Eesti uudised

Erakorralise pensionitõusu jaoks raha pole, eakad vajavad süsteemi

Eesti Päevaleht, 1. veebruar 2018, 08:02

103 KOMMENTAARI

3. veebruar 2018, 15:07
Miks peaks kuluhüvitiste maksmise lõpetama? Maksusid tuleks just veel lisada,ikka rohkem.Kes maksta ei jaksa siis mingu põõsa alla, seal ruumi küll ja söögu muru.Hääletada tuleb nende riigikogulaste poolt kes praegu on valitsuses,et nad saaksid veel rohkem omi palku tõsta.
v
ville/ 3. veebruar 2018, 12:45
Jura/09:59-le Mina ja minu tutvusringkond saavad kõik 320 euri pensioni ja elame täiesti lahedalt ära.Mida te siin kogu aeg jaurate,et raha vähe ja raha vähe. Ärge siis raisake.Nii ei tohi valitsust solvata.Me penskarid valime kindlasti kõik samad tegijad valimiste päeval tagasi, sest nii harjunud nendega.
j
Jura/ 3. veebruar 2018, 09:59
Tegelikult on erakorraline pensinitõus lausa hädavajalik, see ongi süsteem ja selleks on raha kindlasti ka olemas. Miks õukonnameedia siin idee väljatuleku esimesest sekundist nii usinasti seda tambib? Aga seegi ju selge: meil puudub igasugune sõltumatu meedia. Tegelikkuses on parempoolsete rahastatud ja nende lõa otsas istuv hüpiknukkude kamp. Mõni rünnak on lausa jabur. Ja Nestor võiks küll vait olla: just tema ja Lauristinin valem ei tööta ammu ja on elule jalgu jäänud. Tulumaksuvabastus on toeks väikesema ja keskmise palgaga tööinimestele. Pensionid aga jäid selle mõju alt välja, ning need on ikka häbematult väikesed. Vastupidist väitvad inimesed ei näe enda nina otsagi, rääkimata sellest kaugemale. Suhteline vaesuspiir on 468 eurot, keskmine, kordan keskmine pension oli 2017. aasta III kvartalis 409,1 eurot. No comments!
t
Täna/ 5. veebruar 2018, 23:25
Pensioniarvestuse aluseks peab olema vastava ameti tänapäeva ametitasu.
r
Raul/ 3. veebruar 2018, 09:42
Pole põhjust virisemiseks sest kogu aeg ise valite neid samu tagasi.Ahahaa!
v
Valve/ 3. veebruar 2018, 09:39
eve/05:43-le Eestis pole olnud võimul eelmisi valitsusi.Kogu aeg ikka samad ju.Valitsemine käib ringiratast.Kui tahad muutusi ja inimväärset elu siis vali valimistel Eesti Konservatiivne Rahva Erakond,-aus erakond!
k
Kai/ 4. veebruar 2018, 16:37
Vot sellega olen küll päri,mina ja palju minu sõpru ja sugulasi on täpselt sama meelt.
a
Ah soo/ 3. veebruar 2018, 05:44
tuleb lõpetada teiste riikide abistamise ja raha olematuks sõjaks ettevalmistamiseks.
e
eve/ 3. veebruar 2018, 05:43
Raha on ja eakad peavad saama inimväärset elu, mille neilt on röövinud eelmised valitsused.
j
ja ka/ 5. veebruar 2018, 06:04
T
,,A,,/ 2. veebruar 2018, 19:56
Tüüpiline, et valetada end võimule, on kõik lubatud.

j
Juhan./ 2. veebruar 2018, 09:08
Pensioni tõusuks raha pole aga enda palkade tõstmiseks jätkub ja katuserahad mida jaotatakse kontrollimatult.
p
Pensionär/ 1. veebruar 2018, 22:29
Kas ma saan õieti aru,et raha pensioni tõusuks ei ole aga ,et midagi lubama peab(enne valimisi) siis lubavad mingi sotsiaalsüsteemi mis nii kui nii toimima ei hakka aga vähemalt on lubatud.(lubamise pärast lubame)
s
1. veebruar 2018, 21:54
Sotsiaalhartaga Eesti ei ühinenud aga naaberriik Soome ühines ja sotsiaalsüsteem toimib.Kõik mida hing ihaldab kõik on olemas inimväärseks vananemiseks.Olulisim on Soome ühiskonna inimlik suhtumine oma kõige nõrgematesse st lastesse,invaliididesse,pensionäridesse.
l
lulla/ 1. veebruar 2018, 21:33
Sotsiaalhartaga ühinemine toimus aegu tagasi.Eestil võiks ilma sotsiaalhartata ka palju paremini minna kui valitsusel vähegi tahtmist oleks.Miljoneid lennutatakse siia ja sinna.Ega siis raha puudust ei ole.See kuidas meil edaspidi minema hakkab sõltub nüüd sellest kellele valimistel hääl antakse.Mina loodan EKRE peale.
e
Elukutseline Setu/ 1. veebruar 2018, 20:28
Mis asi on SÜSTEEM mida saab süüa ja ravimina tarvitada? Selliste geniaalsuste suust välja ajajad (Nestor) on aga paraku nii piiratud inimesed, et ei oska isegi piinlikust ja häbi tunda.
k
kui meil oleks/ 1. veebruar 2018, 20:10
sotsiaalharta, siis ilmselt peaksime eliidile teatama, et seekord me saame tõsta vaid 40 euri, kate on olemas (tegelikult ei ole). Oleneb ju, mis järjekorras summad paika pannakse, kellele esmalt, kas neile, kes on vaesuses või täielikus vaesuses, või siis... alustatakse neist, kellel niigi küllalt. Kas mõni erakond on juba lubanud sotsiaalhartaga ühinemist?
s
1. veebruar 2018, 19:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
e
EE/ 1. veebruar 2018, 21:54
on riigifirma. Kasum kukub riigi eelarvesse ja aktsionäride kaukasse. Riigi eelarvesse laekunud osast makstakse meie kõigi kulusid kinni. Seega, mida kõrgem elektri hind, seda suurem riigi kasum. Elektrit aga tarbivad kõik ja kui ei tarbi, siis maksad selle eest, et sinu suvila juurde läheb liin, mida on vaja hooldada ja kusagil on alajaam, mida on vaja putitada, sest see on nõukaaegne ja seda ei saa selliste kasumite juures kuidagi uuendada.
e
en/ 3. veebruar 2018, 08:35
See kena riigifirmade aeg ju oli nõukaaeg. Kõik oli riigi oma ja raha jagati plaani järgi kõigile. Elekter oli vist 2 kopikat kilovatt tund Praegu kogutakse raha ja jagatakse kõigepealt ülemisele otsale vaatamata sellele , et seal keegi millegi eest ei vastuta. Kõige jaburam näide on haldusreform.
õ
1. veebruar 2018, 19:26
Õige mõte.Võtame kõikidelt kõik ära!kasige kõik riigist välja!Kes minna ei jaksa pangu kõik nöörid kaela!Jäägu maa kõik loomadele!

e
ettevõtjatelt tuleb kõik raha ära võtta/ 1. veebruar 2018, 18:11
siis saab hingata rahulikult
k
1. veebruar 2018, 16:38
Kes keelab võtta?Teen mida tahan ja valin keda tahan.
j
ja nii see ongi/ 1. veebruar 2018, 19:24
mina olen uudishimulik õhtulehe lugeja. ja loen kõiki uudiseid, ning seejuurrs teen ka seda mida vajalikuks pean
l
lulla/ 1. veebruar 2018, 16:20
Pensionäridel pole mõtet unistada,et kuidas kõik võiks paremini olla.Nii kui nii ei tõsteta pensione mitte sentigi, eurodest rääkimatta,sest valitsusel puudub tahe midagi muuta.Mina loodan Eesti Konservatiivsele Rahva Erakonnale.Hääletan valimistel nende poolt.Kaotada pole mul midagi aga võita küll.
o
on/ 2. veebruar 2018, 23:31
tõstetud küll ja see 17 eurot läks kohe apteeki aga mille eest maksan nüüd kallimat piima,leiba liha jne. pole teada veel, kui välja nuputan, annan teada...ahjaa, rohud apteegis olid juba kaks korda kallimad, sinna see tõus jäigi...kahju , et meil pole STABIILSUST, sellest on suuur põuud.
k
Kuidas ei ole?/ 1. veebruar 2018, 12:45
Minu abikaasa käib pensionärina tööl ja nüüd uue maksuseadusega kooriti pensionilt 86.-eurot. Paljud pensionärid, kaotasid sellise summa,riigi kasuks! See raha60-70 eurot saab nüüd jälle tagasi maksta...kõik õnnelikud,pensionärid ja valimiste eelsed punktid olemas! VÄGA VASTIK,MIDA PENSIONÄRIDE KALLAL TEHAKSE!!! OPOSITSIOON,PEAKS ÜLDSE OMA SUU KINNI HOIDMA..ERITI HR LIGI!
i
imelik/ 1. veebruar 2018, 16:52
see 64 euri seadus ei olnud ju reffide väljamõeldis vaid selle geniaalse ideega tuli välja keskerakond. nagu lisaraha väljapigistamine elektrit tarbimata elektriarvetega
r
Ronja/ 1. veebruar 2018, 20:27
Mida ütlevad ja kuidas elavad pensionärid kellelt ei olegi riigil miskit 86,-eurot võtta. ? Need pensionärid on enamuses nohinal omaette ja vaatavad kuidas toime tulla. töötavad pensionärid peavad tulumaksu maksma nagu kõik tööealised inimesed maksavad. See ongi loomulik,pole vaja vinguda.
t
To:Ronja/ 1. veebruar 2018, 22:41
Pensionär on oma pensioni,pikkade tööaastatega välja teeninud js kõik need aastad ka oma teenitult tulult makse maksnud. Miks peaks pensionär seda tega topelt? Niiet Ronjake,suu kinni selle kiha pealt-pension on välja teenitud ha kellelgi,ei ole õigust seda puutuda!...SELGE
s
süsteem/ 1. veebruar 2018, 12:32
võiks olla niisugune, et kui tõstetakse min. palka, siis tõstetakse ka min. pensionit. Ja kuna pensionid on niigi tohutu vahega, siis aprillikuine pension võiks tõusta kõigil ühepalju, sest hinnad ja maksud on kõigile võrdsed. Pensionitõusudeks on ju teatud summa, tuleb jagada see pensionäride arvuga ja ongi teada, kui palju tõus on, praegusel juhul lähevad pensionite vahed iga aastaga suuremaks.
t
Tarkpea/ 1. veebruar 2018, 20:32
pensionid tuleb ümber arvestada,arvestades 1 tööaasta võrdseks 1 pensioniaastaga ja ongi see vaesem pensionär veidi rikastele pensionäridele järele jõudnud. Nii lihtne see ongi !
j
ja/ 1. veebruar 2018, 21:58
siis suureneb keskmine palk veel kiiremas tempos ja riigikogulastele makstakse 4 keskmist ja siis leiavad kõik kõrged riigiametnikud, et miks nemad peaksid nii vähe saama ja selle peale tõusevad ka nende palgad ja siis tõuseb veel keskmine ja kes teie arvates selle raharalli juures kaotajaks jäävad? Ikka need, kes on väikesepalgalised. Mott
m
Maša/ 1. veebruar 2018, 12:30
Ainuüksi mõte, et pensione võiks tõsta ajas riigikogulase marru.
e
ei saa aru/ 1. veebruar 2018, 11:33
Keskerakond tuli välja valimislubadusega nagu oleks nad opositsioonis. Tuletan siinkohal meelde, et härrad-prouad on täna valitsemas ja kui neil on mõni suurepärane idee siis pole kedagi kätt ette panemas. Tehku lisaeelarve ja rulligu riigikogust läbi (kasvõi homme) erakorraline pensionitõus kui see nende arvates vajalik. Opositsioonile vihjeks, et ka neil oleks võimalik seaduseelnõu koostada nii nagu omal ajal tegi Savisaar koduse maa maksustamisega.
Aga asjast. Juba aasta aega tagasi oli selge, et kommunistide valitsusse pääsemine päädib kiire hinnatõusuga ja proletariaadile tehtud maksusoodustus 64€ vaid leevendab olukorda. Pensionärid loomulikult olid esimesed kannatajad nn "hoolivast" poliitikast. "Teised lubavad, meie teeme" viitab kogemusele NL armeest kus tekitati raskusi selleks, et neid ületada. Võidukalt loomulikult.
Täna on olukord selline, et pensionäride ostuvõime languse on tekitanud valitsus ise ja nende juhterakond asub seda lahendama aga vaid lubaduse näol. Kus on nüüd "meie teeme"?
Tegid jah sest teised lubasid ja keegi ei keelanud.
Kokkuvõtteks lisaks, et kui ühiskonnas on kerkinud terav probleem siis ei pea otsustajad lahendamisega ootama valimisteni vaid tehku kohe ära.
j
just,just-"ei saa aru!"/ 1. veebruar 2018, 12:41
nii on,-"Teised lubavad,meie teeme!",
nüüd on aeg alampalk /miinimumpalk ka 1000.- tõsta,see ju KE lubadus!
KE-kui 100.- pensionilisa,siis tulgu see kohe,2019 või 2020 pensionäre ei rahulda.
2020.a. on valimised ka möödas ja ei mingit huvi pensioni tõsta.
Tegutseda tuleb kohe ja siis pensionide pealt vaatame,kas saate hääle või mitte!
j
just nii/ 1. veebruar 2018, 14:29
Mäletan kui europarlamendi valimiste ajal toimetasid noored mehed kel seljas roheline pusa kirjaga "Saadame Kadri Euroopasse!". Tollal nõudis Simson valju häälega, et vaeste toetamiseks on hädasti vaja langetada elektriaktsiisi. Täna vist pole Eesti euroopas kuna võimul olev minister Simson ei taha toonasest lubadusest silpigi meenutada?
Kuna hinnatõus on reaalsus täna ja tänu just keski juhitavale valitsusele siis tehku pensioni tõus ära KOHE! Valimiste lubadused teemast mis toimub 2020a ja hiljem kõlavad nagu omal ajal kommunismi ootus mis pidi kohe-kohe tulema aga ikka silmapiiri taha kadus.
n
no naera puruks/ 1. veebruar 2018, 16:54
ja nüüd põrutas seesama uuenev keskerakond elekriarvetele lihtsalt tarbimata elektri eest juurde 4 euri.
Palju õnne ja põruge tulevakevadistel valimistel !
t
Töörahva Kommuun/ 1. veebruar 2018, 11:32
Tohutu raha seisab pankades inimeste hoiustel (miljardid eurod!)! Mitte sentigi peaaegu need hoiused protsenti ei teeni! Võtta sealt teatud osa ja lasta ringlusesse pensioni tõusuna? Mis see raha seal ikka vedeleb, kui omanikul seda vaja ei ole!
k
kui võtta/ 1. veebruar 2018, 12:04
sealt vanurite matuseraha, kas siis riik hakkab matma ka?
k
Kesik/ 1. veebruar 2018, 12:17
Sealt võiks tõesti võtta! Miljardid ei ole matuseraha! Matuse saab peetud ka 500 euroga?Võtta võiks astmeliselt? Neil, kellel alla 100 euro : 50prossa minema, kellel 1000 arvel - 45 prossa sealt minema jne kuni neil, kel miljon või rohkem - neid hoiuseid ei puutu, sest juba sellise raha on asised ja töökad inimesed sinna kantinud!
k
kullakene/ 1. veebruar 2018, 16:56
need pangas seisvad miljonid kuuluvad käputäiele uusrikastele elukunstnikele( rublamüüjad, millimehed, laevanduse ärastajad jne)
t
tubli/ 1. veebruar 2018, 22:03
matemaatik, kesik! Nii nad tegelt teevadki kogu aeg. Suurepalgaliste tulumaksu tõus oli naljanumber. See pidi pealegi astmeline olema. Ainult, et läks astmekese võrra madalamaks, kui teistel.
v
Vaata ringi/ 3. veebruar 2018, 10:01
Vaata ringi, enne kui jama ajad. Riik maksabki sellest aastast matusetoetust läbi kohalike omavalitsuste kaudu, vähemalt 250 euroga.

p
paljud/ 1. veebruar 2018, 11:24
inimesed peavad elama 140 euroga toimetuleku toetus kas see on inimväärne ?
e
enamus/ 1. veebruar 2018, 12:05
töötutele ei ole riik maksnud sentigi, hoopis nõuab erinevaid makse.
v
vähemus/ 1. veebruar 2018, 12:42
töötud kasutavad ka riigi poolt pakutavaid HÜVESID! Loomulikult, et makse maksma peavad!
s
soovitus/ 1. veebruar 2018, 14:40
aga kas tööle ei oleks mõistlik minna. kaua teised neid peavad söötma ja jootma
m
maakas/ 1. veebruar 2018, 11:24
Ahh mida ajada rumalat juttu! Raha ju on! raha on pensionisammaste kujul! Kui 15 aastat tagasi neid sambaid rajati, siis telekas tuli reklaam - see meie suusataja vanurina kuskil Lõunamere palmisaarel ja limpsis kokteili! Igale pidi pensipäevaks sambas olema vähemalt MILJON! Võta sealt ja aga naudi! Noh penskarid - nautige neid endi korjatud miljoneid eurosid!!! Ah ja, panga vestibüülis on veel rahamasin, mis teeb piiks-piiks, sealt saab ka pakkide kaupa raha välja võtta! Blondiin proovis ja asi töötas! teised ainult lubavad aga Kesikla teeb!
a
Alar1 veel/ 1. veebruar 2018, 11:06
Tekib küsimus, kas pensionäri üldse tahavad seda erakorralist tõusu. Praeguse valitsuse tegemiste järgi pannakse siis otsa ka selline tulumaks, et pensionär saab kätte veel vähem, kui ta enne sai.
p
pension 297 euri,/ 1. veebruar 2018, 12:08
miks ma ei peaks tahtma, äkki tahaks kõik hambad korda teha? Just käisin neid tegemas, mis valutasid, maksin üle 200, aga hüvitist ei saanud, kuna maahambaarstil pole lepingud, raha võtsin küttepuude rahast.
k
Kiku / 1. veebruar 2018, 12:21
Kui nüüd tuba külm, siis pidigi elus organism seal kauem värske säiluma ja kindlasti see ka hammaste tervisele positiivne?
M
?/ 1. veebruar 2018, 12:23
Miks ei kasuta pensionisammaste miljoneid?
p
pension 331 euri/ 1. veebruar 2018, 22:05
mina käin poole kohaga tööl ja maksan lisa tulumaksu.
p
Pensionär/ 1. veebruar 2018, 11:04
arvamus/09:46-le Panin sulle miinuse.Inimväärne eutanaasia,mis see on?Kes eutanaasia protseduuri toimetama hakkab?Kes on see otsustaja kes ütleb kui kaua mina elada võin? Ja mida tähendab inimõigus?
a
arvamus/ 1. veebruar 2018, 11:38
Ise otsustad, lähed pensipäeval poodi, ostad head ja paremat, astud arsti juurest läbi, kes annab allkirja/avalduse alusel tableti ja endale sobival hetkel siirdud teispoolsusse.
6
63-aastane/ 1. veebruar 2018, 12:09
mina annaks kohe allkirja, et kui jään nii haigeks, et iseseisvalt toime ei tule, tehtaks süst ja jääksin lihtsalt igavesele unele.
6
66 aastane/ 1. veebruar 2018, 22:09
nõus Sinuga. See, mis hooldekodudes toimub on õõvastav ja veel millise raha eest. Kui endaga enam toimetuleku lootust ei ole, siis meelsamini minek. Ma olen isegi ravimeid kõrvale pannud ja siis järjest võtan vanemaid ja jätan uuemad alles. Ainult üks mure on, et kui neid tablette võtta tuleks, kas siis on ka veel piisavalt oidu nende manustamiseks.
i
1. veebruar 2018, 20:01
Ise annad nõusoleku enese eutaneerimiseks, see ju uus moodne trend, mingid uusfeminisstid ju propageerivad FB-s alates 50. eluaastast kohustuslikku eutanaasiat.
8
85-ne/ 3. veebruar 2018, 10:21
Aga kes siis noori ülal peab, kui juba 50-sed eutaneeritakse?
Noored ju ise niisugused lumehelbekesed, kes lihttööd ei oska ning ilma papa-mamma ja vanavanemateta hakkama ei saa.
a
aga/ 5. veebruar 2018, 06:17
mis see sinu asi on, kes peab ?
a
Alar1/ 1. veebruar 2018, 10:55
Just äsja oli jutt, et puuet on liiga kergekäeliselt antud. Nestor esines mõttega puudega inimestelt puudetoetus ära võtta. Ilmselt kavatsetakse nüüd puudega inimeste tasku kallale minna. Pensionäride tasku kallale juba mindi. Näete ise, et valtsuse jutt ja teod erinevad täielikult. Pensionäridele kavatsetakse juurde anda, et oleks, mida ära võtta.
m
mudugi/ 1. veebruar 2018, 17:55
Nestoril täitsa õigus, kui inimesel juba on puud siis põle toetust vaja. Aga kui ta küttepuude raha eest hambid remontis siis on vaja. Ja kaeru tahaks kah!
v
Võrdsus Eesti moodi/ 1. veebruar 2018, 10:52
Võiks pensionäride pensionit 100 € võrra tõsta, aga ei, hoopis 20%. Vaestele pensionäridele 20 €, rikastele 400 €. Trahv on aga kõigile 100 €, nii vaestele kui rikastele.
s
süsteem on vajalik sellisena,/ 1. veebruar 2018, 10:38
et EAS on eelarves 50 miljoniga,mitte 215 miljoniga nagu praegu.
165 miljonit olemas.Kuluhüvitiste maksmine lõpetada(nagu EKRE NÕUAB!),
jälle miljonid olemas.Aktsiisid normaalsele tasemele ja eesti inimene ostab
alko eestist,jälle miljonid tulevad.
Miks seda ei tehta?-
Vastan:Elliit on mugavustsoonis ja kulutusi ENDI arvelt ei soovi.
e
ekre/ 1. veebruar 2018, 22:14
võib ju öelda, et kuluhüvitiste maksmine tuleks lõpetada, aga kui nad ei ole 51% valitsuses, siis on alati võimalik oma lubadustest taganeda, mitte midagi muuta ja öelda, et koalitsioonipartnerid ei lase muutusi teha. Näidake mulle ühtainukest riigikogulast, kes ütleks, et vähendage jah mu palka ja võtke kuluhüvitised ära või siis vähemalt maksustage kõik need hüvitised. Ei ole kahjuks sinisilm, enam. Elu on õpetanud
c
Clat/ 1. veebruar 2018, 10:18
Riigil raha küll aga meil ei ole riigiisasid kes rahvast hooliks.

a
ARVAJA/ 1. veebruar 2018, 10:01
Pensionite lisaks raha ei ole, aga riigikogulaste üürikorterite jakuluhüvitiste jaoks raha on. Kas teie olete tõesti kõige vaesemad? Häbi teile.
v
vanasõna/ 1. veebruar 2018, 10:38
Igaühel on küüned enda poole!
Küll küllale liiga ei tee!
a
ARVAJA/ 1. veebruar 2018, 09:56
Pensioni lisaks raha ei ole, aga riigikogulaste üürikorterite toetuseks on raha, kuluhüvitisteks on raha. Kas tõesti teie olete meie riigis kõige vaesemad? Häbi teile.
a
arvamus/ 1. veebruar 2018, 09:46
Riigi kulutusi (ametnikearmeed) nagunii keegi vähendama ei hakka, võimaldage vanuritele siin nälja ja vaeva asemel vähemalt inimväärne eutanaasia.
n
1. veebruar 2018, 20:14
Nestorile eutanaasia esimesena, küll siis teised ka nõustuvad.
n
Nojah/ 1. veebruar 2018, 09:44
Asi ju väga lihtne, kõik alla 100 aastased tööle ja ei mingeid pensioni makseid siis saame kreeklasi tugevamalt toetada.
1
1. veebruar 2018, 09:31
100 euri anname 200 euri võtame.
e
ee/ 1. veebruar 2018, 10:44
Ega pensionärgi seda lubatud tasuta saa. Üle 500 hakkab riik osa tulumaksuna tagasi saama. Kurioosumiks on see, kuid suurt pension ning suurt palka või dividende saav pensionääril tekkib hoopis negatiivne saldo.
s
1. veebruar 2018, 20:16
Siis paneb õigel hetkel kõrvad pea alla ja ütleb, et netu ja ei tulegi.
m
Mina./ 1. veebruar 2018, 09:21
Pensionitõusuks saaks raha riigiametnike töötasude vahendamisega.
v
vanaema tõnistele/ 1. veebruar 2018, 09:16
Gut, gut, veri gut! Ai em sori. Netu deneg!
m
mm/ 1. veebruar 2018, 08:57
praegu lähevad vahetamisele armee laskerelvad - 75 milli, kas praegused on suurest paugutamisest juba nii kulunud, et enam pauku ei tee, nii käibki raha tuulde lennutamine, pidevalt vajavad vahetamist nii soomukid , kahurid automaadid ja relvastu - Venemaa vot-vot ründab, see hüsteeria on ära tüüdanud. Ja kui ründaks siis Eesti kaitseväest mingit arvestatavat jõudu vastu hakkamiseks ei oleks.
m
Meediast/ 1. veebruar 2018, 14:11
käis läbi vaikne uudis, et relvahange pidada mitmete prominentide finantsprobleemid lahendama...
a
Aga ühisvara?/ 1. veebruar 2018, 14:14
Ühisvara ehk põlevkivi ja riigimetsa majandamisest tuli puhaskasumit üle 100 milli, kellele see siis ikkagi kuulub?! Ehk saaks midagi pensionäridele eraldada, Välismaa pankadele ju saab kingitusi teha!

k
KH/ 1. veebruar 2018, 08:53
Riigiisad raiskavad armuta maksumaksja raha, kõigepealt oma lõpmatute kulude katteks, siis igasugu tobedate ühingute ja teatri peale ja kõige tipuks veel endiste presidentide, kreeklaste ja pagulaste ülalpidamiseks.
m
mis/ 1. veebruar 2018, 21:07
riigiisad,ikka RIIGIRAISAD !
a
Aksel/ 1. veebruar 2018, 08:43
Kõik firmad kes teenivad kasumit peaks 50% kasumist ära andma riigile, siis saaks pensione ka tõsta. Siis oleks pensionärid ka paremas seisus. Järeldus tuleb maksustada firmade kasum.
j
ja/ 1. veebruar 2018, 10:16
samuti tuleks keelata meie raha kantimine Rootsi pankadesse.
i
Irw/ 1. veebruar 2018, 12:31
Tuttav pensionär elab üksi viietoalises ja talle peab kindlasti pakkuma suure lisa pensioni.
ä
ära/ 1. veebruar 2018, 22:20
õienda. Mina elan 4-toalises, saan tavapensioni ja teen poole kohaga tööd. Ei pea kellegi käest raha juurde lunima. Päris hästi tulen omadega välja. Kommentaariumis käin vingumas küll, sest nii mõnigi asi ajab närvi lihtsalt mustaks, aga põhiliseli olen eluga rahul.
m
mine/ 1. veebruar 2018, 22:18
ja tee omale firma ja maksa kasvõi kogu oma kasum riigile.
m
Moderaator!/ 1. veebruar 2018, 08:36
Võin sullegi otse, keerutamata öelda: Oled äraostetav, häbi!
ü
Ütlen siis otse./ 1. veebruar 2018, 08:35
Eestis liigub raha nagu mujal riikides. Eestis liigub suurem osa rahast korruptantide taskutesse. Öelge üks aus ettevõte, kes maksab ausalt elamisväärset palka, ausalt kõik maksus ja tuleb omadega veel plussi? Narrid! Sellist pole Eestis olemas. Milles siis asi? Lubasin öelda otse. Eestlastel puudub ühtsuse tunne. Mitte ainult töölisklassi seas. Ka tööandjad, kes virisevad kõrgete tööjõu maksude pärast, ei liiguta, peale skeemitamise lillegi, et paremini hakkama saada. Niisama reapolitseinikud, sõdurid. Neile anna käsk rünnata meeleavaldajat ja ründabki, nägemata, keda ründab. Selline on juba kord eestlane, kes avalikult võitleb koolikiusamise vastu, ise olles kõigele ja kõigile vastu.
l
1. veebruar 2018, 20:20
Lollustele tulebki vastu seista, paraku just neid meile rohkelt pakutaksegi, arukaid ettepanekuid ei tule, sest need riivaks parasiitide ladviku huve.
s
Süsteemiks/ 1. veebruar 2018, 08:28
oleks 40% abirahadele Eesti eelarvest. Siis ei alluks see osa politikaanidest altkäemaksupakkujate pettustele. Üle vaadataks see osa iga 5 aasta järel, sest earühmade koostis võib ajas muutuda. Kuid nii oleks ka lapsed ja vanurid kindlad, palju nad igal järgmisel aastal saavad.
s
Soovitus viletsusele/ 1. veebruar 2018, 08:23
Laenake raha ühest taskust teisi taskusse ja vahepealt on loomulik kadu.
t
to: 08:23/ 2. veebruar 2018, 09:47
Kui õnnetusse satud, siis hakka seda tegema, teooria ju juba teada!
k
Kaua võib/ 1. veebruar 2018, 08:16
Kõige hullemas olukorrs on töövõimetud, sissetulek isegi alla 200, keegi ei räägi, ei hooli, aga neil samamoodi maksud, lapsed, ravimid, ravi.
h
hääletu genotsiid/ 1. veebruar 2018, 08:23
Nad on marginaliseeritud ja ärapõlatud grupp, mis kuulub hävitamisele.
t
Tundub jah/ 1. veebruar 2018, 08:58
Jaanuaris maksti vanaduspensionäridele laste pealt väikest raha, töövõimetutele mitte, kellelka on lapsed ja kes ka on valdavalt kõik töötanud- ega sisi eurokraavi kukkudes liikluses terveks ei jää!
Aga ei, nemad grupist väljas.
s
1. veebruar 2018, 20:33
See oli IRL-i vaimusõnnitis, et kui staaži 30 aastat välja ei tule siis mingit vanaduspensioni üldse ei saa, olgu või 10 last. Paljudel puuetega inimestel ei tule sellist staaži välja, keskmine invaliidistumise vanus on suht madal.
ä
Äärmiselt ebaaus/ 2. veebruar 2018, 09:44
Kuidas nii? Saab ikka vanaduspensioni, kui vanus sealmaal ja staai vähemalt 15 aastat.
Jutt oli hoopis pensionilisast, mis jaanuarist said vanaduspenionärid. Mis vahe on, kas oled 50, 77 või 40, kui oled lapsi kasvatanud, kuigi oled alla vanaduspensioni ea. Aga näed, meie riigis on, et mitte sentigi anda neile, kel kõige väiksem sissetulek...
v
võib ja veel väga kaua!/ 1. veebruar 2018, 09:48
ja Keskerakond hoolib. Valige neid ikka ja jälle !Istub mehike keskerakonna liikmena riigikogus ja ei oma ega tahagi omada ei mõtlemisvõimet ega algatusvõimet. Tema on kui tinasõdur, ,seisab ja on alati valmis käsku täitma.
Eestit päästab vaid otsevalimiste seadustamine ,kus riigikogusse pääseb inimene oma isiklike häältega ja sõltumatult erakonnast.Samas tuleks koheselt ka lõpetada erakondade rahastamine ja see 50 miljonit eraldada haiglatele tänapäevase inventari soetamiseks.
k
kusjuures/ 1. veebruar 2018, 22:24
neid päris töövõimetuid on tegelikult ju vähe. Nende elujärje parandamine ei läheks üldse väga kalliks. Siin ainult see häda, et kes see seda töövõimetust hindama hakkab? Kui juba hindajaid on vaja, siis pool töövõimetutele mõeldud rahast läheb hindamiseks.
r
reaalselt/ 2. veebruar 2018, 09:46
Isegi üle poole. Oli kunagi, et raha määrati 5000, sellest 3000 läks vasakule, puudelisele jäi vaid 2000 ja siisk õik rääkisid, et saate ju 5000 taastusraviks. Ega nüüd, aja edenendes , parem ei saa olla, meil igal alal ju tohutu regress!
D
.../ 2. veebruar 2018, 09:46
Defineerige: päris töövõimetu!
Nn. hindaja ei saa sellest ju üldse aru!
i
Isla/ 1. veebruar 2018, 08:15
1.aprill või? Kreeka penskaritele raha on ja oma rahvale ei jagu???

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee