil puudub tahe saada aru, et äkki on hoopis teistmoodi ja saate oma saatust ise muuta.
h
hh/ 2. veebruar 2018, 12:01
miks me näeme vaid ohvreid. Keegi ei küsi kiusajatelt, miks ta nii käitub. Kiuajaid ei näe õpetajad. Kaasõpilased on sellised mömmid, et parem löövad kiusamisel kaasa kui et julgevad märgata ja öelda.
Kas ainult koolis kiusatakse Vaadake, mis toimus nädal tagasi, kui kanakari koos kommenteerijatega olid valmis inimesi maha tampima. Iga päev vaid ainult sõim kommentaariumides. Igaüht , kes esile satub, tapetakse kommentaaridega. Kurjus, viha õelus.... Ja siis on Eestis halb elada. Ole ise inimene, siis on Eestis hea elada. ka lastel.
l
lapsevanem/ 2. veebruar 2018, 11:44
Lastega tuleb rääkida. Rääkida ja rääkida. Samas on oluline ka vanemate eeskuju. Ma regulaarselt uurin oma lapse käest et ega neil klassis kiusamist ei esine.

n
nõukaaegne koolivägivallaohver/ 2. veebruar 2018, 11:27
See on küll täiesti vale, et kiusajate kodudes pole kõik korras.
Enda kogemusest ütlen, et just ohvri kodus pole korras, ema ei lubanud mul teistega suhelda, alavääristas mind, pidas teisi tüdrukuid paremaks.
Nii ma ei julgenudki kellegagi rääkida, koolis vaadati, see on mingi imelik ja räige kiusamine hakkas pihta.
Kellelegi kaevata ei olnud, õpetajaid ei huvitanud.
Kodus ei julgenud rääkida, ema oleks skandaali tekitanud, näed, keegi sind ei salli, selline sa oled.
Nii ma lasingi ennast kiusata, kurta ei olnud mitte kellelegi.
a
anu/ 2. veebruar 2018, 11:19
t
to ka ema/ 2. veebruar 2018, 11:31
Ei ole nii, kiusavad ka väga virgad ja targad, see on kambavaim.
Olin kunagi ise kiusamise ohver, keskkooli kõige suurem kiusaja oli väga hea õpilane, ta lõbustas ennast ja kogu klassi minu mõnitamisega.
Hiljem lõpetas see kõige suurem kiusaja - mõnitaja kõrgkooli ja oli ka sovhoosi esimees, nüüd kaugele jõudnud ja hinnatud inimene.
Teine suur kiusaja oli keskkooli kuldmedaliga lõpetanud õpetajate tütar.
k
ka ema/ 2. veebruar 2018, 11:12
KIusavad rumala peaga ja lausa laisad, virgad ja kellel ajud mõtlevad, neil polegi aega tegeleda teiste löömisega ja teistelt asjade äravõtmisega, nad on selleks liiga targad lihtsalt. Selleks ongi meil vaja rohkem eliitkoole,kuhu kogunevad targemad lapsed, siis jäävad kiusajad omavahele tavalistesse koolidesse ja siis las lasevad nii kuni suureks kasvavad. Äkki siis tuleb mõistus koju.Igal juhul tulebki targemad lapsed eemaldada rumalatest, siis pole ka tarkadel vaja karta , et ajudeta isikud neid ahistavad ja löövad.
k
ka ema/ 2. veebruar 2018, 14:44
Hästi õppimine ongi ajude töö ja see kes õpib, mõtleb, temal on ka kõik tasakaalus, tal ei tule pähe rumalusi teha.
E
!!!/ 3. veebruar 2018, 02:43
Ei ole nõus, õppeedukus e ole veel näitaja. Leidlik ning geniaalne kurjus ón veel see kõige hullem nähtus. Asi on pigem lapse egos ning omandatud või omandamata jäetud moraalsetes väärtustes.
r
Reti/ 4. veebruar 2018, 19:27
Hästi õppida võib ka väga madala emotsionaalse intelligentsusega laps.
k
Ka ema/ 2. veebruar 2018, 14:20
Ei ole nõus,ka andekad,oivikud nn "targemad" kiusavad ja kui vahele jäävad süüdistavad ohvrit.Ja väide,et keegi on kellegist targem,osavam,virgem jne ei pea paika.Ajud võivad mõelda välja ka võikamaid asju...
n
No/ 2. veebruar 2018, 16:53
Eliitkoolis käib see kiusamine eriti peenelt. Nii et ei ole seal ka midagi teisiti. Õelus lihtsalt rafineeritum .
c
Ca 10 aastat tagasi/ 2. veebruar 2018, 11:10
Kui mina koolis käisin, siis õpetaja kiitis mulle, kui kaebasin kiusamist, et "Ise oled järelikult süüdi, ju sa tegid siis midagi, mille pärast sind kiusatakse."
Narriti lihtsalt minu riietust ja seda, et suhtlesin nende klassi poistega. Ja tänapäeval on see õelus VEEL suuremaks kasvanud. Kui ma kunagi lapsed saan, siis vist ei julgegi neid kooli panna, kui tahan et neil närvid terved püsiks ja noorelt enesetappu ei tehtaks.
m
Miliza/ 2. veebruar 2018, 11:10
Miks ikkagi veel esineb koolikiusamist,kui juba aastast 2012 tegutseb SA Kiusamisvaba Kool? Millega ta siis tegeleb? Tundub,et suht mõttetu! Sellega peab tegelema konkreetne kool ja konkreetne õpetaja,kus kiusamine aset leiab. Suunake see raha õigesse kohta ja siis on kasu ka tuntav.
l
Liisa/ 2. veebruar 2018, 12:06
Ega siis Kiusamisvaba Kool käi koolides kiusamist vähendamas, ikka konkreetsed koolid tegelevadki sellega, kui rakendavad KiVa. Sihtasutus lihtsalt pakub seda koolidele ja koolitab koole. Nii saan mina aru.
m
m/ 2. veebruar 2018, 11:06
Koolikiusamine on kindlasti väga suur probleem ja usun , et paljuski on selles süüdi lapsevanemad. Kuigi saan ka vanematest aru sest vb nad käivad tööl, teenivad raha , et kuidagi siin eestis ära elada ja laste jaoks pole lihtsalt aega. Kiusamine ei tohi siiski lubatud olla ja peaks olema tugevalt karistatav nt peale tunde jäämisega või rohkem kodutöid andma või isegi kaaluma mingis aines läbikukkumist. Miks peaks kiusaja kooli läbima kui ta tegelikult käituda ei oska. Kindlasti päris ekstreemne ettepanek sest vb kiusajad ei tahagi tulevikus kuskile jõuda ja lõpetavadki kurjategijatena aga asi on ka väga kaugele juba läinud sest kõik need kiusajad saavad ju kunagi suureks ja nende käitumine jääb samaks ja kõik see toimub ka nende tulevastes töökohtades kus kiusatakse kaastöötajaid. Mõelge kui palju andekaid inimesi on vb kaduma läinud sest koolikaaslased kiusavad neid ja lihtsalt ei julgeta öelda oma arvamust või oma mõtteid kuna kardetakse naerualuseks saada.
j
Jaa/ 2. veebruar 2018, 14:36
Olen näinud ja sekkunud,kus kiusajaks osutus õpetaja ise ja kui kiusamist pealt juhtus nägema ,jäi süüdlaseks alati ohver.Tihti on kuulda lauset,et"Ise oled süüdi järelikult,ju sa siis tegid midagi..." Olen näinud ka,kus kiusaja saab vastulöögi ja kooli tormavad tema vanemad,et lapsele tehti liiga...Ohver on tihti peale arg,ei julge ennast kaitsta kiusaja eest,ükskõik kes kiusajaks siis osutub ja kiusaja on oma alaväärsuskompleksite väljaelaja teiste peal,pealtvaatajad/nägijad on arad,kuna kardavad ise sattuda ohvri rolli ja pigistavadki silma kinni,et kuhugi siis kuuluda ja sobituda...Ja nii see kooli-,kodu-ja muu vägivald levibki.
k
Kiusamine algab ikka intelligentsist./ 2. veebruar 2018, 10:58
See on võimuvõitlus. Eeskujuks on kõrged härrad kõrge mäe pealt, lossist. Öelge sealt mäe pealt üks, kes suurt õpetust mäest alla rahva sekka ei õpeta? Lastele on iga kogemus elus uus. Ja lapsed õpivad kiiresti.
l
looduses ongi nii/ 2. veebruar 2018, 10:48
Väikesed lapsed on nagu armsad lõvikutsikad, kes näpu otsast hammustavad, kui püüad neile pai teha.

j
JUHAN/ 2. veebruar 2018, 10:38
Nii on kahjuks ikka ja alati olnud. Et on koolikiusajad ning on ka kiusatavad. Kuna mina olin maapoiss, kollektiivielu suhtes eluvõõras ning kodus kõrget moraali kurguni täis topitud, siis mina teisi ei löönud. Ja kuna ma polnud ise kiusaja, siis kiusati mindki.
Koolikeskkond on mõneti samane loomakarjaga. Konkurentsist haaratud. Võimu ja positsioonivõitlus. Kus käib võitlus liidrikoha pärast. Aga kus on liidrid, seal peavad olema ka tõrjutud. Aga kuidas oma seisundit teiste silmis tõsta? Kui liidrile väljakutset esitada ei ole jõudu. Kuid samas sooviks vähemasti tema lähikondlase positsioonigi. Eks siis pead näitama, et oled siiski arvestatav tegija , piisavalt kõva mees.Aga kuidas? Eks siis otsid mõne vagura tossikese ja teed talle tuupi, asud teda kiusama. Ja ennäe, sinu aktsiad kohe tõusevad!
Mõni kõrgete ideaalidega eluvõõras ilu-Eedi hakkab nüüd muidugi kohe miinuseid laduma, et ei meeldi talle see jutt. Kuid selline on kahjuks reaalne elu.
ü
Ülbik.../ 2. veebruar 2018, 10:34
...ei saa viisakast jutust kunagi aru.Saab aru kui saab ise vastu nina ja kogeb tunnet et on ise nõrgem pool.
k
Kust algab kiusamine?/ 2. veebruar 2018, 10:26
Kiusaja tuleb oma kodust, kus tal on eeskujuks tema vanemad ja nende väärtushinnangud.
Kui kodu alaväärtustab vaesemaid, nõrgemaid või näitab kurjalt üles kadedust edukamate ja töökamate vastu, siis võtab laps juba varakult selle omaks. Vaadake Delfi või Õhtulehe kommentaare ükskõik, millise sisuga artiklite all - ainult üks sõimamine, alandamine, ebaõiglane süüdistamine, teiste õnnetuste üle ilkumine. Kaasinimene on nagu puutükk, mille kallal iga kobras mõnuga oma hambaid teritab. Uskuge, kiusajaks ei õpita lasteaias ega koolis, sealt võib saada ainult endasuguseid kambajõmme, kiusamise alged tulevad kaasa kodusest kasvatusest. Pole vaja kasvatada oma lastest ebajumalaid, kes ainult iseennast imetlevad ja teistsuguseid enda kõrval märgata ei oska.
S
!!!/ 2. veebruar 2018, 10:46
Soovitan veelkord vaadata Eesti filmi "Klass". Kiusajad olid ju mitte põhjakihist vaid igati ontlikest, korralikest peredest. Tegu oli mitte kodunt kaas toodud alaarengu ning vägivallaga vaid pigem klassi sisese võimuvõitlusega. Ja saavutatud võimu hoidmisega. Ning kui uustulnuk senisele liidrile alluda ei tahtnud ning koguni talle vastu söandas astuda, siis oli senise liidri ainuvõim ohus. Siishakati teda ennast kiusama. Et talle "",koht kätte näidata". Ja liider haaras sellessee kaasa ka oma kaaskonna. Üks-ühe vastu võinuks ta ju ka ise alla jääda.
t
to tiger/ 2. veebruar 2018, 10:55
Tänapäeval on siis olukord muutunud.
Olen nõukaajal räige koolikiusamise ohver, karjuti kooris, löödi jalaga, kahel korral sain poistelt rusikaga näkku, olen naisterahvas.
Õpetajad ei teinud väljagi.
k
kus sa koolis käisid/ 2. veebruar 2018, 11:24
Kas Kaagvere eriinternaatkoolis vai ?
t
to kus koolis sa käisid/ 2. veebruar 2018, 12:07
Nõukaajal ei teinud õpetajad kiusamisest väljagi.
Vähemalt meie koolis.
t
tiger/ 2. veebruar 2018, 10:19
Siis koolitagegi rohkem koolipersonali märkama ja reageerima. Minu lapse koolis Tallinas on kiusamine alates I klassist. Laps ikka kodus räägib. Õpetaja pidavat kiusajatega klassi ees rääkima. No hallooo, see tekitab kohe kindlasti kiusajas vastupidise reaktsiooni. Tegutsege, koolitage ja veelkord koolitage. Nii õpetajaid, juhtkonda ja loomulikult lapsi koolides
N
!!!/ 2. veebruar 2018, 10:48
Nii see on. Kaebupunnile ning kitujale antakse veel topelt. Kuni õpib suu pidama.
t
to to tiger/ 2. veebruar 2018, 11:16
Mu jaoks on suur üllatus, et õpetaja kiusajaga räägib.
Vanasti ei teinud õpetajad kiusamisest väljagi, tegid näo ei näe - ei kuule.
Õpetajaid koolikiusamine ei huvitanudki.
t
to tiger/ 2. veebruar 2018, 11:02
Kui last kiusatakse selles Tallinna koolis juba 1. klassist alates, miks Sa siis ei lähe kooli ja asju õpetajatega ei aruta ning ei otsi tõsiselt lahendusi? Vihjad siin umbmääraselt, et ...õpetaja pidavat kiusajatega rääkima klassi ees. Loomulikult õpetaja räägib, rääkimine tema ainus mõjutusvahend ju on, isegi näppu viibutada ei tohi, kohe saab lapsevanemalt ahistamissüüdistuse.
Küllap Tallinna hiigelkoolides on olemas ka psühholoogid ja sotsiaalpedagoogid ja teised spetsialistid, kellega saaksid koos klassijuhatajaga neid probleeme lahendada. Mine ise ka klassi ette ja räägi õpilastega kui lapsevanem. See aitaks Sinu last rohkem kui delfis kooli peale näpuga näitamine, et juhtkond koolitamata ja õpetajad rumalad.
t
to to tiger/ 2. veebruar 2018, 11:29
Mind asus kusagil 5-ndas klassis kiusama üks istumajäänu. Ta ise oli klassi veelgi tugevamate jõumeeste poolt tagakiusatav. Seega üritas mulle kui endast veel nõrgemale seda kõike "tagasi teha" ja kiusajana teiste silmis oma positsiooni veidi parandada. Aga kui asi läks juba isiklike asjade lõhkumise ning ära võtmiseni, siis ei saanud seda enam kodus varjata. Ja ema tuligi kooli. Kiusajaga vesteldi, noomiti, mainiti käitumishinnet. Ja siis alles läks tagakiusamine lahti. Siis olid minu vastu korraga KÕIK! Et kaebupunn ja kituja. Ning tehti korralik kambakas ja anti naha peale. Nii öelda "õpetuseks"! Ja langesin kogu klassi põlu alla.
Kaasa tunda, s.o. kollektiivi ignoreerida ei söandanud keegi. Sest siis oleks too ka ise põlualuseks muutunud. Aga kes seda tahaks?
t
tiger/ 2. veebruar 2018, 12:31
Käisingi esimesest klassist peale koolis nii õpetaja kui lastega rääkimas sest oma laps sai pidevalt küll rusikaga, küll lükati wc-sse jne. kuni ta juba kartis kooli minna. Soovitasin tal õpetajale öelda kuid õpetaja ütles lapsele, et ära kaeba kogu aeg. Momendil kiusatakse tema klassis ühte tüdrukut kelle riided ei pidavat teistele tüdrukutele meeldima. Karjutakse, et hoidke eemale tal täid peas, võetakse kehalise kotist riideid ära ja loobitakse laiali. Õpetaja aga pidi siis seda kogu klassi ees arutama. Psühholoog laiutas minu puhul käsi,et mis ma ikka teha saan
k
2. veebruar 2018, 11:22
koolitage milliseid õpetajaid ja juhtkonda? kas selliseid, kes ka ise omi sümpaatiaid ja antipaatiaid reljeefselt väljendavad?
t
Tõsi/ 2. veebruar 2018, 10:17
koolikiusamist on liigagi palju ja kui seda teemat tõstatab kiusatava lapsevanem üles siis koheselt ka kooli poolne vasturünnak,sest kool ei süvene asjasse ja ei viitsita tegeleda.Nõus,et kiusate kodudes pole kõik korras ja antakse hoogu juurde,et tema võsuke oleks koolis tehtud mees ja kõik kardaksid teda.Kuid olgem ausad,kiusajad on ise kas raske lapsepõlvega või siis lihtsalt ükskõikse ellusuhtumisega perest.Pole kuulda olnud,et korralikust ja haritud kodust sirgub teiste kiusaja.
Ja veel kui keegi tõstatab üles teema koolikius siis enamus poeb sellise teema varju nagu KIUSUVABA KOOL JA TORE.Tegelikkus aga räägib midagi muud.Võtame näiteks Antsla kooli,kus on kiusajaid ja vägivallatsejaid küllaltki,kuid kool eirab kõike seda ja vaadake,et kool teeb kiusatavast ohvri.Kurb aga tõsi.
t
to Tõsi/ 2. veebruar 2018, 11:21
Ei ole nii, kiusajad on igasugustest, ka väga headest peredest.
Olin ise kunagi ohver ja tean, koolis ei sallita tossikesi, teistsuguseid, keda peetakse imelikeks.
Hoopis minu kui ohvri kodus oli probleem, ema oli psüühiliste häiretega, seetõttu olin mina väga vaikne ja jätsin imelik mulje.
Kiusajad enamuses olid täiesti normaalsetest peredest, mida ei saa minu ema ja minu kohta öelda.
k
Kuidas saab õigustada sellist asja :O/ 2. veebruar 2018, 17:01
Ja ohvrirolli olete kenasti omaks võtnud ???
p
puhas vale/ 2. veebruar 2018, 10:15
riigi poolt lood suure papi toel ju mingi programm, mis olla tänaseks koolivägivalla lõplikult likvideerinud.
j
jaan/ 2. veebruar 2018, 10:14
kui selliste probleemidega tõsiselt ei tegeleta, hakatakse meil ka varsti tulistama
s
2. veebruar 2018, 11:56
see oleks tegematajätmiste täiesti loogiline tagajärg.
j
4. veebruar 2018, 00:12
Jaa. Praegu tulistatakse vaimselt- inimeste hinge. Ju kiusajad ei pea hinge väärtuslikuks, mõistate..
k
kurb/ 2. veebruar 2018, 10:07
kooli kiusamise taga on agressiivsed lapsevanemad kes rinnaga kaitsevad oma võsukesi kes teisi kiusavad ja kahjuks ka ükskõiksed klassijuhatajad kes ei suuda või ei taha kiusamisprobleemidega tegeleda ja nii kiusajad muudkui kiusavad edasi
r
räämus/ 2. veebruar 2018, 10:18
koolivägivalla juured peituvad klassivahedes ja meeletus ebavõrdsuses. mis kajastub laste riietuses, autodes, võimalustes ja kodunt kaasa antud upsakuses, tõusiklikkuses ja lihtsalt alpluses.
s
4. veebruar 2018, 00:16
Sul jäi midagi puudu. Vaid tõusiklikkuses või upsakuses ei peitu kurjajuur. Kiusu põhjustaja on ka kadedus teiste edukuse vastu.

i
Indrek2/ 2. veebruar 2018, 10:06
See on VANEMATE tegemata töö. Lisaks muidugi tõsiasi, et tänu vasaknärakatele on õpetaja muudetud koolis teenindajaks. Autoriteeti pole.
n
nonoh/ 2. veebruar 2018, 12:11
vaata, mida kirjutad! Kui sul on laps, siis kindlasti sõimab teisi närakateks nagu sa ise. Ole täiskasvanu, kasvata oma last .Indrek2 millest te kodus räägite ja kuidas+
j
4. veebruar 2018, 00:22
Jah, hea kaasa jaurata aga enda viga üldse ei pane tähele. Indrek2 arvab et kedagi siiski võib kiusata ja närakaks sõimata ja nii see ring pöörlema jääb. Vahel peab iseendast alustama et muutusi näha.
p
peale/ 2. veebruar 2018, 09:47
suurt lõimumist: viiedik ei saa tuupi...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee