Eesti Vabariigi 100. juubel

AIN MÄEOTS: värske lähenemine on alati teretulnud (12)

Anett Rannamets, 1. veebruar 2018 12:00
AIN MÄEOTS ootab põnevusega, milline saab olema 100. aastapäeva kontsert ERMisFoto: LAURA OKS
Eesti näitleja, teatrilavastaja ja filmirežissöör Ain Mäeots on arvamusel, et kõik värsked lähenemised on alati teretulnud, isegi kui tegemist on sellise traditsioonilise sündmusega nagu vabariigi aastapäeva kontsert-etendus.

Eelmisel aastal, 99. aastapäeva kontserdi laval nägime Jaak Printsi pappkastidest lavastatud metafoorseid kujundeid. Sel aastal lava polegi ja on võimalik, et kontserdi asemel panevad teater NO99 lavakunstnikud 100. aastapäeva puhul mängima hoopis filmi.

"Ideest rääkides ja seda kommenteerides - mina olen alati selle poolt, et peaks teise nurga alt vaatama ja midagi värskendama. Isegi väga traditsioonilises vormis," märgib Mäeots.

Ain Mäeots on kahe käega uuenduslikkuse poolt, kuid tunnistab, et väga keeruline on filmi kohta midagi asjalikku öelda, kui ise näinud pole.

"See, et tegemist on eelsalvestatud asjaga, filmiga - see võib olla jumal teab missugune. Aga see on tore, et üritatakse leida värskeid lähenemisi," sõnab lavastaja ja tunnistab, et ootab põnevusega, mis lõpuks välja tuleb. Seda enam, et tegemist on eriliselt piduliku sündmusega, kus tähistame sajandi saabumist.

Samal teemal

08.05.2018
Ain Mäeots: „Ise arvan, et olen hea inimene, aga mind õudselt erutab inimeste tume pool.“
24.02.2018
GALERII | ANNA TEADA! Kuidas meeldis sulle teater NO99 lavastatud EV100 mängufilm?
01.02.2018
JAAK ALLIK: traditsioonilist kontserti pole võimalik ERMis korraldada
31.01.2018
Vabariigi aastapäevapeol tuleb tänavu kontserdi asemel mängufilm?