Eesti uudised

Anvelt: teehooldusnõuded ei taga enam isegi elementaarset ohutust (50)

Delfi, 31. jaanuar 2018, 15:31
ANDRES ANVELT Foto: Martin Ahven
Siseminister Andres Anvelti sõnul tuleb kiiremas korras üle vaadata teehooldusnõuded, sest hoolimata sellest, et teehooldajad on norme täitnud, on pea kõigi tänavuste traagiliste liiklusõnnetuste ühiseks nimetajaks libe tee.

„Kehtivaid nõudeid on täidetud, kuid nüüd on aeg need nõuded üle vaadata,” ütles siseminister Delfile. Anvelti sõnul on praegused teehooldusnõuded lihtsalt ajale ja kliimamuutustele jalgu jäänud ega taga enam elementaarset ohutust isegi enim hooldatud põhimaanteedel, rääkimata kõrvalteedest. „Praegused väga heitlikud ilmaolud ja suured temperatuuride kõikumised ööpäeva lõikes on olnud üsna erakordsed,” tõdes Anvelt. Nii juhtubki, et teehooldusmasin on küll käinud, kuid lühikese aja jooksul on tee taas jääs ja libe.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Teisipäeval kirjutas Anvelt Facebookis, et liiklusõnnetuste põhjuseks on ka valesti valitud sõidukiirus ja sõiduvõtted. Probleemiks on Anvelti hinnangul ohtlikud möödasõidud ja kõrvaltegevused nagu sõidu ajal telefonis istumine.

Tänavu jaanuaris on liikluses hukkunud juba üheksa inimest. Mullu oli samal ajal hukkunuid neli. Nii palju liiklussurmasid kui tänavu, oli jaanuaris viimati neli aastat tagasi.

Samal teemal

9. veebruar 2018, 20:08
Talvisele teehooldusele kehtestatakse uued nõuded
6. veebruar 2018, 15:39
Anvelt soovib kapo juhi ametis jätkamist
30. jaanuar 2018, 19:22
Andres Anvelt: mind teeb tõsiselt murelikuks, et heitlik ilm on taas kaasa toonud palju õnnetusi
30. jaanuar 2018, 17:17
GALERII | Laupkokkupõrge Tartu-Viljandi teel: üks inimene surnud, kaks haiglas

50 KOMMENTAARI

m
Mari 1. veebruar 2018, 16:15
Ma kohe PEAN mainima... Sõitsin täna hommikul bussiga Tartumaa teel ja nägin, kuidas teehooldusmasin sõitis peaaegu sama kiiresti, kui teised autod- e...
(loe edasi)
n
No 1. veebruar 2018, 09:37
pole mõtet muretseda asjade pärast mida sa muuta ei suuda. Libedus on mööduv nähtus :P
Loe kõiki (50)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee