Eesti uudised

Gonsiori tänava ehitustöödega alustatakse eeloleval nädalal (1)

Anett Rannamets, 31. jaanuar 2018, 19:43
3D vaade kõnealuse piirkonna tulevasest väljanägemisest: Laagna tee ja Gonsiori tänava ühendusFoto: Tallinna Kesklinna Valitsus
Tallinna Gonsiori tänava rekonstrueerimine toob kaasa suuri muudatusi – ehitustööd hakkavad sealseid elanikke ja liiklejaid mõjutama juba eeloleval nädalal, mil Trev-2 Grupp AS plaanib alustada ehitustöödega. Esimesena läheb remonti K. Türnpu tänav.

Kolmapäeval toimus Kadrioru Saksa Gümnaasiumis infotund, kus selgitati Gonsiori tänava ümberehitamise plaane.

„Et Gonsiori tänav kui terve Tallinna jaoks oluline magistraal vajab põhjalikku uuendamist, on juba pikemalt selge. Rekonstrueerimine oli kavandatud eelmisse aastasse," selgitas Svet esialgset plaani ja lisas, et kuna Eesti eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus pingestas pealinna liiklust, tuli Gonsiori remont sellesse aastasse edasi lükata.

Gonsiori tänava rekonstrueerimine ei puuduta ainult kesklinna elanikke, vaid ka Lasnamäe elanikke ja teisi kaugemalt sõitjaid, kes liiguvad tavapäraselt mööda Gonsiorit kesklinna suunas ja vastupidi. "See tekitab kindlasti ebamugavusi ja probleeme. Palun lihtsalt kannatust ja mõelge sellele, et see keeruline aeg saab ükskord läbi," pani Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva infotunnis südamele.

Ehitustööde kolm etappi: Türnpu - Gonsiori - Kunderi

Kuigi projekti nimetatakse Gonsiori tänava rekonstrueerimiseks, puudutab see ka muid ümberkaudseid tänavaid ning töö kulgeb plaanikohaselt kolmes ehitusjärgus.

Esmalt läheb 5. veebruarist remonti K. Türnpu tänav ja Laagna tee ots Gonsiori–Laagna ristmikust kuni Vilmsi–Laagna ristmikuni, kui ilmastiku tingimused seda lubavad. Seetõttu suunatakse liiklus Laagna teelt Tartu maantee suunas mööda Lubja tänavat, mis muudetakse ehitustööde ajaks kahesuunaliseks.

Gonsiori tänava liikluskorraldus esialgu ei muutu, sinna saab Laagna teelt sooritada parempööret. Türnpu tänavalt pääseb Laagna teele mööda Vilmsi ja Vesivärava tänavat või Vilmsi ja Lubja tänava kaudu. Ehitustööde ajal jääb avatuks Türnpu tänava üks sõidurada Laagna tee suunas. Võimalikud ümbersõidud saab teha ka Laulupeo tänava kaudu, kaugemalt ka Peterburi tee või Narva maantee kaudu.

Niisugune liiklusskeem kehtib plaanide järgi 26. maini, misjärel algab töö Gonsiori tänava uuendamiseks.

Gonsiori tänav peab sügiseks saama muutsuunaraja ja paremad tingimused ühistranspordi kasutajatele. Muutsuunarada tähendab, et liiklus võib kulgeda mõlemas suunas ja selle peamiseks eesmärgiks on suurendada läbilaskvust ning vähendada ummikuid tipptundidel. Muutsuunaga sõiduradu reguleerivad foorid ning liiklusmärgid, mis viitavad kiireima sõiduraja suunas. 

Gonsiori tänav saab kolm rada, mille hulgas mõlemas suunas liikuv ühistranspordirada ja kolmas, mis avatud vastavalt vajadusele: hommikune liiklus kesklinna suunas ja õhtune Laagna tee suunas. Seejuures plaanitakse Torupilli selveri juurde rajada autojuhtidele eraldi parkla, kuhu vajadusel jätta oma isiklik sõiduk ja kust on edasi võimalik liigelda ühistranspordi abil.

3D vaade kõnealuse piirkonna tulevasest väljanägemisest: Laagna tee ja Gonsiori tänava ühendusFoto: Tallinna Kesklinna Valitsus

Kolmanda etapina, 2019. aastal järgneb põhjalik remont J. Kunderi tänaval, mis hõlmab endas ka kergliiklustee rajamist.

Kõikidel tänavatel teostatakse ehitustöid lõikude kaupa. See tähendab, et kinni ei panda tervet vastavat remondisolevat tänavat.

Kõik asjaosalised panevad südamele, et sellise keerulise projekti ajal on oluline säilitada kannatlikkus. Samuti tuleb tähelepanelikult jälgida liikluskorraldust. Vajalikku teavet ajutisest liikluskorraldusest kesklinnas on võimalik leida Tallinna linna kui Kesklinna valitsuse veebilehelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee