Eesti uudised

USUTLUS | Ossinovski: alkoholipoliitika kokkuvõtetega peame ootama maikuuni (51)

Toimetas Denes Kattago, 31. jaanuar 2018 11:53
Jevgeni OssinovskiFoto: Teet Malsroos
Sotsiaaldemokraatide esimees ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski usub ERRi uudisteportaalile antud usutluses, et Jüri Ratase valitsus püsib koos järgmiste valimisteni.

Ossinovski ei usu, et Kantar Emori veebiküsitluse järgi sotside 11 protsendini langenud toetus oleks probleem, sest sotside toetajate ilmavaateline selginemine on erakonnale olnud hea ja nende valijad on muutunud palju nooremaks ja oma olemuselt palju põhimõttelisemaks.

Samal teemal

"Need, kes meid täna toetavad, teevad seda põhjusel, et toetavad meie põhimõtteid, mitte põhjusel, kas oleme valitsuses või opositsioonis," märkis SDE esimees.

"Püüdes prognoosida 2019 parlamendivalimiste tulemust, siis seda mõjutab kõige rohkem, kes kolmest väikesest erakonnast jääb [riigikogusse] sisse ja kes mitte," ütles Ossinovski, et tema usub kahe väikepartei pääsemist kolmest.

Alkoholitarbimise piiramise tulemuste osas soovib minister oodata ära maikuuni, kui konjunktuuriinstituut saab valmis eelmise aasta tarbimise uuringu: "Kahtlen, kas Eesti on nii unikaalne, et meil toimivad mingid teised mehhanismid, mistõttu usun, et need piirangud töötavad ka Eestis alkoholi tarbimise vähenemise suunas."

Samal teemal

02.02.2018
TIPPAMETNIK AKTSIISIPROGNOOSIST: ennustustesse ongi vead sisse kirjutatud
27.01.2018
HANSO: paljud SDE liikmed ei saa aru, millega partei tegeleb ja miks Ossinovskit ei või välja vahetada
10.01.2018
SOTSIDE VOLIKOGU: Ossinovski lubas pensionitõusu, kritiseeris koalitsioonipartnereid ja Reformierakonda
09.01.2018
Ossinovski asub soolist palgalõhet vähendama