„Kikerikii!“ kõlab kaugele, kuid kukk peab enda kuulmist selle vägeva hääle eest kaitsma, näitas ajakirjas Zoology ilmunud uurimus.

Õnneks saab ta sellega hästi hakkama. Keskmine kikas suudab tekitada umbes 100 detsibelli tugevusega heli. See on sama lärmakas kui mootorsaag.

Kukkede kolju uurimine näitas, et nende trummikile on kaetud erilise kaitsekihiga. Kui kikas kiremiseks hoogu võtab ja pead kallutab, siis kuulmekäik sulgub. Lisaks on lindude kuulmisrakud taastumisvõimelised.

Jaga artiklit

19 kommentaari

A
Arvu  /   16:32, 4. veebr 2018
Puht vale kõik see jutt, tõmba õues uskvarna käima ja tuurita kumma hääl on tugevam. Kuked on targad poisid, kana on ainult noh nagu naised. Kükitavad maha ajavad tiivad laiali ootavad millal selga ronid. Pildil olev kukk enam ei laula, et nokk on lahti. Poiss on laulu kohe lõpetanud ja lahtise nokaga jookseb tagasi õhk sisse väikse korinaga. Kukega sa võid päev otsa temaga juttu ajada kui ta sul põlvel seisab kuhu ronib ise kui õues pingil istud. Ta on uudishimulik poiss, uurib su hambaid, silmi kuhu nokaga virutada. Kui sa süles oled söötmise harjutanud siis oled sa pärast temaga täitsa hädas käib taga kui vanakuri. Tuleb tuppa tagant järele ei karda koera ka kui koer läheb segama saab tema ka paugu kirja. Kui see zooloog nii tark on rääkigu parem miks kukk enne kiremist tiibu laksutab. Õhtu hakkab ja lähengi teda vaatama mida ta oma naisega teeb.
U
Urjuh  /   16:40, 3. veebr 2018
miks pappel kirjutades targemaks ei muutu- järgmise loo teema lausa ette antud !

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis