Eesti uudised

Ukraina eemaldas Eesti madala maksumääraga riikide nimekirjast (5)

Toimetas Silja Ratt, 31. jaanuar 2018, 13:08
Ukraina lippFoto: Reuters/Scanpix
Ukraina peaminister Volodõmõr Groisman kinnitas täna peaminister Jüri Ratasele, et Eesti on kiirkorras eemaldatud madala maksumääraga riikide nimekirjast ning kõik Eesti ja Ukraina vahel aasta algul tekkinud arusaamatused maksuküsimustes on lahendatud. 

Ratase avaldus: „Mul on väga hea meel kinnitada kõigile Ukrainas tegutsevatele Eesti ettevõtjatele, et Eesti on eemaldatud niinimetatud maksuparadiiside nimekirjast, kuhu sattusime ekslikult aasta alguses.

Ütlesin eelmisel nädalal peaminister Groismanile ning Davosis Maailma Majandusfoorumi aastakoosolekul president Petro Porošenkole ja rahandusminister Oleksandr Danõljukile, et Eesti tuleb viivitamatult sellest nimekirjast eemaldada. Mul on hea meel, et Ukraina kolleegid tegutsesid kiiresti. Esmaspäeval selgitasid olukorda ka Eesti ja Ukraina rahandusministeeriumite ametnikud.

Juhtum näitab selgelt, et head usalduslikud partnerid räägivad omavahel ning kui oluline on infovahetus ja suhtlemine. Kinnitan, et Eesti ja Ukraina suhted on head ning soovin neile edu vajalike reformide tegemisel. Toetame Ukraina suveräänsust, territoriaalset terviklikkust ning Euroopa püüdlusi."

Samal teemal

18. jaanuar 2018, 08:29
ŠOKK: Ukraina pani Eesti koos 400 firmaga kahtlaste riikide nimekirja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee