Eesti uudised

VIDEO | Indrek Vainu „Pealtnägijas“: RMK puidutarneleping lõhnab sama halvasti nagu tselluloos

Toimetas Denes Kattago, 31. jaanuar 2018, 13:14

59 KOMMENTAARI

p
Peep/ 5. veebruar 2018, 22:44
m
metsa röövimine/ 2. veebruar 2018, 18:21
Eesti metsade tasuta välismaale kinkimine tuleb lõpetada ja süüdlased riigivargad ametist vabastada, miks peaminister, kes on eestimeelne, sellelt raha riigikassasse ei nõua, sest need metsad on istutatud siberisse küüditatud ja kommunistide repressioonide tõttu hukatud inimeste, talupidajate poolt ja raieküpse metsa riigist tasuta väljaviimine on kuritegu. Miks eesti valitsus sellisel metsa ja looduse röövimisel lubab toimuda.
M
mets/ 2. veebruar 2018, 18:02
Miks eesti riik laseb oma raieküpse metsa puidu ja palkidena maha müüa ilma sealt aktsiisi ega muid makse küsimata, see on hämmastav raiskamine, kui omal maal on puit ja mets lõppenud tänaseks päevaks, siis tuleb riigil kaitsta oma siseturgu ja hoida puit oma elanike ja tootja tarbeks, aga mitte lasta seda riigivarastel tasuta ja riigaile tulumaksu maksmata seda raha oma taskusse kantida ja rahva vara tuulde pildudes, maksmata riigieelarvesse sealt sentigi, kus on president ja peaminister et laseb eesti metsa kõik üle piiri laristada, selle eest peab riik üle 50% rahast sisse kasseerima, sest see on riigi vara, oma puiduturgu tuleb hoida ja puit kasutamiseks omas riigis, mitte sisse osta seda venemaalt 200 euri tihumeeter, venelased oskavad oma tohutut metsa hinnata, aga eestlastel ei ole mõistust.
e
eu/ 1. veebruar 2018, 14:07
Et raha on miljard tehase püstipanekuks, kuid kinnise veekasutussüsteemi jaoks raha ei ole!!???
Eriliselt jõhker lähenemine Eestimaa looduse ja eestlaste suhtes!!!
k
Küsimused?/ 1. veebruar 2018, 12:12
Kas Eesti Vabariigis kõrgete riigiametnike korruptsiooni ka uuritakse? Kui jah, siis miks RMK juhatuse esimees siis veel vabaduses viibib. Mis osa „mängib“ selles räpases loos RMK nõukogu?
p
Puu/ 1. veebruar 2018, 09:01
Kommunistlikud röövkurjategijad tulid taas metsa röövretkele,et Venemaa ei saaks rääkida uutest metsavendadst. Kui metsa pole ,pole ka vendi. Röövimine ja metsa hävitamine on saanud röövrikastumise prioriteediks. Kui Eestis näed ühte puud millele saad anda suud,siis oled eliit leidur.
e
Ega.../ 31. jaanuar 2018, 21:36
...Pollidel siin Maarjamaa pinnal enam pikka pidu pole. Riigiametnikuna pumba juurest Sylvesterisse ja selle kiirest müügist rikkurite toppi - vana Mati pole ikka veel rahuldatud... Paistab nagu banaanivabariik kus vaid mõned perekonnad võimutsevad!
e
Enn/ 31. jaanuar 2018, 21:28

a
Al Bandy/ 31. jaanuar 2018, 21:12
selle tehase vastu tuleb üleriigiliselt streikidega võidelda,mitte mingil juhul ei tohiks seda tehast teha.
k
kui/ 31. jaanuar 2018, 20:06
hakkaks kohapeal sellest tselluloosist eurosid trükkima, siis oleks ehk asjal mõtet, aga esialgu maailmas veel paberipuudust ei ole, et meie metsi nii rumalal moel hävitada.
k
Kannatust, seltsimehed!/ 31. jaanuar 2018, 18:13
Tselluloosi tehasega ei lõpe veel Eesti mahamüümine! Meil on ju veel fosforiiti. Vot selle järel jätame Toompea lossi teile, alamklass. Tehke sellega, mida tahate! Meie oleme selleks ajaks maailma parima kliimaga paikades, lausa oma villades. Aga teile jääb ju loss. Kas pole hea tehing?
l
leo/ 31. jaanuar 2018, 18:04
Imelik, et keegi tähtsamat sorti tegelane ei ole veel selle peale tulnud, et Eestisse võiks radioaktiivseid jääke matta
k
Kuidas ei ole, maetakse, aga üsna salaja!!!/ 31. jaanuar 2018, 19:05
Tehakse seda suurima saladusega, seda teb vaid väga kitsas ringkond tegelasi, küll minnakse ka julgemaks, aga need on juba teise ringi tegelased. Poliitikud on sellest süüst küll puhtad, aga teadlased jt. "ärimehed" on aktiivsed.
h
hämaramehed tegutsevad jälle/ 31. jaanuar 2018, 18:03
Samad tegelased olid ka tolle Estonian Celli tehasega seotud. Kas siis ei uuritud, miks tehas RMK-ga nii pika lepingu sai?
Kusjuures, ka Estonian Celli tehase puhul luuletati algul miljardiinvesteeringust- töö käigus kahanes see kordades. Eesti majandusele on sel tehasel minimaalne mõju, makse maksab nadilt. Reostab loodust. Haiseb.
Ja nüüd tahetakse sama seltskonna poolt uuesti samasugune diil teha, kusjuures ohtu pannakse nii Eesti mets kui veekogud!!!
t
to hämaramehed tegutsevad jälle/ 1. veebruar 2018, 00:05
Tundub päris kursis olevat, elad Kundas või töötad Cellis?
Eesti majandusele on sel tehasel minimaalne mõju, makse maksab nadilt. Reostab loodust. Haiseb.
Oled päris kõva majandusteadlane, aga paluks fakte.
Ei haise, see puhas vale. Reostab- tõesta, ma küll ei tea, selge see, et ükski tootmine pole puhas, aga kuidas siis reostab?? Eiratakse mingeid keskkonna nõudeid?
Tõenäoliselt oleks selle tehase võimsust suurendatud, kui eelnevad valitsused poleks maagaasi ja elekti hinnale 40% otsa keevitanud.
Ja lõpetuseks - Eesti majandusele minimaalne mõju?? Tehas mis tarbib terve Tartu linna jagu elektrit? Päriselt usud, seal töötab 80 plus inimest ja kaudselt annab tööd kordades rohkem inimestele. Celli tulekuga meelitati palju töölisi üle tsemenditehasest ja konkurent tööliste pärast suurenes, mis sunnib ka tööandjatele palkasid tõstma - tõesti ei ole tolku midagi, rääkimata sellest, et luuakse eesti metsale väärtust, mis muidu ca 25 euri tihu eest riigist laevadega välja läheks.
k
Kift/ 31. jaanuar 2018, 17:32
kyll. Meie kõigi silme all myyakse EV maha
r
Rahvas närige muru!/ 31. jaanuar 2018, 17:20
ESTbanaanias ei esine üldse korruptsiooni, ei ole mingit korruptsiooni.
m
Muru rahvale on juba mitme aasta pärast luksus, rikkurid teevad EESTIMAAST tõelise tööstusmaa ja läbisõiduhoovi./ 31. jaanuar 2018, 17:39
Mitmed plaanitavad tehased ja suurhullus RB on julmad näited, riigimetsade lageraie veel 50% + ulatuses on aastaid hilm tuntavamad, aga tänased tegijad elavad uhkelt kaugel "exsiili". Sest ega nad enesetapjad ei ole.
k
kas olete tähele pannud,/ 31. jaanuar 2018, 17:10
et need RMK tegelased elavad kuidagi väga jõukalt.

v
Väga kurb/ 31. jaanuar 2018, 16:52
Inimesed, mets pole ju ainult puit, vaid ülikeeruline ökosüsteem! Putukad, taimed, loomad, linnud, bakterid, seened jne jne jne. Kuidas saab sellest mööda vaadata? Mahasaetud metsaga hävib ka kogu muu elu ning selle taastamiseks kulub mõõtmatult rohkem aega kui samale kohale istutatud uue metsa kasvamiseks.
e
31. jaanuar 2018, 16:24
ega rahvas ei lase sellel tselluloosi tehasel kerkida see lihtsalt hävitatakse tänapäeva tehnika juures on see ju nali
s
See.../ 31. jaanuar 2018, 16:15
...on ÜLIM SIGADUS!!! Täna toimetab rmk sama loogikaga aga väiksemas mastaabis - tööstused PEAVAD oma tooraine saama iga ilmaga, ei hoolita teedest jm.st. Mõnesaja töökoha pärast sellist pressi KOGU Eesti metsale planeerida EI TOHI!
r
rahumeeli/ 31. jaanuar 2018, 18:07
rahumeeli tohib, looduses on noorenemine ja aine ringkäik hädavajalik
v
Vaatleja/ 31. jaanuar 2018, 16:04
Samad mehed tahavad metsaga järjekordse tihi võtta. RMK kogemus ja tutvused olemas, nüüd tegudele.
a
asi haiseb/ 31. jaanuar 2018, 15:30
tõesti kehra järelele.pluss corruptsioon?
j
jaan/ 31. jaanuar 2018, 15:11
sellist tehast ei tohiks küll väiksele eestile teha, ilmselt on siin ka euroopa huvid mängus, ei hooli nad meie kaunist eestist, ise nad sellist tehast kindlasti endale ei taha
t
Taat/ 31. jaanuar 2018, 15:09
Eesti hävitamine tuleb peatada! Valitsus,veel on võimalik loodus päästa!
n
Nukits/ 31. jaanuar 2018, 15:08
Uskumatu ülbus! Kõigist ja kõigest sõidetakse üle, sest mingid tegelased on juba kokku leppinud! Emajõgi reostatakse kindlasti. Heitvesi, mida tootmise käigus tegib palju, küll puhastatakse, aga lastakse siis jõkke tagasi ja selle temperatuur on kõrgem (jahutamise peale ei hakka keegi elektrit kulutama, niigi on tootmine väga energiamahukas). Seega muutub jõeelustik, vohavad vetikad ja jõgi soostub. Eeskujuks toodavad tehased mujal on kõik märgatavalt suurema vooluhulgaga veekogude ääres kui Emajõgi.
Kes on vähegi mööda Eestit viimasel ajal ringi sõitnud, on näinud massilist metsaraiet. RMK juhtimisel on Eestis mõne aja pärast metsa asemel kõigest võsa, loomastik-linnustik hävinud (kuhu neil minna?) ning marjule-seenile pole põhjust enam minna.
Lisaks on tegu tugevate kemikaalidega, puidust ei saa tselluloos sõrmenipsust.
Mis saab siis, kui peaks juhtuma avarii (täieikult välistada seda ei saa) - mis on siis plaan B jõe, keemiareostuse, kogu elukeskkonna kohta?
Palun, ärge hävitage Eestimaad 200 hüpoteetilise töökoha pärast!

t
Taat/ 31. jaanuar 2018, 15:05
Talijärv tuleb kiiremas korras maha võtta ja Kiisler samuti!
k
kas/ 31. jaanuar 2018, 14:48
RMK direktor Aivar müüs metsa juba näit 55 aastaks ette ära?
a
ainuke lubadus/ 31. jaanuar 2018, 14:47
saab olla müüa puitu turuhinnaga ja samas sõltuda ka vääramatust jõust, et kui torm platsi puhtaks teeb, ei peaks hakkama lepingutäiteks ise ostma ja edasi müüma
z
Zelluloosas on tulevik/ 31. jaanuar 2018, 14:40
Millal küll hakkavad meie roheaktivistid aru saama, et tselluloos on ainuke aine, millega annab plastmassi asendada. Imekspandav on roheliste hüsteeria iga töökohti loova ettepaneku suhtes. Kas rohelised tõesti arvavad , et raha tuleb seinast pangaautomaadist. Roheline demagoogia on sama tülgastav , kui nende esinumbri ronimine korrumpeerunud kampa. Ja vaata imet, sobib sinna imehästi.
n
no on jopski/ 31. jaanuar 2018, 14:48
ainuke aine millega mürgitatakse joogivesi
sinu demagoogia on tõesti tülgastav - metsad toodavad hapnikku ja seda on atmosfääris poole vähemaks jäänud
tuletan meelde indiaanlse teadmist - raha ei kõlba süüa, sina seda ei tea
d
djaval/ 31. jaanuar 2018, 14:38
Mis siin ikka lisada... Hüvasti Eestimaa metsad, niipalju kui neid veel järgi on... Raha ruulib...
õ
õnnetu/ 31. jaanuar 2018, 15:03
Millised metsad? Pole enam ammu ühtegi metsa näinud, üks raielank ajab järgmist taga, vahepeal on ehk paar puukest kasvamas.
k
konsa/ 31. jaanuar 2018, 14:31
VIDEO | Indrek Vainu „Pealtnägijas“: RMK puidutarneleping lõhnab sama halvasti nagu tselluloos
.-.-.-.-
huvitav, kas sillamäe paberivabriku TAHTLIK reostus on likvideeritud ja TRAHVID MAKSTUD.
sellel uuel tselluloosi tehasel PEAB OLEMA kinnine VEE TSÜKKEL ja RIIKLIK heitgaaside kontroll
k
konsa on pimedusega löödud/ 31. jaanuar 2018, 18:14
sillamäel pole kunagi paberivabrikut olnud
k
konsa/ 1. veebruar 2018, 07:09
to konsa on pimedusega löödud / 18:14, 31. jaan 2018
sillamäel pole kunagi paberivabrikut olnud
.-.-.-
vabandust, et ma sind TRAUMEERISIN, see paberivabrik on kuskil põhjarannikul
k
Kõik, mis jääb/ 31. jaanuar 2018, 14:30
Emajõest tehasest allapoole, võib nimetada igavesti rikutud loodusega. Mõelge, milline saaste allpool tehast Peipsi järvele, ja kuni Soome laheni välja. Ka sealt edasi. Noored ei peagi teadma. Vanemad inimesed aga mäletavad hästi Tallinna Tselluloosi tehase haisu. Ei rahvas! Kui tahame veel näha Emajõe luhta ja seal elavaid loomi, linde, peame tõsiselt ühis vastuhakkamise peale mõtlema. Mina olen käsi!
v
vahe/ 31. jaanuar 2018, 15:08
Kusjuures, Emajõe vee seisund on juba praegu nii halb, et lausa euroliit nõuab samme selle parandamiseks.
Aga parandamise asemel, kujutage ette, tahetakse Emajõgi ja Peipsi järv tselluloositehase jäätmetega üle ujutada. Kui see ei ole kuritegelik plaan siis ma ei tea mis on.
m
Mingi/ 31. jaanuar 2018, 14:28
seltskond saab oma kukrud kuhjaga täis.

v
Väga kurb/ 31. jaanuar 2018, 14:22
Videost jääb tülgastav järelmaik. Väga kurb tõesti.
h
HÄBI VIRISEJATELE!/ 31. jaanuar 2018, 14:37
Kas Eestis on ka mingi ettepanek, mille VASTU keegi ei ole....? Olgu see tselluloositehas, Rail Baltic, Saaremaa sild, tuulegeneraatorite pargid, ei tohi METSA raiuda...jne. - IKKA OLLAKSE VASTU!
Ja siis VIRISETAKSE, et meil ei ole TÖÖSTUSI, ei ole TÖÖKOHTI...jne. Osa inimesi on KÕIGELE vastu ja ainult VIRISEVAD...! HÄBI võiks olla!
e
ei ole häbi/ 31. jaanuar 2018, 14:51
ja mitte üks raas!!!
vastu ollakse SUURTELE LO.LLUSTELE
häbi võiks sul olla ahnitseja ja looduse reostaja!!
p
Pets/ 31. jaanuar 2018, 14:54
et siis pärast meid tulgu või veeuputus ? Millise maa me jätame oma lastele ja lastelastele ?
h
häbi/ 31. jaanuar 2018, 15:05
Ühesõnaga raiume Eestimaa lagedaks ja teeme ühe monstrum Rail Baltica asemele, mille hoolduskulud aastas ületavad kordades praegu raudteele kulutatava summa? Renoveerigu olemasolev raudtee ära ja ühendagu Läti raudteega, ongi Rail Baltica olemas! Kulud väiksemad, loodus kannatab vähem ja reaalselt oleks loota ka kasu asjast!
s
Sina vend mine küll siberisse, oled tõesti riigile vaenulik./ 31. jaanuar 2018, 20:20
Mine ja ehita seal oma "unelmatetehast", mis nii puhas ja annab töökohti. Häbi ei tohi olla, sest võideldakse oma ema- ja isamaa eest. to` kl. 14:37, oled pannud kõik loetletud plaanid ühte patta, tahad olla "kavalAnts", no, mine nüüd, oled lihtsalt job - ski.
w
www/ 31. jaanuar 2018, 14:16
see asi ei lõhn, vaid haiseb nagu roiskunud laip. riigi laip. ja kapo ei tee teist nägugi..
V
:(/ 31. jaanuar 2018, 14:14
Vahendeid valimata võitlus tehase vastu.
r
rohkem sallivust!/ 31. jaanuar 2018, 14:10
kõike võib, kes seda veel ei tea?
Vabrik tuleb!
a
ats/ 31. jaanuar 2018, 14:10
see on me ühine vara...ja mingid tegelased lihtsalt laamendavad metsas
1
14:10/ 31. jaanuar 2018, 14:38
SINU vara ta küll ei ole, JOBU! Ära topi ennast siia!
i
imelik / 31. jaanuar 2018, 15:08
on küll kõikide eestlaste vara, ära ürita eestit lagastada
s
31. jaanuar 2018, 13:38
siis tuleb see tselluloosi tehas eoses hävitada
n
no näete/ 31. jaanuar 2018, 14:58
milline kri.minaali mõtteviis sel ilmselt tulevase tehase omanikul on
n
nu/ 31. jaanuar 2018, 13:37
ja nagu ikka. suured vargad sõidavad tõllas, väiksed ripuvad võllas.
s
31. jaanuar 2018, 16:44
see ei muutu kunagi ja tõllad lähevad ka järjest vingemaks.
l
Lõhnab/ 31. jaanuar 2018, 16:54
täpselt samamoodi nagu N099 leping...
v
võrrelda/ 31. jaanuar 2018, 20:51
ühekordset teatrietendust, mille me ikkagi üle elame, metsade hävitamisega, ei ole just parim võrdlus!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee