Raha (Alar Truu)

Rahandusminister Toomas Tõniste sõnul oleks sajaeurose pensionitõusu mõju riigieelarvele 500 miljonit eurot aastas.

Reformierakondlane Aivar Sõerd ütles, et enne lisakulude tekitamist tuleks riigieelarve tasakaal taastada.

Kokku saaks hoida ka maakonnaliinide tasuta bussisõidu, Tallinna linnahalli renoveerimise või üürielamute programmi arvelt, aga vajalikku summat ikkagi ei saa. 

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul ei saa riigieelarvest 500 miljonit eurot ühekordseks pensionitõusuks ainult majanduskasvu pealt.
 
Seetõttu arvab ta, et abi vajavate eakate jaoks tuleks luua süsteem, mis ühendaks ravikindlustuse, omavalitsuse rahastuse ja ka mingi omaosaluse, et vanainimesed saaksid viimased elupäevad väärikalt mööda saata.
 

Jaga artiklit

103 kommentaari

  /   15:07, 3. veebr 2018
Miks peaks kuluhüvitiste maksmise lõpetama? Maksusid tuleks just veel lisada,ikka rohkem.Kes maksta ei jaksa siis mingu põõsa alla, seal ruumi küll ja söögu muru.Hääletada tuleb nende riigikogulaste poolt kes praegu on valitsuses,et nad saaksid veel rohkem omi palku tõsta.
V
ville  /   12:45, 3. veebr 2018
Jura/09:59-le Mina ja minu tutvusringkond saavad kõik 320 euri pensioni ja elame täiesti lahedalt ära.Mida te siin kogu aeg jaurate,et raha vähe ja raha vähe. Ärge siis raisake.Nii ei tohi valitsust solvata.Me penskarid valime kindlasti kõik samad tegijad valimiste päeval tagasi, sest nii harjunud nendega.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis