88
fotot
Filmi "Rodeo" esilinastus (Teet Malsroos)

Täna esilinastus Apollo kinos Raimo Jõeranna ja Kiur Aarma hoogne dokumentaalfilm "Rodeo", mis räägib Mart Laari esimesest valitsusajast.

Filmi "Rodeo" esilinastus (Teet Malsroos)

Taasiseseisvunud Eesti esimesele põhiseaduslikule valitsusele, mis saab noore ja kogenematu peaministri Mart Laari juhtimisel võimule 1992. aasta sügisel, ei ennustata valitseva kaose keskel paari kuudki. Ometi suudetakse võimul püsida kaks aastat, viies ellu hulga radikaalseid reforme.

Filmi "Rodeo" esilinastus (Teet Malsroos)

Soov "plats puhtaks lüüa" – vabaneda täielikult okupatsiooniaja pärandist ja eelmise valitsuse "pehmest" teest, teeb Eestist välismaal eduka üleminekuriigi musternäidise. Aga kodumaal saadab Laari valitsust üks skandaal teise järel. Usalduse hoidmisest ja kaotamisest rääkiva loo keskmes on konflikt aatemeeste ja pead tõstva uue majanduseliidi vahel, kus peaministril jääb häid valikuid järjest vähemaks. Film jutustab avameelselt ja paraja eneseirooniaga ühe kaasaegse riigi loomise loo.

Filmi "Rodeo" esilinastus (Teet Malsroos)

Jaga artiklit

89 kommentaari

J
JAH  /   22:01, 4. veebr 2018
äraütle karistus käes.
A
ajaloolastele  /   17:56, 4. veebr 2018
Miks nii vähe on tõlgitud kommunismi ja tõelise okupatssiooni ajalugu, mis on avaldatud soome ajaloolaste, saksa ajaloolaste ja muude riikide arhiivide poolt,miks selliseidraamatuid ei trükita eesti ega vene keelde ja ei ole eestis müügil, see on kuidagi kummaline, et eesti taasiseseisvust on üle 20 aasta ja ikka vaikus.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis